Veronika Vítková | Celebwiki.cz

Veronika Vítková

Datum narození: 9.12.1988
Místo narození: Jilemnice
Váha: 56 kg
Výška: 166 cm
Profese: biatlonistka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Veronika Vítková, jedna z nejlepších Češek v tomto sportu, ze ZOH v Soči přivezla stříbro. Na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 vybojovala bronz ve sprintu.

Biatlon má bezesporu v krvi. Už její otec Zdeněk Vítek se stal známým českým biatlonistou a její teta Jana Šaldová bývala českou reprezentantkou v běhu na lyžích. Veronika Vítková má rozhodně talentu na rozdávání. Na juniorském mistrovství světa v biatlonu předvedla své obdivuhodné výkony hned čtyřikrát. V roce 2006 zazářila sama (získala zlato), dalším úspěšným rokem byl rok 2009, kdy vyhrála ve štafetě. Nenechala si proklouznout mezi prsty ani dvě stříbrné medaile za stíhací závody na mistrovství světa juniorů 2008 a 2009.

VERONIKA VÍTKOVÁ PROMLUVILA O LÁSCE S TRENÉREM 

V kariérním vzestupu pozdržela Veroniku Vítkovou hospitalizace po sezoně 2009, kdy hlavu této skvělé biatlonistky ovlivnil zánět mozkových blan. Již v roce 2011 se vyšvihla do takové kondice, že dokázala obsadit osmé místo na mistrovství světa v ruském Chanty-Mansijsku.

Sezona 2012/2013 znamenala další výrazný posun ve výkonech Veroniky Vítkové. Začala spolupracovat s Gabrielou Koukalovou Soukalovou a tato spolupráce jim očividně svědčila, protože již v prosinci holky obsadily TOP 5 ve slovinské Pokljuce. Světový pohár v Oberhofu jí poprvé v kariéře nabídl svou druhou příčku. Ačkoli zahájení sezony 2013/2014 nastartovala nachlazená, skvělý štafetový výkon nebránil v získání zlata v Östersundu. V rakouském Hochfilzenu pak dosprintovala druhá.

O VERONICE VÍTKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

A pak následovala olympiáda v Soči 2014, kde byla členkou stříbrné biatlonové štafety (spolu s Ondřejem Moravcem, Jaroslavem Soukupem a Gabrielou Koukalovou, tehdy ještě Soukalovou). Veronika Vítková se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018, kde jako první z české výpravy vybojovala medaili - bronz ve sprintu.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Špatná zpráva pro Koukalovou. Závodit za Slováky? Prezident ji nechce! Špatná zpráva pro Koukalovou. Závodit za Slováky? Prezident ji nechce! Její pokus o návrat je zase blíž. Tělo už nebolí, chuť se vrátila. Ožehavější je ale otázka, za koho… číst článek
Biatlonové rozpaky? Norská cesta cílí na mladé. Ale její čas není nekonečný Biatlonové rozpaky? Norská cesta cílí na mladé. Ale její čas není nekonečný Je to riziko všech revolučních novinek v cizím prostředí. Nemusí se chytit hned. Nemusí se chytit… číst článek
Otázky pro trenéra biatlonistek: Proč je Vítková dole? Co dělají Norové jinak? Otázky pro trenéra biatlonistek: Proč je Vítková dole? Co dělají Norové jinak? PŘÍMO Z ÖSTERSUNDU | Přišel do českého týmu jako biatlonový José Mourinho. Vedl Oleho Einara Björndalena,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Hynek Zohorna
Hynek Zohorna
zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek