Eminem (Marshall Matthers) | Celebwiki.cz

Eminem (Marshall Matthers)

Datum narození: 17. 10. 1972
Místo narození: Saint Joseph, Missouri, USA
Profese: zpěvák a rapper
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Marshall Bruce Mathers, ve společnosti známý především pod pseudonymem Eminem, je zakladatelem „bílého“ rapu v Americe. Je držitelem několika cen Grammy a uznávaným zpěvákem po celém světě.

Eminem se narodil ve státě Missouri v USA. Již krátce po narození se jeho život stal komplikovaným. V necelých patnácti měsících ho opustil otec. Následoval kočovný život s matkou. Eminem byl nucen střídat jednu školu za druhou, tudíž nikdy nepoznal pravé rodinné zázemí a přátelství. Naopak se stal obětí šikany, která ovlivnila text nejedné jeho skladby. Největší odraz této doby zvěčnil do songu Brain Damage. Eminem vyrůstal ve velmi nuzných podmínkách, které se ale paradoxně staly jeho můstkem do světa slavných. Kuriozitou jeho života je i žaloba ze strany vlastní matky. Tu v několika písních označil za závislou na lécích. Matka u soudu s žalobou naštěstí neuspěla.

Eminem nabyl jistoty a bezpečí až při setkání s jeho nejlepším přítelem Proofem a svou budoucí ženou Kimberly Ann Scottovu jíž říká Kim. Ta v roce 1995 s Eminemem otěhotněla. Tato událost se pro něj stala jednou z největších impulsů k cestě za slávou. Eminemův cíl získat nahrávací smlouvu se vydařil v roce 1996 s nezávislým albem Infinite.

Tento start se ovšem nevydařil dle představ. Navíc se Eminem musel potýkat s dalšími ranami osudu - žena ho opustila a následoval pokus o sebevraždu. Zpátky k rappu se Eminem vrátil v roce 1999, kdy získal zpět svou ženu a vydal album The Slim Shady LP. Toto album by se dalo označit i jako pravý debut Eminema.

Život jako na houpačce – přesně tak by se dalo charakterizovat rapperovo žití. Od rozvodu, přes vězení, k sebevraždám a zase zpět. Díky jeho fixaci a abnormální žárlivosti na ženu Kim se v roce 2000 dostává před soud za údajné ohrožování nenabitou zbraní. Zaútočil na muže, jenž líbal jeho ženu. Následně žádá Eminem o rozvod, pro změnu se o sebevraždu pokouší jeho žena Kim. Ač přes veliké snahy se v roce 2001 rozvádí, aby se v letech 2006 mohli znovu vzít. Dcera Hailie je v péči Eminema společně se sestřenicí Alain, kterou adoptoval.

Po smrti nejlepšího přítele Proofa se Eminem stává závislý na alkoholu a drogách. Velmi se uzavírá do sebe. Lepším zítřkům jde vstříc v roce 2009, kdy vydává nové album, kde Proofovi ve většině písní slibuje, že se životem na dně skoncuje.  

V showbyznysu spolupracoval s několika hvězdami, jako jsou například zpěvák Akon, zpěvačka Rihanna, rapper 50 Cent a režisér Curtis Hanson, se kterým v roce 2002 uveřejnili film 8. míle.  

Eminem si fanoušky získal nejen svým smutným osudem, ale především pro svůj ojedinělý až komiksový styl. A také proto, že byl jeden z prvních zpívajících bílých rapperů vůbec. Ostrý slovník muže s tváří anděla dobyl nejen Ameriku.

 

Články o celebritě

Rapper Eminem v slzách! Zemřel mu otec (†67), který ho prosil o odpuštění! Rapper Eminem v slzách! Zemřel mu otec (†67), který ho prosil o odpuštění! Populárního amerického rappera Eminema (46) zasáhla tragická zpráva. Ve věku 67 let zemřel jeho otec... číst článek
Hudební ceny Evropy 2 odtajnily nominace: Nejvíce nových talentů v historii! Hudební ceny Evropy 2 odtajnily nominace: Nejvíce nových talentů v historii! Nejposlouchanější rádio pro mladé zveřejnilo nominace dalšího ročníku Hudebních cen Evropy 2. V nich... číst článek
Kontroverzní zpěvák Marilyn Manson slaví padesátiny! Roztrhal bibli, střídal krásky! Kontroverzní zpěvák Marilyn Manson slaví padesátiny! Roztrhal bibli, střídal krásky! Vždy výrazně nalíčený zpěvák Marilyn Mason (50), kterého byste bez vrstvy make-upu, černé rtěnky a r... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová