Michal Šlesingr | Celebwiki.cz

Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Koukalová zanechala v biatlonu nesmazatelný odkaz, ale... Koukalová zanechala v biatlonu nesmazatelný odkaz, ale... Byla v pozici, kdy měla jen dvě možnosti. Tu první: ohlásit pokus o návrat. Vzbudila by sice třeba… číst článek
Biatlonové rozpaky? Norská cesta cílí na mladé. Ale její čas není nekonečný Biatlonové rozpaky? Norská cesta cílí na mladé. Ale její čas není nekonečný Je to riziko všech revolučních novinek v cizím prostředí. Nemusí se chytit hned. Nemusí se chytit… číst článek
Biatlonisté řeší kritiku fanoušků. 25. místo není hanba, brání se Krčmář Biatlonisté řeší kritiku fanoušků. 25. místo není hanba, brání se Krčmář PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | V závodě pálí na terče, po nich se terči stávají sami. Po sérii úspěchů z minulých… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Jan Kubičík
Jan Kubičík