Jiří Kalous

Datum narození: 6. 12. 1964
Místo narození: Chomutov
Profese: hokejový trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Asistent hlavního trenéra české reprezentace na MS v hokeji 2016 Jiří Kalous se tomuto sportu věnuje od šesti. Již ve svých 26 letech získal titul mistra jako trenér EC Ehrwald v 1. rakouské hokejové lize.

Prezident ČSLH Tomáš Král se s novým reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem dohodli, že jeho asistenty budou Josef Jandač (narozen 1968), bývalý trenér HC Sparta Praha a Jiří Kalous (1964), někdejší trenér HC Oceláři Třinec. Realizační tým MS v hokeji 2016 se doplnil ještě o trenéra brankářů Petra Jaroše. První reprezentační akcí pod vedením nového realizačního týmu byl prázdninový kemp pro hráče působící v nejvyšší domácí soutěži, který naplánovali na 29. července až 1. srpna 2015 na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě.

JIŘÍ KALOUS A JINÍ NÁPADNÍCI

Mgr. Jiří Kalous je bývalý český hokejista a současný trenér. Od roku 2013 do své rezignace 13. 11. 2015 působil jako hlavní trenér extraligového týmu HC Oceláři Třinec.

S hokejem Jiří Kalous začal v šesti letech. Během studií na gymnáziu hrál první ligu na pozici útočníka za chomutovský hokejový klub. Na Fakultě tělesné výchova a sportu UK v Praze vystudoval obor Metodika a trenérství, což ve svých 26 letech zúročil v 1. rakouské hokejové lize, kde jako trenér EC Ehrwald přivedl tým k titulu mistra.

V roce 1994 se Jiří Kalous vrátil zpět do Česka. Krátce působil jako trenér Berounských Medvědů. V pražské Slavii vydržel celých 14 let. Začínal zde u juniorů. Od roku 2002 působil u extraligového mužstva Slavie Praha spolu s Vladimírem Růžičkou a Ondřejem Weissmannem. Měl na starost především plánování a přípravu tréninkového procesu, individuální práci s hráči, tréninkové plány a kondiční přípravu. Ze Slávie odešel k libereckým Bílým Tygrům, kde byl hlavním trenérem. Dále působil jako hlavní trenér týmů HC Oceláři Třinec či HC Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Děti, Ježíšek Libor je tady! Pešout se odepsal sám, šéf teď musí zůstat Děti, Ježíšek Libor je tady! Pešout se odepsal sám, šéf teď musí zůstat Děti obyčejně věří na Ježíška tak do osmi, devíti let. Pak pochopí, že kouzelný hodný pán neexistuje... číst článek
Bitva Dynama se Spartou: utáhnout, nebláznit. Jalonen musel tleskat Bitva Dynama se Spartou: utáhnout, nebláznit. Jalonen musel tleskat Dvakrát vytáhla Sparta paty z Prahy a dvakrát se z toho vyklubal malér. Potřetí už psala úplně jiný ... číst článek
Rulík o nominaci: Máme mladý tým. Ročník 2002? Nevím, kde je problém Rulík o nominaci: Máme mladý tým. Ročník 2002? Nevím, kde je problém Za dvanáct dnů Češi vstoupí do odloženého mistrovství světa hráčů do 20 let. Ve čtvrtek večer po pří... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Dominik Dvořák
Dominik Dvořák
zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková