Milan Chladil | Celebwiki.cz
Milan Chladil

Milan Chladil

Datum narození: 8.2.1931
Datum úmrtí: 28.6.1984
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Milan Chladil byl idolem mnoha žen a dívek. Působil tak od 50. let 20. století, od nichž se držel mezi československou špičkou populární hudby, do své smrti v roce 1984. Zvlášť jeho podmanivý baryton se vrýval do podvědomí.

Milan Chladil se narodil v roce 1931 v Brně a v moravské metropoli studoval konzervatoř, jíž dokončil v Praze. V Brně začala jeho pěvecká kariéra a rozvinula se v Praze díky Orchestru Karla Vlacha. Milan Chladil měl jazzovou průpravu.

V Orchestru Karla Vlacha v 50. letech vytvořil Milan Chladil oblíbené duo se zpěvačkou Yvettou Simonovou. Baryton Milana Chladila a alt Yvetty Simonové se zapsaly do paměti více než jedné generace. Mezi jejich největší hity patří písně O nás dvou, Sladké hlouposti, Dáme si do bytu či Sentimentální.

Milan Chladil s Yvettou Simonovou nebyli partnery jen na jevišti., ve své době spekulace rázně odmítali. Milan Chladil byl šťastně ženatý se manželkou Annou Chladilovou, s níž vychovával dceru Alexandru, dnes Grygarovou.

Milan Chladil byl neobyčejně aktivním zpěvákem, přitahovaly ho jiné žánry, než jen populární píseň. Milan Chladil spoluzakládal kapely, koncertoval v Německu a Rakousku. V 60. letech se objevil v několika filmech, například v roce 1963 v televizní Revue pro banjo.

Vášeň Milana Chladila pro jazz se promítla do jeho zájezdů, na než s sebou bral ještě v 70. letech zpěváka Rudolfa Cortése.

Jako sólista Orchestru Karla VlachaMilan Chladil na kontě přes 350 originálních písní. Spolupracoval i s dalšími orchestry, třeba s tím televizním. Milan Chladil zvyklý žít na plno náhle zemřel při návratu z vystoupení v Příbrami v roce 1984.

 

Články o celebritě

Trapas Zelenkové! „Originální“ dárek pro Gotta už dala kdysi jiné hvězdě Trapas Zelenkové! „Originální“ dárek pro Gotta už dala kdysi jiné hvězdě Snažila se být originální a předat mu dárek, jaký ještě od nikoho jiného nedostal. Jitka Zelenková… číst článek
Trapas Jitky Zelenkové: Hvězdám rozdává stejné dárky Trapas Jitky Zelenkové: Hvězdám rozdává stejné dárky Chtěla být originální a dala mu dárek, který od nikoho jiného nedostal. Jitka Zelenková (69) nechala… číst článek
Tohle jste netušili! 80 pikošek o Karlu Gottovi Tohle jste netušili! 80 pikošek o Karlu Gottovi Jaký měl jubilant vztah s matkou? Proč ho táta udal? A proč bral LSD?  Co jeho sexuální úchylka?… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Vendula Příhodová
Vendula Příhodová
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová