Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.1991
Přezdívka: Sluníčko
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 168 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Eva Puskarčíková, která se podílela na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru, se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S holkami ze štafety, tedy s Gabrielou Koukalovou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla Eva Puskarčíková, přezdívaná Sluníčko, svých velkých sportovních úspěchů.

Ač se účastnila ZOH v Soči 2014, MS a závodů Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech dlouho unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst. Pro svou první individuální medali - bronz - si dojela v prosinci 2016.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu obětovala snad celý dosavadní život. Není tedy divu, že se kvalifikovala i na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018.

Biatlonu, konkrétně silovému tréninku běžkyň, se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

O EVĚ PUSKARČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to prý obvyke nevydrží.

Eva Puskarčíková chodila mj. s Antonínem Hájkem, bývalým skonam na lyžích.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

  

Články o celebritě

Koukalová šokovala, biatlonisté odpočívají na dovolených: Utekli před Gabčou! Koukalová šokovala, biatlonisté odpočívají na dovolených: Utekli před Gabčou! Zatímco Českem stále cloumá kniha Gabriely Koukalové, která rozstřelila celý biatlon, její týmoví… číst článek
Domračevová vyhrála v Ťumeni sprint, Kuzminová malý glóbus Domračevová vyhrála v Ťumeni sprint, Kuzminová malý glóbus Běloruska Darja Domračevová vyhrála závěrečný sprint biatlonistek sezony v Ťumeni. Malý glóbus ve… číst článek
Jaká byla biatlonová sezona? Jako u Realu bez Ronalda. Češi se učili žít bez GK Jaká byla biatlonová sezona? Jako u Realu bez Ronalda. Češi se učili žít bez GK Nebyla neúspěšná. Nebyla špatná. Ale nebyla už jako dřív. Ani být nemohla… Jako by Real Madrid odehrál… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš