Eva Puskarčíková | Celebwiki.cz

Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.1991
Přezdívka: Sluníčko
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 168 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Eva Puskarčíková, která se podílela na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru, se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S holkami ze štafety, tedy s Gabrielou Koukalovou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla Eva Puskarčíková, přezdívaná Sluníčko, svých velkých sportovních úspěchů.

Ač se účastnila ZOH v Soči 2014, MS a závodů Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech dlouho unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst. Pro svou první individuální medali - bronz - si dojela v prosinci 2016.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu obětovala snad celý dosavadní život. Není tedy divu, že se kvalifikovala i na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018.

Biatlonu, konkrétně silovému tréninku běžkyň, se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

O EVĚ PUSKARČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to prý obvyke nevydrží.

Eva Puskarčíková chodila mj. s Antonínem Hájkem, bývalým skonam na lyžích. V květnu 2019 se provdala za svého přítele Lukáše Kristejna.

 

  

Články o celebritě

Davidová o biatlonu, koních i plánech: Chci mít brzo normální práci Davidová o biatlonu, koních i plánech: Chci mít brzo normální práci V zimě se ještě coby juniorka prodrala do špičky světového biatlonu. Mnozí jí předpovídají medaili… číst článek
Češka je nejhezčí na světě! Biatlonistka Puskarčíková vyhrála anketu krásy Češka je nejhezčí na světě! Biatlonistka Puskarčíková vyhrála anketu krásy Je to vědecky potvrzené, české sportovkyně jsou nejhezčí na světě – minimálně v biatlonu určitě!… číst článek
Biatlonistka Puskarčíková se vdala. Stejně jako Koukalová hazardovala se svatbou! Biatlonistka Puskarčíková se vdala. Stejně jako Koukalová hazardovala se svatbou! Že jim bude na veselce na začátku května sněžit, to asi nečekali. Ale když jste biatlonistka a berete… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Michal Vondrka
Michal Vondrka
zobrazit profil Michal Rozsíval
Michal Rozsíval
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl