Zdeněk Nytra | Celebwiki.cz
Zdeněk Nytra

Zdeněk Nytra

Datum narození: 6. 10. 1961
Místo narození: Janovice u Frýdku-Místku
Profese: senátor a hasič
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Hasič Zdeněk Nytra se ve volbách 2016 stal senátorem. Do horní komory kandidoval za TOP 09 a ODS v obvodu Ostrava-město.

V Ostravě Zdeněk Nytra bydlí od roku 1982. Studoval zde Vysokou školu báňskou a získal na její hornicko-geologické fakultě inženýrský titul. S uhlím se potýkat ale Zdeněk Nytra nešel. V roce 1985 se stal profesionálním hasičem, hned velel železničnímu útvaru.

Hasičům zůstal Zdeněk Nytra věrný. Od píky to dotáhl daleko, nejprve na hasičského radu města Ostravy, poté na šéfa všech moravskoslezských hasičů. Věnoval se také bezpečnosti práce. Ve svém oboru nezůstal pozadu ani na mezinárodním poli. Je například členem celosvětové organizace hasičů pro prevenci, hašení a mládež.

Pravicové zaměření Zdeňka Nytry se promítlo do jeho vstupu do komunální politiky v barvách ODS. Jako nestraník aa ODS se stal zastupitelem obvodu Moravská OStrava a Přívoz a post nepřetržitě zastával deset let. Obhájil ho i v roce 2014.

TOP 09 a ODS se v roce 2016 shodly na kandidatuře Zdeňka Nytry do senátu v obvodu Ostrava-město. Stal se jejich společným kandidátem. Naději měl, protože dosavadní senátor Antonín Maštalíř, člen ČSSD, do volebního boje nenastoupil. Na jeho místo ovšem lidovci a zelení nominovali herce Ilju Racka. V barvách Úsvitu kandidovala i šéfka Energetického regulačního ústavu Alena Vitásková. Silné kandidáty postavily i další strany.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

Zdeněk Nytra se rozvedl, jeho jediná dcera už dospěla.

 

Články o celebritě

ODS z vedení „vypudila“ ženy. Udženiju nahradil Stanjura, Fiala zůstává ODS z vedení „vypudila“ ženy. Udženiju nahradil Stanjura, Fiala zůstává V nové koncertní hale se v sobotu v Praze sešli členové ODS, aby si zvolili nové vedení. Úvodem kong... číst článek
Do Babiše i Agrofertu šijí senátoři: „Zastavte dotace,“ vyzvali vládu a ministerstva Do Babiše i Agrofertu šijí senátoři: „Zastavte dotace,“ vyzvali vládu a ministerstva Ministerstva by měla podle Senátu pozastavit vyplácení dotací holdingu Agrofert do doby, než se vyja... číst článek
Babiš je ve střetu zájmů, shodla se senátní komise. Šéfa ANO si pozve na kobereček Babiš je ve střetu zájmů, shodla se senátní komise. Šéfa ANO si pozve na kobereček Senátní komise pro vyhodnocení auditů týkajících se dotací EU pro holding Agrofert a premiéra Andrej... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Jan Horník
Jan Horník
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček