Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Koukalovou na galavečer nepozvali. Co si o její knize myslí Krčmář či Vítková? Koukalovou na galavečer nepozvali. Co si o její knize myslí Krčmář či Vítková? Ještě před pár měsíci by si neúčast Gabriely Koukalové na slavnostním galavečeru českého biatlonu… číst článek
Koukalová se omluvila Björndalenovi. V knize psala o zklamání, ale mýlila se Koukalová se omluvila Björndalenovi. V knize psala o zklamání, ale mýlila se Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová se omluvila norské legendě Olemu Einaru Björndalenovi za nepravdivou… číst článek
Koukalová šokovala, biatlonisté odpočívají na dovolených: Utekli před Gabčou! Koukalová šokovala, biatlonisté odpočívají na dovolených: Utekli před Gabčou! Zatímco Českem stále cloumá kniha Gabriely Koukalové, která rozstřelila celý biatlon, její týmoví… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Michal Novák
Michal Novák
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič