Marek Adamczyk | Celebwiki.cz

Marek Adamczyk

Datum narození: 21. 12. 1987
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Adamczyk, který se věnuje především divadlu, si svůj filmový debut odbyl ve snímku Lidice. Jednu z hlavních rolí dostal v dramatu Zloději zelených koní.

Divadelní, filmový i seriálový herec Marek Adamczyk pochází z umělecké rodiny. Jeho otec učil na DAMU a dědeček působil jako dramaturg Divadla za branou. S herectvím začal v Dětském divadelním studiu. Po absolvování pražské AMU strávil půl roku na stáži na londýnské Rose Bruford College Of Speech And Drama, kde mj. účinkoval v inscenaci Strach a bída třetí říše.

MAREK ADAMCZYK A PRVNÍ VELKÁ SERIÁLOVÁ ROLE

Během studií Marek Adamczyk hostoval v menší roli v Cyranovi z Bergeracu na scéně Národního divadla; 1. dubna 2012 podepsal smlouvu s divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Chrtí packa zasahuje, Jednotka intenzivní lásky, Kabaret Burka aneb Z českých luhů a hájů, Mefisto, Robin Hood, Sen noci svatojánské, Živá voda či Živý obraz. V klubové inscenaci činoherního souboru Amazonie ztvárnil roli začínajícího herce Mundka.

Před profesionální filmovou kamerou Marek Adamczyk poprvé stanul při natáčení válečného dramatu Petra Nikolajeva Lidice (2011) s Karlem Rodenem a Zuzanou Fialovou v hlavních rolích. Jednu z ústředních postav ztvárnil společně s Pavlem Liškou ve snímku Zloději zelených koní (2016), dramatickém příběhu o kopáčích vltavínů. Téhož roku dostal Marek Adamczyk příležitost v TV krimi Případ pro malíře, kde hráli Viktor Preiss, David Matásek či Jaromír Dulava.

Ze seriálů, v nichž se Marek Adamczyk objevil, jmenujme Vyprávěj, Atentát, Případy 1. oddělení, Mordparta, Já, Mattoni, Svět pod hlavou. Výraznější roli zpodobnil v osmidílné krimi sérii Specialisté, a to po boku Davida Prachaře, Zuzany Kajnarové a Jakuba Štáfka.

O MARKU ADAMCZYKOVI ČTĚTE ZDE>>

Koncem roku 2018 začal Marek Adamczyk randit se snowbordistkou Evou Samkovou.

 

Články o celebritě

Ze sportovkyně herečkou a zpěvačkou! Vzdá se Eva Samková snowboardu? Ze sportovkyně herečkou a zpěvačkou! Vzdá se Eva Samková snowboardu? Snowboardistka Eva Samková (26) se stejně jako v loňském roce na filmovém festivalu v Karlových Vare... číst článek
Krainová a spol.: Bublinková párty plná zadečků Krainová a spol.: Bublinková párty plná zadečků Šaty, které více odhalily než zahalily obléklo na Moët party poměrně dost krásek. Letos se tradiční ... číst článek
Moët party ve znamení zadečků! Polonahé Krainová s Dvořákovou a stehýnko Samkové! Moët party ve znamení zadečků! Polonahé Krainová s Dvořákovou a stehýnko Samkové! Tradiční Moët party na karlovarském festivalu byla letos ve znamení Napoleona. Většina žen měla velk... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Jaroslav Satoranský
Jaroslav Satoranský
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Hanns Zischler
Hanns Zischler