Milan Chladil

Milan Chladil

Datum narození: 8. 2. 1931
Datum úmrtí: 28. 6. 1984
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Milan Chladil byl idolem mnoha žen a dívek. Působil tak od 50. let 20. století, od nichž se držel mezi československou špičkou populární hudby, do své smrti v roce 1984. Zvlášť jeho podmanivý baryton se vrýval do podvědomí.

Milan Chladil se narodil v roce 1931 v Brně a v moravské metropoli studoval konzervatoř, jíž dokončil v Praze. V Brně začala jeho pěvecká kariéra a rozvinula se v Praze díky Orchestru Karla Vlacha. Milan Chladil měl jazzovou průpravu.

V Orchestru Karla Vlacha v 50. letech vytvořil Milan Chladil oblíbené duo se zpěvačkou Yvettou Simonovou. Baryton Milana Chladila a alt Yvetty Simonové se zapsaly do paměti více než jedné generace. Mezi jejich největší hity patří písně O nás dvou, Sladké hlouposti, Dáme si do bytu či Sentimentální.

Milan Chladil s Yvettou Simonovou nebyli partnery jen na jevišti., ve své době spekulace rázně odmítali. Milan Chladil byl šťastně ženatý se manželkou Annou Chladilovou, s níž vychovával dceru Alexandru, dnes Grygarovou.

Milan Chladil byl neobyčejně aktivním zpěvákem, přitahovaly ho jiné žánry, než jen populární píseň. Milan Chladil spoluzakládal kapely, koncertoval v Německu a Rakousku. V 60. letech se objevil v několika filmech, například v roce 1963 v televizní Revue pro banjo.

Vášeň Milana Chladila pro jazz se promítla do jeho zájezdů, na než s sebou bral ještě v 70. letech zpěváka Rudolfa Cortése.

Jako sólista Orchestru Karla VlachaMilan Chladil na kontě přes 350 originálních písní. Spolupracoval i s dalšími orchestry, třeba s tím televizním. Milan Chladil zvyklý žít na plno náhle zemřel při návratu z vystoupení v Příbrami v roce 1984.

 

Články o celebritě

Legendární Amfora po 50 letech končí! Ředitel Salava prozradil důvod Legendární Amfora po 50 letech končí! Ředitel Salava prozradil důvod Amforu založil v roce 1974. Tehdy bylo prezidentovi klubu Petru Salavovi (67) pouhých 19 let. „Už ví... číst článek
Josef Zíma slaví 90. let: Vzpomínky na Wericha, estébáky i slavnou pohádku! Josef Zíma slaví 90. let: Vzpomínky na Wericha, estébáky i slavnou pohádku! Znají ho všichni, každoročně je coby princ Radovan v pohádce Princezna se zlatou hvězdou jednou z hl... číst článek
 Velké tajemství Gotta: To se neměl nikdo dozvědět! Velké tajemství Gotta: To se neměl nikdo dozvědět! Pamětníků na Mistra, kteří se nyní hlásí o slovo, je hodně. Patří mezi ně i Slovenka Maja Velšicová ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Nikola Kusendová
Nikola Kusendová
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková