Vítězslav Veselý

Datum narození: 27.2.1983
Místo narození: Hodonín
Váha: 92 kg
Výška: 186 cm
Profese: oštěpař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Oštěpař Vítězslav Veselý, který získal zlato na MS v atletice 2013 v Moskvě, se nominoval na LOH 2016 v Riu. Do českého olympijského týmu se tak proházel potřetí.

Atlet Vítězslav Veselý reprezentuje Česko v hodu oštěpem. Před brazilským Rio de Janeirem byl členem olympijské výpravy do Londýna (2012) a do Pekingu (2008). Na OH v Londýně Vítězslav Veselý odjížděl jako jeden z kandidátů na medaili. Probojoval se sice do finále, které mu však nevyšlo, takže skončil na čtvrtém místě. Ještě méně se mu dařilo o čtyři roky dříve v Číně, kde do finále postoupil jako pátý, ale zde se mu hod nevedl, a tak obsadil poslední, tedy 12. místo.

VÍTĚZSLAV VESELÝ – ŽELEZNÝ BEZ SAKA, KOŠILE A BOT

Po světovém rekordmanovi a trojnásobném olympijském vítězovi v hodu oštěpem Janu Železném, který Vítězslava Veselého trénoval, je právě tento atlet jedním z nejlepších českých oštěpařů. Samozřejmě až po svém trenérovi, jehož hvězdná kariéra nemá v Česku v této disciplíně konkurenci.

Vítězslav Veselý je držitelem zlata z Mistrovství Evropy v atletice 2012 v Helsinkách a stříbra ze stejného šampionátu v Curychu 2014. Pochlubit se atlet může též medailemi ze žlutého kovu z Mistrovství ČR v atletice, a to z let 2008, 2010, 2011, 2012 či 2016. Hranici 85 metrů atlet překonal v roce 2010.

Vítězslav Veselý vystudoval obchodní akademii ve Zlíně a Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Je křesťan a ke své víře se veřejně hlásí.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Oštěpařský pár na MS! Snad půjde Víťa do finále, fandí Ogrodníková Veselému Oštěpařský pár na MS! Snad půjde Víťa do finále, fandí Ogrodníková Veselému PŘÍMO Z LONDÝNA | První nervy mají za sebou. Oštěpařka Nikola Ogrodníková na mistrovství světa bojovala… číst článek
SOUHRN: Kvitová ve Wimbledonu postupuje, start zvládlo pět Čechů SOUHRN: Kvitová ve Wimbledonu postupuje, start zvládlo pět Čechů VÝSLEDKY PONDĚLNÍHO DNE | Skvělý rozjezd dvojnásobné šampionky! Česká tenistka Petra Kvitová zvládla… číst článek
Vadlejch v Paříži vyrovnal rekord, skončil druhý. Tyčkařům se nedařilo Vadlejch v Paříži vyrovnal rekord, skončil druhý. Tyčkařům se nedařilo Oštěpař Jakub Vadlejch si na mítinku Diamantové ligy v Paříži vyrovnal osobní rekord výkonem… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Petra Nováková
Petra Nováková
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil David Egydy
David Egydy
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan