Michal Šlesingr | Celebwiki.cz

Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Češky zářily ve stíhačce! Vítková i Davidová se zlepšily, Krčmář si pohoršil Češky zářily ve stíhačce! Vítková i Davidová se zlepšily, Krčmář si pohoršil Biatlonový seriál v sobotu pokračoval stíhacími závody! V ženské stíhačce zazářily české závodnice.… číst článek
Davidová září! V kanadském mrazu byla druhá, vede v boji o malý glóbus Davidová září! V kanadském mrazu byla druhá, vede v boji o malý glóbus Biatlonistka Markéta Davidová skončila druhá ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore a ujala… číst článek
Měsíc před MS? Davidovou není třeba chránit, u Vítkové se hledá problém Měsíc před MS? Davidovou není třeba chránit, u Vítkové se hledá problém Do žil jim to vlilo novou krev. Vzestup 22leté naděje Markéty Davidové spravil všem náladu, zároveň… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Pavel Jasanský
Pavel Jasanský
zobrazit profil Karolína Erbanová
Karolína Erbanová
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil  Vladimír Sičák
Vladimír Sičák
zobrazit profil Thomas Vonn
Thomas Vonn