Yvetta Simonová

Datum narození: 4. 11. 1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Yvetta Simonová je od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Proslavily ji duety s Milanem Chladilem a legendární písně z filmu Limonádový Joe.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE

Změnu jména jí poradil Werich

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Zářila ve filmu Limonádový Joe

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

O YVETTĚ SIMONOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Zpověď Josefa Zímy (90): NAPLÁNOVAL SI VLASTNÍ SMRT! Zpověď Josefa Zímy (90): NAPLÁNOVAL SI VLASTNÍ SMRT! Jestli někdo zaručeně dokáže postavit koncertní sál na nohy, tak je to král české dechovky Josef Zím... číst článek
Simonová (93): Dlouhověkost není k ničemu, člověk drží sotva na nohou Simonová (93): Dlouhověkost není k ničemu, člověk drží sotva na nohou Legendární zpěvačka žehrá na svůj vysoký věk. Ke všemu se musela znovu učit chodit, protože ji po hr... číst článek
Nestárnoucí Yvetta Simonová (93) je na sebe drsná: Denně cvičím, jinak bych se nehnula! Nestárnoucí Yvetta Simonová (93) je na sebe drsná: Denně cvičím, jinak bych se nehnula! Pěvecká hvězda 60. let Yvetta Simonová, která s Milanem Chladilem (†53) sklízela jeden úspěch za dru... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák