Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Černá díra českému biatlonu nehrozí. Známe nástupce Koukalové a spol. Černá díra českému biatlonu nehrozí. Známe nástupce Koukalové a spol. Je hrozivá a nevyhnutelná. S výhrůžkou: Nic už nebude jako dřív! Že by ale po Gabriele Koukalové… číst článek
ZOH 2018, SOUHRN 10. dne: Erbanová má bronz, hokejisté ve čtvrtfinále ZOH 2018, SOUHRN 10. dne: Erbanová má bronz, hokejisté ve čtvrtfinále V jihokorejském Pchjongčchangu probíhá již 10. den zimních olympijských her. A čeští fanoušci… číst článek
Krčmář si vyjel parádní sedmé místo, Moravec dvanáctý. Zlato bere Bö Krčmář si vyjel parádní sedmé místo, Moravec dvanáctý. Zlato bere Bö Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve vytrvalostním závodě na olympijských hrách s jednou trestnou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil František Ptáček
František Ptáček
zobrazit profil Édinson Cavani
Édinson Cavani
zobrazit profil Petra Hynčicová
Petra Hynčicová
zobrazit profil Lukáš Hlava
Lukáš Hlava