Yvetta Simonová

Datum narození: 4. 11. 1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Yvetta Simonová je od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Proslavily ji duety s Milanem Chladilem a legendární písně z filmu Limonádový Joe.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE

Změnu jména jí poradil Werich

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Zářila ve filmu Limonádový Joe

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

O YVETTĚ SIMONOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Milan Drobný oplakává smrt blízkého přítele: Horší než smrt Gotta! Milan Drobný oplakává smrt blízkého přítele: Horší než smrt Gotta! Kamarádili se od šesti let. Zpěvák Milan Drobný (79) a podnikatel Antonín Prejza (†80) byli nerozluč... číst článek
Zemřel zapomenutý zpěvák „z děcáku“ Miroslav Dudáček (†77): Skončil jako asfaltér v maringotce Zemřel zapomenutý zpěvák „z děcáku“ Miroslav Dudáček (†77): Skončil jako asfaltér v maringotce Dětství měl jako z hororu. Maminka mu zemřela po šesti měsících a otec ho navždy opustil, když mu by... číst článek
Mrazivé přiznání Simonové: Už nebudu vědět, kde bydlím Mrazivé přiznání Simonové: Už nebudu vědět, kde bydlím Legendární zpěvačka u příležitosti nedávných 95. narozenin prohlásila, že o další oslavu kulatin nes... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Nikola Ďuricová
Nikola Ďuricová
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Petra Pudová
Petra Pudová