Veronika Vítková

Datum narození: 9.12.1988
Místo narození: Jilemnice
Váha: 56 kg
Výška: 166 cm
Profese: biatlonistka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Veronika Vítková, jedna z nejlepších Češek v tomto sportu, ze ZOH v Soči přivezla stříbro. Na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 vybojovala bronz ve sprintu.

Biatlon má bezesporu v krvi. Už její otec Zdeněk Vítek se stal známým českým biatlonistou a její teta Jana Šaldová bývala českou reprezentantkou v běhu na lyžích. Veronika Vítková má rozhodně talentu na rozdávání. Na juniorském mistrovství světa v biatlonu předvedla své obdivuhodné výkony hned čtyřikrát. V roce 2006 zazářila sama (získala zlato), dalším úspěšným rokem byl rok 2009, kdy vyhrála ve štafetě. Nenechala si proklouznout mezi prsty ani dvě stříbrné medaile za stíhací závody na mistrovství světa juniorů 2008 a 2009.

VERONIKA VÍTKOVÁ PROMLUVILA O LÁSCE S TRENÉREM 

V kariérním vzestupu pozdržela Veroniku Vítkovou hospitalizace po sezoně 2009, kdy hlavu této skvělé biatlonistky ovlivnil zánět mozkových blan. Již v roce 2011 se vyšvihla do takové kondice, že dokázala obsadit osmé místo na mistrovství světa v ruském Chanty-Mansijsku.

Sezona 2012/2013 znamenala další výrazný posun ve výkonech Veroniky Vítkové. Začala spolupracovat s Gabrielou Koukalovou Soukalovou a tato spolupráce jim očividně svědčila, protože již v prosinci holky obsadily TOP 5 ve slovinské Pokljuce. Světový pohár v Oberhofu jí poprvé v kariéře nabídl svou druhou příčku. Ačkoli zahájení sezony 2013/2014 nastartovala nachlazená, skvělý štafetový výkon nebránil v získání zlata v Östersundu. V rakouském Hochfilzenu pak dosprintovala druhá.

O VERONICE VÍTKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

A pak následovala olympiáda v Soči 2014, kde byla členkou stříbrné biatlonové štafety (spolu s Ondřejem Moravcem, Jaroslavem Soukupem a Gabrielou Koukalovou, tehdy ještě Soukalovou). Veronika Vítková se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018, kde jako první z české výpravy vybojovala medaili - bronz ve sprintu.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Čeští medailisté ze ZOH dostanou od státu víc peněz, realizačnímu týmu zaplatí sami Čeští medailisté ze ZOH dostanou od státu víc peněz, realizačnímu týmu zaplatí sami Čeští medailisté ze zimních olympijských her v Koreji dostanou vyšší odměny, než původně schválil… číst článek
Noví trenéři biatlonistů. Ženy povede Nor, Emmons pomůže se střelbou Noví trenéři biatlonistů. Ženy povede Nor, Emmons pomůže se střelbou Je hotovo – noví trenéři českých biatlonistů jsou definitivně odtajněni. Do nového olympijského cyklu… číst článek
Nový areál pro biatlonisty. Pomůže gymnáziu, kam chodili Vítková a Soukup Nový areál pro biatlonisty. Pomůže gymnáziu, kam chodili Vítková a Soukup Nový areál Hraběnka pro běžecké lyžování a biatlon dnes otevřeli v Jilemnici na Semilsku. Jeho výstavba… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Michal Březina
Michal Březina
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil José Romera
José Romera