Yvetta Simonová | Celebwiki.cz

Yvetta Simonová

Datum narození: 4.11.1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Yvetta Simonová byla od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Vládne sametově zabarveným altem, hlubokým ženským hlasem. Na kontě má řadu desek, vystupovala v rozhlase i v televizi.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE.

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Josef Zíma oslavil 87. narozeniny: Na mojí Evičku myslím každý den! Josef Zíma oslavil 87. narozeniny: Na mojí Evičku myslím každý den! Na letošních Cenách Anděl všem předvedl, že věk je jenom číslo. Josef Zíma zpívá jako zamlada a jediné,… číst článek
Rýma ustoupila a tak...Gotta pustili z nemocnice! Rýma ustoupila a tak...Gotta pustili z nemocnice! O dva dny dříve oproti původnímu plánu propustili lékaři z nemocnice Karla Gotta (79). Od včerejška… číst článek
Karla Gotta (79) pustili z nemocnice: Zpěvák se bude zotavovat doma Karla Gotta (79) pustili z nemocnice: Zpěvák se bude zotavovat doma O dva dny dříve oproti původnímu plánu propustili podle informací Blesku lékaři z nemocnice Karla… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Sam Smith
Sam Smith
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ