Jiří Kalous | Celebwiki.cz

Jiří Kalous

Datum narození: 6.12.1964
Místo narození: Chomutov
Profese: hokejový trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Asistent hlavního trenéra české reprezentace na MS v hokeji 2016 Jiří Kalous se tomuto sportu věnuje od šesti. Již ve svých 26 letech získal titul mistra jako trenér EC Ehrwald v 1. rakouské hokejové lize.

Prezident ČSLH Tomáš Král se s novým reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem dohodli, že jeho asistenty budou Josef Jandač (narozen 1968), bývalý trenér HC Sparta Praha a Jiří Kalous (1964), někdejší trenér HC Oceláři Třinec. Realizační tým MS v hokeji 2016 se doplnil ještě o trenéra brankářů Petra Jaroše. První reprezentační akcí pod vedením nového realizačního týmu byl prázdninový kemp pro hráče působící v nejvyšší domácí soutěži, který naplánovali na 29. července až 1. srpna 2015 na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě.

JIŘÍ KALOUS A JINÍ NÁPADNÍCI

Mgr. Jiří Kalous je bývalý český hokejista a současný trenér. Od roku 2013 do své rezignace 13. 11. 2015 působil jako hlavní trenér extraligového týmu HC Oceláři Třinec.

S hokejem Jiří Kalous začal v šesti letech. Během studií na gymnáziu hrál první ligu na pozici útočníka za chomutovský hokejový klub. Na Fakultě tělesné výchova a sportu UK v Praze vystudoval obor Metodika a trenérství, což ve svých 26 letech zúročil v 1. rakouské hokejové lize, kde jako trenér EC Ehrwald přivedl tým k titulu mistra.

V roce 1994 se Jiří Kalous vrátil zpět do Česka. Krátce působil jako trenér Berounských Medvědů. V pražské Slavii vydržel celých 14 let. Začínal zde u juniorů. Od roku 2002 působil u extraligového mužstva Slavie Praha spolu s Vladimírem Růžičkou a Ondřejem Weissmannem. Měl na starost především plánování a přípravu tréninkového procesu, individuální práci s hráči, tréninkové plány a kondiční přípravu. Ze Slávie odešel k libereckým Bílým Tygrům, kde byl hlavním trenérem. Dále působil jako hlavní trenér týmů HC Oceláři Třinec či HC Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Sparťanská klasika. Nádech? Tak rychle pro traverzu a hop do vody Sparťanská klasika. Nádech? Tak rychle pro traverzu a hop do vody Sparta je takový krásný a barevný pytlík od bonbonu, do kterého hrábnete a vytáhnete tu loňskou bramboru,… číst článek
Divíšek (39) vládne první lize: Mladí nechtějí být lepší, pak můžu hrát do 50 Divíšek (39) vládne první lize: Mladí nechtějí být lepší, pak můžu hrát do 50 Když se mu předloni v létě ozvali z Prostějova, zda by vzal práci, tvářil se rozpačitě. „Prostějov?… číst článek
Proč nestál o práci pod Říhou? Chci jít dopředu, ne zpátky, říká Špaček Proč nestál o práci pod Říhou? Chci jít dopředu, ne zpátky, říká Špaček Za posledních pět let nechyběl u žádné reprezentační akce. V roli asistenta zažil tři šéfy. Minulý… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Monika Kilnarová
Monika Kilnarová
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová