Erdogan Atalay | Celebwiki.cz
Erdogan Atalay

Erdogan Atalay

Datum narození: 22. 9. 1966
Místo narození: Hannover, Německo
Výška: 160 cm
Profese: herec
Znamení: Panna

Životopis

Herec Erdogan Atalay je představitel Semira Gerkhana z kriminálního seriálu Kobra 11. V seriálu je prakticky nesmrtelný. Hláška "Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné" už s ním zestárla.

Erdogan se narodil tureckému otci a německé matce. Vyrůstal v Německu. Jeho otec byl také herec, takže měl herectví v krvi. To stejné se ale nedá říct o jeho vztahu k turečtině. Přestože má částečně turecké kořeny, turecky se dodnes nenaučil.

Než se stal Erdogan hvězdou akčního oblíbeného seriálu, vystudoval scénické hraní na univerzitě v německém Hamburku. Zahrál si i několik rolí v menších divadelních představeních.

Roli vrchního komisaře Semira Gerkhana v Kobře 11 vyhrál v roce 1995, od té doby sešrotoval v seriálu stovky aut a způsobil si mnohačetná poranění, které by v reálném životě nepřežil nejspíš nikdo. Zatímco on ve stejné roli hraje dodnes, po jeho boku se vystřídalo spoustu parťáků. Ztvárnili je například Mark Keller, René Steinke, Christian Oliver, Gedeon Burkhard nebo Tom Beck.

Ve svém volném čase se Erdogan rád věnuje jízdě na kolečkových bruslích, adrenalinovým sportům, potápění, jízdě na koni, boxu, bojovému umění a sebeobraně. Obklopení auty v seriálu má zajisté dopad i na jeho soukromý život.  Ve své garáži má zaparkováno hned několik kousků. Coby milovník adrenalinových sportů v nekterých dílech Kobry 11 nepotřeboval dubléra a nebezpečné scény ztvárnil sám.

Herec často dokazuje svým fanouškům, že má velké srdce. Kromě toho, že se podílí na mnoha dobročinných akcích, je zapojen také do projektů jako "Celé Německo čte dětem", nebo je kmotrem projektu, který bojuje proti chudobě dětí. Rád se setkává i se svými fanoušky, které bere na natáčení nových epizod.

Erdogan je podruhé ženatý, s první ženou má dceru jménem Amira Pauleta Melisande , s druhou syna Marise.

 

 

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová