Michal Šlesingr | Celebwiki.cz

Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Krčmář se v „masáku“ blýskl devátým místem, Davidová nezvládla střelbu Krčmář se v „masáku“ blýskl devátým místem, Davidová nezvládla střelbu Poprvé v sezoně se český biatlonista Michal Krčmář probojoval do první desítky v individuálním závodě… číst článek
VIDEOGRAFIKA: Čeští biatlonoví rekordmani. Koukalová není ani druhá VIDEOGRAFIKA: Čeští biatlonoví rekordmani. Koukalová není ani druhá Vyhrála světový pohár, stala se mistryní světa a ovládla 17 individuálních závodů v SP. V celkovém… číst článek
Paráda Davidové! V úvodním sprintu sezony brala bronz, muži nezářili Paráda Davidové! V úvodním sprintu sezony brala bronz, muži nezářili  První individuální závod v nové sezoně a první medaile! Česká biatlonistka Markéta Davidová dojela… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois