Tatiana-Mosio Bongonga | Celebwiki.cz

Tatiana-Mosio Bongonga

Profese: provazochodkyně

Související celebrity

Životopis

Provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga se nejen Pražanům předvedla 14. srpnu 2019, kdy v rámci zahájení festivalu Letní Letná přešla po laně nataženém přes Vltavu.

S provazochodectvím Francouzska Tatiana-Mosio Bongonga začala v osmi letech. Mezi její lektory patřil mj. Rudy Omankowsky, který pochází z tradiční rodiny artistů s českými kořeny. Trénovala na prestižních školách Académie Fratellini a Centre national des arts du cirque v Châlon en Champagne.

TATIANA-MOSIO VLTAVU PŘEŠLA ZA 45 MINUT

V roce 2014 Tatiana-Mosio Bongonga spoluzakládala provazochodecké seskupení Cie Basinga, a to s Janem Naetsem, který zároveň zajišťuje technické zázemí.

Při 350 metrů dlouhém přechodu po laně spojujícím prostor před pražskou právnickou fakultou s Letenskými sady, jímž 14. srpna 2019 zahajovala festival Letní Letná, Tatiana-Mosio Bongonga neměla bezpečnostní pás.

Publikum, které s úžasem sledovalo výkon atraktivní artistky, ale nemuselo mít strach o její život. Pod oblečením totiž Tatiana-Mosio Bongonga měla postroj, díky němuž by se v krizové situaci mohla připnout. Připraveni pomoci byli na obou koncích provazu technici z jejího týmu.

Přestavením Lignes Ouvertes (Otevřené čáry) Tatiana-Mosio Bongonga zvládla bezvadně. Nebylo to poprvé, co vystupovala v Praze. V roce 2013 na Letní Letné vyšplhala na vrchol šapitó. Úspěchy artistka se svým týmem, který zahrnuje i hudebníky, již slavila v řadě zemí.

 

 

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek