Antonín Charouz | Celebwiki.cz

Antonín Charouz

Datum narození: 1.7.1954
Místo narození: Ledeč nad Sázavou
Profese: podnikatel, automobilový závodník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Milionář Antonín Charouz, automobilový závodník a podnikatel, místopředseda představenstva holdingové společnosti Auto Charouz se zapletl s moderátorkou primáckého TopStaru, krasavicí Evou Perkausovou.

Po třech letech, co se podnikatel Antonín Charouz scházel s modelkou, herečkou a moderátorkou Evou Perkausová, začátkem roku 2016 zjistil, že to sexbomba hraje na více stran a je mu nevěrná. 

ANTONÍN CHAROUZ - ZKLAMÁNÍ

S podnikáním začal Antonín Charouz již před sametovou revolucí. V roce 1990 se stal dealerem značky Ford. V roce 1994 založil společnost Charouz Holding, kterou začal mohutně úvěrovat z IPB a začal se sbližovat s nejvyššími manažery IPB Jiřím Tesařem a Liborem Procházkou. Vazby jeho holdingu k bance se začínají zamotávat. V roce 1998 do IPB vstupuje Nomura a vztah IPB k holdingu začal být méně vřelý. Holding tehdy dlužil IPB přes sedm miliard Kč.

Charouz v roce 1999 založil Charouz Group a začíná do ní přesouvat majetek z Charouz Holding. Po krachu IPB dluhy přešly na ČSOB, která je začala aktivně vymáhat. Holding zaplatil jen 1,5 miliardy, zbylých 6 miliard bylo převedeno do státní ČKA. V roce 2003 získala tento balík pohledávek za 570 milionů neznámá společnost ACT Investment, podle některých médií spojená s Charouzem. Ve státní ČKA zůstala ztráta přes 5,5 miliard korun. Charouz také založil v roce 2008 televizi Sport 5.

K největším milníkům jeho kariéry automobilového závodníka patří dva tituly evropského šampióna v závodech do vrchu z let 1985 a 1992. Třikrát startoval v Americe v závodě do vrchu Pikes Peak, v roce 1994 zde vyhrál kategorii High Performance Showroom Stock. Antonín Charouz je také jediným českým jezdcem, jenž dokázal vyhrát závod mistrovství světa v závodech cestovních automobilů na okruzích. K dalším významným úspěchům Antonína Charouze na zahraničních tratích patří titul mistra Rakouska v závodech do vrchu (1992) nebo vítězství v Poháru FIA - Zóna Střední Evropa v závodech na okruzích (2005). Na domácí scéně automobilového sportu získal již více než třicet mistrovských titulů a to jak na okruzích tak v závodech do vrchu i v automobilových soutěžích.

Antonín Charouz má dva potomky. Synové Jan Charouz a Petr Charouz jsou oba automobiloví závodníci. Jan Charouz přežil svou smrt, když nebezpečně havaroval, ovšem ne při závodech, nýbrž cestou k moři. 

 

Články o celebritě

Růžová milionářka Dominika Myslivcová skončila na ulici jako úklidová četa! Ale má to háček... Růžová milionářka Dominika Myslivcová skončila na ulici jako úklidová četa! Ale má to háček... Potrpí si na luxus a růžovou barvu, přesto Dominika Myslivcová (23) oblékla oranžovou uniformu a… číst článek
Blondýnka Myslivcová opět se svým o 40 let starším chlebodárcem. Po úsměvech přišla ledová sprcha! Blondýnka Myslivcová opět se svým o 40 let starším chlebodárcem. Po úsměvech přišla ledová sprcha! Otvíračku nově otevřeněho klubu si nenechala ujít blondýnka milující růžovou Dominika Myslivcová… číst článek
Blondýna Myslivcová (23) a její chlebodárce Charouz (63): Poprvé na akci spolu! Představil ji přátelům Blondýna Myslivcová (23) a její chlebodárce Charouz (63): Poprvé na akci spolu! Představil ji přátelům Že by konečně chtěli utnout spekulace o jejich vztahu a jít s pravdou ven? Růžová youtuberka Dominika… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Natálie Hoštáková
Natálie Hoštáková
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Eliška Kaplicky
Eliška Kaplicky
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner