Snoop Dogg

Snoop Dogg

Datum narození: 20. 10. 1971
Přezdívka: Snoop Dogg
Místo narození: Long Beach, Kalifornie
Profese: rapper, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Snoop Dogg alias Cordoraz Calvin Broadus, slavný rapper, producent, herec a ještě slavnější milovník marihuany.

Narodil se v Kalifornii a vyrůstal pouze s matkou. Ve svém mládí navštěvoval dokonce kostelní sbor a hrál na klavír. Něco se zlomilo a začal rapovat. Pod přezdívkou Snoopy, kterou dostal od své rodiny, kvůli podobnosti dětské postavičky, začal psát své první texty. Dospívání bylo opravdu bouřlivé, po dokončení střední školy byl půl roku vězněn za držení kokainu a dodnes je jedním z nejznámějších členů gangu Crips.

Ve svých dvaceti letech začal pracovat na svém prvním demu, ve spolupráci se svým bratrancem Nate Doggem (slovenský rapper Rytmus dokonce spolupracoval na albu své skupiny Kontrafakt přímo s Nate Doggem). Demo se dostalo k již proslulému Dr. Dremu a ten Snoop Dogga představil na svém albu.

Následují alba jako Doggystyle, Tha Doggfather a Snoop po neshodách opouští label Death Row Records, stejně jako Dre.

Vydává další alba a jeho jméno roste. Vystřídal mnoho nahrávacích společností, kde prodal několik miliónů kusů svých alb. Fanoušci oceňují jemnost projevu a milují jeho hlas. Dodnes spolupracuje se zvučnými jmény jako Pharrell, Nelly, Lil Jon, 50 Cent, Wiz Khalifa nebo Justin Timberlake.

Snoop Dogg zažívá jistý úpadek ve své kariéře, kde se nesetkává s velkými čísly v prodejnosti svých alb. Dokončuje své již 13. studiové album a zůstává jedním z největší milovníků zelené rostlinky.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará