Marek Adamczyk

Datum narození: 21. 12. 1987
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Adamczyk, který se věnuje především divadlu, si svůj filmový debut odbyl ve snímku Lidice. Jednu z hlavních rolí dostal v dramatu Zloději zelených koní.

Divadelní, filmový i seriálový herec Marek Adamczyk pochází z umělecké rodiny. Jeho otec učil na DAMU a dědeček působil jako dramaturg Divadla za branou. S herectvím začal v Dětském divadelním studiu. Po absolvování pražské AMU strávil půl roku na stáži na londýnské Rose Bruford College Of Speech And Drama, kde mj. účinkoval v inscenaci Strach a bída třetí říše.

MAREK ADAMCZYK A PRVNÍ VELKÁ SERIÁLOVÁ ROLE

Adamczyk ztvárnil herce Mundka

Během studií Marek Adamczyk hostoval v menší roli v Cyranovi z Bergeracu na scéně Národního divadla; 1. dubna 2012 podepsal smlouvu s divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

Zde jej diváci mohli vidět v představeních Chrtí packa zasahuje, Jednotka intenzivní lásky, Kabaret Burka aneb Z českých luhů a hájů, Mefisto, Robin Hood, Sen noci svatojánské, Živá voda či Živý obraz. V klubové inscenaci činoherního souboru Amazonie ztvárnil roli začínajícího herce Mundka.

Marek Adamczyk kopal vltavíny

Před profesionální filmovou kamerou Marek Adamczyk poprvé stanul při natáčení válečného dramatu Petra Nikolajeva Lidice (2011) s Karlem Rodenem a Zuzanou Fialovou v hlavních rolích. Jednu z ústředních postav ztvárnil společně s Pavlem Liškou ve snímku Zloději zelených koní (2016), dramatickém příběhu o kopáčích vltavínů. Téhož roku dostal Marek Adamczyk příležitost v TV krimi Případ pro malíře, kde hráli Viktor Preiss, David Matásek či Jaromír Dulava.

Ze seriálů, v nichž se Marek Adamczyk objevil, jmenujme Vyprávěj, Atentát, Případy 1. oddělení, Mordparta, Já, Mattoni, Svět pod hlavou. Výraznější roli zpodobnil v osmidílné krimi sérii Specialisté, a to po boku Davida Prachaře, Zuzany Kajnarové a Jakuba Štáfka, jednu z hlavní v tragikomickém seriálu Kukačky.

O MARKU ADAMCZYKOVI ČTĚTE ZDE>>

Koncem roku 2018 začal Marek Adamczyk randit se snowbordistkou Evou Samkovou. Vzali se v září 2022. Z Evy Samkové se tak stala Eva Adamczyková.

 

Články o celebritě

Adamczyková zachránila pejska: Manžel v Kukačkách mě fascinuje Adamczyková zachránila pejska: Manžel v Kukačkách mě fascinuje Chystá se na odlet na světový šampionát do Gruzie, kde dovrší comeback po zlomeninách kotníků. Snowb... číst článek
StarDance …když hvězdy tančí 2023: Co zatím víme o nové řadě soutěže? StarDance …když hvězdy tančí 2023: Co zatím víme o nové řadě soutěže? Na podzim se na obrazovky České televize vrátí populární soutěž StarDance …když hvězdy tančí. V té s... číst článek
Z pikantního zákulisí Kukaček: V porodnici zaměnili scenáristu! Z pikantního zákulisí Kukaček: V porodnici zaměnili scenáristu! Duchovní otec seriálu Kukačky měl štěstí. Scenáristu Jana Coufala (45) v roce 1978 přinesli na kojen... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Lucie Trmíková
Lucie Trmíková
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Michaela Pecháčková
Michaela Pecháčková