Michal Šlesingr | Celebwiki.cz

Michal Šlesingr

Datum narození: 3. 2. 1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Šlesingr našel "ropu". Legenda se po kariéře vrhla na práci s daty Šlesingr našel "ropu". Legenda se po kariéře vrhla na práci s daty Jeho kariéra se uzavřela teprve před pár týdny. Sestřelené terče a naběhané kilometry teď ale nově v... číst článek
To byl fučák! Fourcade víc než jen mašinou na rekordy, byl osobností To byl fučák! Fourcade víc než jen mašinou na rekordy, byl osobností Říkali mu Fučák. Na trati rychlý jak vichr, při střelbě ničivý jak uragán. Když měl po poslední ráně... číst článek
Moravec plánuje poslední sezonu. Na olympiádu do Pekingu už nepojede Moravec plánuje poslední sezonu. Na olympiádu do Pekingu už nepojede Ještě jednu sezonu plánuje absolvovat zkušený biatlonista Ondřej Moravec. Na olympijské hry do Pekin... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý