Vítězslav Veselý | Celebwiki.cz

Vítězslav Veselý

Datum narození: 27. 2. 1983
Místo narození: Hodonín
Váha: 92 kg
Výška: 186 cm
Profese: oštěpař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Oštěpař Vítězslav Veselý, který získal zlato na MS v atletice 2013 v Moskvě, se nominoval na LOH 2016 v Riu. Do českého olympijského týmu se tak proházel potřetí.

Atlet Vítězslav Veselý reprezentuje Česko v hodu oštěpem. Před brazilským Rio de Janeirem byl členem olympijské výpravy do Londýna (2012) a do Pekingu (2008). Na OH v Londýně Vítězslav Veselý odjížděl jako jeden z kandidátů na medaili. Probojoval se sice do finále, které mu však nevyšlo, takže skončil na čtvrtém místě. Ještě méně se mu dařilo o čtyři roky dříve v Číně, kde do finále postoupil jako pátý, ale zde se mu hod nevedl, a tak obsadil poslední, tedy 12. místo.

VÍTĚZSLAV VESELÝ – ŽELEZNÝ BEZ SAKA, KOŠILE A BOT

Po světovém rekordmanovi a trojnásobném olympijském vítězovi v hodu oštěpem Janu Železném, který Vítězslava Veselého trénoval, je právě tento atlet jedním z nejlepších českých oštěpařů. Samozřejmě až po svém trenérovi, jehož hvězdná kariéra nemá v Česku v této disciplíně konkurenci.

Vítězslav Veselý je držitelem zlata z Mistrovství Evropy v atletice 2012 v Helsinkách a stříbra ze stejného šampionátu v Curychu 2014. Pochlubit se atlet může též medailemi ze žlutého kovu z Mistrovství ČR v atletice, a to z let 2008, 2010, 2011, 2012 či 2016. Hranici 85 metrů atlet překonal v roce 2010.

Vítězslav Veselý vystudoval obchodní akademii ve Zlíně a Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Je křesťan a ke své víře se veřejně hlásí.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Špotáková po dalším návratu: Už nejsem česká jednička. Hlavní cíl je Tokio Špotáková po dalším návratu: Už nejsem česká jednička. Hlavní cíl je Tokio Olympiádu v Tokiu má před očima jako závěrečný cíl své parádní kariéry. Pro zdar na japonských Hrách... číst článek
Kotvald a Hložek: Konflikt ex-parťáků vrcholí! Volá se Vágner! Kotvald a Hložek: Konflikt ex-parťáků vrcholí! Volá se Vágner! Před lety si jeden z nich postavil hlavu a od té doby si někdejší idoly dívčích srdcí z 80. let milu... číst článek
Skvělý Vadlejch na Zlaté tretře zazářil, Gatlin zaběhl nejlepší čas sezony Skvělý Vadlejch na Zlaté tretře zazářil, Gatlin zaběhl nejlepší čas sezony Jakub Vadlejch vyhrál na mítinku Zlatá tretra oštěpařskou soutěž výkonem 88,36 metru a získal skalp ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská