Karel Rachůnek

Datum narození: 27. 8. 1979
Datum úmrtí: 7. 9. 2011
Přezdívka: Rachna
Místo narození: Gottwaldov, dnešní Zlín
Váha: 100 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejista Karel Rachůnek, přezdívaný Rachna, naposledy působil v ruském týmu Lokomotiv Jaroslavl. Tragicky zahynul při havárii letu do běloruského Minsku.

Karel Rachůnek se vrcholovým hokejem živil v letech 1997 až 2011. Jako obránce se uplatnil v klubech HC ZPS-Barum Zlín, Grand Rapids Griffins, Ottawa Senators, Lokomotiv Jaroslavl, New York Rangers, HC JME Znojemnští Orli, New Jersey Devils, HC Dynamo Moskva.

KAREL RACHŮNEK MILOVAL OKRESNÍ PŘEBOR

Úspěšný hokejista Karel Rachůnek na MS v letech 2010 vyhrál za Česko zlatou a o rok později stříbrnou medaili. Úspěchy měl i v české extralize a ruské superlize ledního hokeje (stříbro za HC ZPS Barum Zlín a zlato za Lokomotiv Jaroslavl). V roce 2011 získal za Česko zlato na Mistrovství světa v inline hokeji.

Nečekaný konec jeho slibné kariéry přišel 7. 9. 2011, kdy se letoun s celým týmem Lokomotiv Jaroslavl zřítil krátce po startu na cestě z Ruska do běloruského Minsku. Havárii nikdo nepřežil.

Skvělý hokejista zvaný Rachna byl dne 15. 12. 2011 uveden do Síně slávy českého hokeje, podobně jako jeho dva tehdejší kolegové, též kousek od ruské Jaroslavle zesnulí Josef Vaníček a Jan Marek. Karel Rachůnek byl pochován na Lesním hřbitově ve svém rodném Zlíně.

V divácké anketě České televize Nejslavnější gól, skončila Rachnova branka ze semifinále MS 2010 na prvním místě. V roce 2012 byla po něm v pražských Dolních Chabrech pojmenována ulice.

Bratry Karla Rachůnka jsou též hokejisté Ivan a Tomáš Rachůnkovi. S manželkou Kateřinou Rachůnkovou počal dvě děti. Syna a dceru.

 

Články o celebritě

Ten, který přežil! Jak žije 10 let od tragédie v Jaroslavli palubní inženýr Sizov? Ten, který přežil! Jak žije 10 let od tragédie v Jaroslavli palubní inženýr Sizov? Tohle bylo mnohem víc než výhra v loterii. Palubní inženýr Alexandr Sizov (63) přežil havárii »hokej... číst článek
Jaroslavl odškodnila pozůstalé po letecké tragédii: Dodrželi slib! Jaroslavl odškodnila pozůstalé po letecké tragédii: Dodrželi slib! Když zemře milovaná osoba, peníze jsou obvykle to poslední, co chcete řešit. Svět je ale krutý, slož... číst článek
10 let od letecké tragédie v Jaroslavli: Znectili zemřelé! 10 let od letecké tragédie v Jaroslavli: Znectili zemřelé! Nikdy neříkej nikdy. Navíc když můžeš sliby pošlapat památku 44 zesnulých. Datum 7. září bylo pro KH... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Nikola  Zdráhalová
Nikola Zdráhalová
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí
zobrazit profil Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Marek Jarolím
Marek Jarolím
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová