Eva Puskarčíková | Celebwiki.cz

Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.1991
Přezdívka: Sluníčko
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 168 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Eva Puskarčíková, která se podílela na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru, se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S holkami ze štafety, tedy s Gabrielou Koukalovou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla Eva Puskarčíková, přezdívaná Sluníčko, svých velkých sportovních úspěchů.

Ač se účastnila ZOH v Soči 2014, MS a závodů Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech dlouho unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst. Pro svou první individuální medali - bronz - si dojela v prosinci 2016.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu obětovala snad celý dosavadní život. Není tedy divu, že se kvalifikovala i na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018.

Biatlonu, konkrétně silovému tréninku běžkyň, se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

O EVĚ PUSKARČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to prý obvyke nevydrží.

Eva Puskarčíková chodila mj. s Antonínem Hájkem, bývalým skonam na lyžích. V květnu 2019 se provdala za svého přítele Lukáše Kristejna.

 

  

Články o celebritě

Tajemství kulometu. Jak zrychlit střelbu Davidové? Trenéři dali rady Tajemství kulometu. Jak zrychlit střelbu Davidové? Trenéři dali rady Je to záležitost mžiku. Pár vteřin. Stlačit ale každou z nich dolů může být prací měsíců, let – a… číst článek
Davidová po třech chybách bere 11. místo. Vyhrála Braisazová, Vítková odstoupila Davidová po třech chybách bere 11. místo. Vyhrála Braisazová, Vítková odstoupila Markéta Davidová po bronzu v úvodním sprintu sezony vybojovala ve středečním vytrvalostním závodě… číst článek
Davidovou potěšil adventní kalendář, pak bronz: Co dál? Radši se neptejte Davidovou potěšil adventní kalendář, pak bronz: Co dál? Radši se neptejte Parádní start do sezony. S bezchybnou střelbou vypadala jako zkušený mazák, po trati se prohnala… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Patrik Bartošák
Patrik Bartošák
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Pavel Jasanský
Pavel Jasanský
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi