Vítězslav Veselý | Celebwiki.cz

Vítězslav Veselý

Datum narození: 27.2.1983
Místo narození: Hodonín
Váha: 92 kg
Výška: 186 cm
Profese: oštěpař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Oštěpař Vítězslav Veselý, který získal zlato na MS v atletice 2013 v Moskvě, se nominoval na LOH 2016 v Riu. Do českého olympijského týmu se tak proházel potřetí.

Atlet Vítězslav Veselý reprezentuje Česko v hodu oštěpem. Před brazilským Rio de Janeirem byl členem olympijské výpravy do Londýna (2012) a do Pekingu (2008). Na OH v Londýně Vítězslav Veselý odjížděl jako jeden z kandidátů na medaili. Probojoval se sice do finále, které mu však nevyšlo, takže skončil na čtvrtém místě. Ještě méně se mu dařilo o čtyři roky dříve v Číně, kde do finále postoupil jako pátý, ale zde se mu hod nevedl, a tak obsadil poslední, tedy 12. místo.

VÍTĚZSLAV VESELÝ – ŽELEZNÝ BEZ SAKA, KOŠILE A BOT

Po světovém rekordmanovi a trojnásobném olympijském vítězovi v hodu oštěpem Janu Železném, který Vítězslava Veselého trénoval, je právě tento atlet jedním z nejlepších českých oštěpařů. Samozřejmě až po svém trenérovi, jehož hvězdná kariéra nemá v Česku v této disciplíně konkurenci.

Vítězslav Veselý je držitelem zlata z Mistrovství Evropy v atletice 2012 v Helsinkách a stříbra ze stejného šampionátu v Curychu 2014. Pochlubit se atlet může též medailemi ze žlutého kovu z Mistrovství ČR v atletice, a to z let 2008, 2010, 2011, 2012 či 2016. Hranici 85 metrů atlet překonal v roce 2010.

Vítězslav Veselý vystudoval obchodní akademii ve Zlíně a Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Je křesťan a ke své víře se veřejně hlásí.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Oštěpař Veselý opustil Železného skupinu, bude se trénovat sám Oštěpař Veselý opustil Železného skupinu, bude se trénovat sám Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný už nepovede mistra světa z roku 2013 Vítězslava Veselého.… číst článek
Dostanou Češky medaile? Ruska se brání: Radši své stříbro vyhodím! Dostanou Češky medaile? Ruska se brání: Radši své stříbro vyhodím! Bývalá biatlonistka Jana Romanovová nehodlá po diskvalifikaci ruské štafety vrátit stříbrnou medaili… číst článek
Oštěpařský pár na MS! Snad půjde Víťa do finále, fandí Ogrodníková Veselému Oštěpařský pár na MS! Snad půjde Víťa do finále, fandí Ogrodníková Veselému PŘÍMO Z LONDÝNA | První nervy mají za sebou. Oštěpařka Nikola Ogrodníková na mistrovství světa bojovala… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Filip Hronek
Filip Hronek
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec