Brandon Lee

Brandon Lee

Datum narození: 1. 2. 1965
Datum úmrtí: 31. 3. 1993
Místo narození: California
Profese: Herec
Znamení: Vodnář

Životopis

Výrazný herec je známí nejen hlavní rolí v kultovním filmu Vrána, ale je také synem slavného mistra bojových filmů Bruce Leeho.

Jeho celé jméno zní Brandon Bruce Lee a je to syn legendárního Bruce Leeho, není tedy divu že, jeho herecká kariéra se nerýsovala dlouho. Začal jako divadelní herec, postupně dostával příležitosti hrát ve známých akčních filmech, jako jsou Rychlý jako blesk, Zúčtování v malém Tokiu nebo Laserová mise.

Jeho životní rolí se však stal film Vrána. Toto emotivní dílo se stalo také jeho osudným. Zemřel během natáčení, pouhých sedm dní před poslední klapkou. Tento film se stal symbolem jeho nešťastné smrti. Vše je tím emotivnější že, ve filmu ztvárňuje již mrtvého mstitele.

Po smrti Brandona se jeho matka a snoubenka zasadily o to, aby byl film dotočen. Na posledních pár scén štáb vybral dvojníka a pomocí speciálních efektů mu byla dosazena Brandonova tvář.

Herců kteří zemřeli před dotočením filmu přibívá, mezi nejznámější případ patří například Paul Walker, který se nedoži premiéry filmu Rychle a zběsile 7.

 

Další Herci

zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Joseph Fiennes
Joseph Fiennes
zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Michelangelo Fortuzzi
Michelangelo Fortuzzi
zobrazit profil Sára Korbelová
Sára Korbelová
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský