Yvetta Simonová | Celebwiki.cz

Yvetta Simonová

Datum narození: 4.11.1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Yvetta Simonová byla od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Vládne sametově zabarveným altem, hlubokým ženským hlasem. Na kontě má řadu desek, vystupovala v rozhlase i v televizi.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE.

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Pepíček Zíma (86) vzkazuje z nemocnice: Asi už je na mně řada… Pepíček Zíma (86) vzkazuje z nemocnice: Asi už je na mně řada… Už několik měsíců marodí s nohou. Dechovkový král Josef Zíma (86) nemůže chodit, leží v nemocnici.… číst článek
Yvetta Simonová slavila 90: Poprvé ukázala celou rodinu Yvetta Simonová slavila 90: Poprvé ukázala celou rodinu I po sedmdesáti letech má z vystoupení obavy. Yvettu Simonovou ničila před narozeninovým koncertem… číst článek
Karel Gott (79) leží  v nemocnici! A drží ho v karanténě! Karel Gott (79) leží v nemocnici! A drží ho v karanténě! Skončil v izolaci! Kvůli respiračnímu onemocnění, se kterým bojuje od poloviny minulého… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria