Adam Levine

Adam Levine

Datum narození: 18. 3. 1979
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Profese: Zpěvák, skladatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Adam Levine, frontman známé americké skupiny začal s hudbou již v mládí v kapele Kara´s Flowers. Se stejnými členy poté prorazili do světa jako Maroon 5.

Adam Levine se narodil v Los Angeles. V dětství byl donucen podstoupit terapii, když se v jeho sedmi letech rodiče rozvedli a on začal brečet, křičet a kopat kolem sebe. O pár dní pozdějí se s faktem smířil ale rodiče ho i přesto poslali na terapii, která byla podle jeho slov ztrátou času. Během studiu na Brentwood School poznal Jesse Carmichala a Mickeyho Maddena, kteří se později stali členy jeho kapely.

V roce 1955 založil Adam kapelu Kara´s Flowers. Dalšími členy byli Jesse Carmichael, Mickey Madden a Ryan Dusick. První koncert měli v Holywoodu v klubu Whisky a Go Go, ale producenti si jich všimli až v roce 2007 na plážové párty. Podepsali smlouvu s Reprise records a Tommy Allen s Johnem DeNicolou s nimi nahráli 11 skladeb, čímž vytvořili jejich první album, The Fourt World. Album bohužel nebylo úspěšné a prodalo se pouze kolem 5000 kopií. Po této zkušenosti je nahrávací společnost vyhodila a kapela se rozpadla.

Adam se společně s Jessem odstěhovali do New Yorku, kde na jeden semestr nastoupili na Five Towns College. Poté se ale rozhodli složit zpět svou půvoní kapelu, nahrát demo a zkusit ho poslat do několika nahrávacích společností. Jediní, koho jejich demo zaujalo byla Octone records. Jeden z prezidentů této společnosti jim poradil přibrat k sobě páteho člena, Jamese Valentina, a přejmenovat se na Maroon 5.

První zakázku získala kapela právě díky Jamesi Valentinovi, který během natáčení seriálu Judging Amy napsal několik písní o své bývalé přítelkyni Jane. Kapela tyto písničky nahrála a vytvořila z nich debutové album Songs about Jane, které se ihned stalo obrovským hitem. Alba se prodalo přes 10 milionů kopií a zajistilo Maroon 5 budoucí slávu.

V roce 2005 získali první cenu Grammy v kategorii Objev roku a o rok později Grammy v kategorii Nejlepší popové vystoupení dua nebo skupiny za singl This Love. Roku 2007 vyšlo druhé album s názvem It Won´t Be Soon Before Long a po jeho vydání vyjeli na turné po různých státech USA. Třetí album, Hands All Over, vydané v roce 2010 obsahovalo píseň Moves like Jagger, která zaznamenala celosvětový úspěch a stala se devátou nejvíce prodávanou písní na internetu s 8,5 miliony kopií.

V únoru 2012 vytvořil Adame Levine nahrávací společenost 222 Records. V roce 2013 byl časopisem People zvolen nejvíce sexy mužem roku.

Adam chodil v roce 2010 s modelkou Vicotria´s Secret Anne Vyalitsynou, se kterou se o dva roky později rozešel a dal se dohromady s její kolegyní Behati Prinsloo, kterou si 19. července 2014 vzal v Cabo San Lucas v Mexiku.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Jacob Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák