Zdeněk Nytra | Celebwiki.cz
Zdeněk Nytra

Zdeněk Nytra

Datum narození: 6.10.1961
Místo narození: Janovice u Frýdku-Místku
Profese: senátor a hasič
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Hasič Zdeněk Nytra se ve volbách 2016 stal senátorem. Do horní komory kandidoval za TOP 09 a ODS v obvodu Ostrava-město.

V Ostravě Zdeněk Nytra bydlí od roku 1982. Studoval zde Vysokou školu báňskou a získal na její hornicko-geologické fakultě inženýrský titul. S uhlím se potýkat ale Zdeněk Nytra nešel. V roce 1985 se stal profesionálním hasičem, hned velel železničnímu útvaru.

Hasičům zůstal Zdeněk Nytra věrný. Od píky to dotáhl daleko, nejprve na hasičského radu města Ostravy, poté na šéfa všech moravskoslezských hasičů. Věnoval se také bezpečnosti práce. Ve svém oboru nezůstal pozadu ani na mezinárodním poli. Je například členem celosvětové organizace hasičů pro prevenci, hašení a mládež.

Pravicové zaměření Zdeňka Nytry se promítlo do jeho vstupu do komunální politiky v barvách ODS. Jako nestraník aa ODS se stal zastupitelem obvodu Moravská OStrava a Přívoz a post nepřetržitě zastával deset let. Obhájil ho i v roce 2014.

TOP 09 a ODS se v roce 2016 shodly na kandidatuře Zdeňka Nytry do senátu v obvodu Ostrava-město. Stal se jejich společným kandidátem. Naději měl, protože dosavadní senátor Antonín Maštalíř, člen ČSSD, do volebního boje nenastoupil. Na jeho místo ovšem lidovci a zelení nominovali herce Ilju Racka. V barvách Úsvitu kandidovala i šéfka Energetického regulačního ústavu Alena Vitásková. Silné kandidáty postavily i další strany.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

Zdeněk Nytra se rozvedl, jeho jediná dcera už dospěla.

 

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál