Jaroslav  Soukup

Jaroslav Soukup

Datum narození: 12. 7. 1982
Místo narození: Jičín
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Jaroslav Soukup patří k české špičce. Medaile přivezl jak z mistrovství světa, tak z olympiády v Soči v roce 2014 - stříbro a bronz.

Bronzový medailista ze sprintu na zimní olympiádě v Soči v roce 2014, ze štafety na mistrovství světa v roce 2013 a z dvacetikilometrového vytrvalostního závodu v roce 2012 se jmenuje Jaroslav Soukup. Dočkal se i zlatých medailí, a to jako člen štafety v roce 2006 na mistrovství Evropy v biatlonu. O rok později v téže disciplíně na evropském šampionátu získal stříbrné umístění.

Na světových soutěžích začal Jaroslav Soukup závodit roku 2004 a byl pravidelným reprezentantem českého biatlonu. Do histore se zapsal po ZOH v Soči 2014 jako vůbec první český biatlonový olympijský medailista (jeho první olympiádou byl v roce 2010 Vancouver, kde se však nejlépe umístil na 30. místě ve vytrvalostním závodě na 20 km). Kromě bronzové medaile ze sprintu na deset kilometrů získal Jaroslav Soukup v Soči ještě stříbro jako člen smíšené štafety (spolu s Ondřejem Moravcem, Veronikou Vítkovou a Gabrielou Soukalovou).

 

Články o celebritě

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
zobrazit profil Miroslav Dubovický
Miroslav Dubovický
zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk