Eva Puskarčíková | Celebwiki.cz

Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.1991
Přezdívka: Sluníčko
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 168 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Eva Puskarčíková, která se podílela na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru, se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S holkami ze štafety, tedy s Gabrielou Koukalovou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla Eva Puskarčíková, přezdívaná Sluníčko, svých velkých sportovních úspěchů.

Ač se účastnila ZOH v Soči 2014, MS a závodů Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech dlouho unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst. Pro svou první individuální medali - bronz - si dojela v prosinci 2016.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu obětovala snad celý dosavadní život. Není tedy divu, že se kvalifikovala i na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018.

Biatlonu, konkrétně silovému tréninku běžkyň, se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

O EVĚ PUSKARČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to prý obvyke nevydrží.

Eva Puskarčíková chodila mj. s Antonínem Hájkem, bývalým skonam na lyžích. V květnu 2019 se provdala za svého přítele Lukáše Kristejna.

 

  

Články o celebritě

Davidová o bídě: Evičky mi bylo líto. I ode mě to ale byla tragédie Davidová o bídě: Evičky mi bylo líto. I ode mě to ale byla tragédie PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | Po kolapsu Evy Puskarčíkové a úseku Jessiky Jislové dostala ženskou štafetu na… číst článek
Češky zářily ve stíhačce! Vítková i Davidová se zlepšily, Krčmář si pohoršil Češky zářily ve stíhačce! Vítková i Davidová se zlepšily, Krčmář si pohoršil Biatlonový seriál v sobotu pokračoval stíhacími závody! V ženské stíhačce zazářily české závodnice.… číst článek
Davidová září! V kanadském mrazu byla druhá, vede v boji o malý glóbus Davidová září! V kanadském mrazu byla druhá, vede v boji o malý glóbus Biatlonistka Markéta Davidová skončila druhá ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore a ujala… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Andrea Drápalová
Andrea Drápalová
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek