Marek Adamczyk herec | Celebwiki.cz

Marek Adamczyk

Datum narození: 21.12.1987
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Adamczyk, který se věnuje především divadlu, si svůj filmový debut odbyl ve snímku Lidice. Jednu z hlavních rolí dostal v dramatu Zloději zelených koní.

Divadelní, filmový i seriálový herec Marek Adamczyk pochází z umělecké rodiny. Jeho otec učil na DAMU a dědeček působil jako dramaturg Divadla za branou. S herectvím začal v Dětském divadelním studiu. Po absolvování pražské AMU strávil půl roku na stáži na londýnské Rose Bruford College Of Speech And Drama, kde mj. účinkoval v inscenaci Strach a bída třetí říše.

MAREK ADAMCZYK A PRVNÍ VELKÁ SERIÁLOVÁ ROLE

Během studií Marek Adamczyk hostoval v menší roli v Cyranovi z Bergeracu na scéně Národního divadla; 1. dubna 2012 podepsal smlouvu s divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Chrtí packa zasahuje, Jednotka intenzivní lásky, Kabaret Burka aneb Z českých luhů a hájů, Mefisto, Robin Hood, Sen noci svatojánské, Živá voda či Živý obraz. V klubové inscenaci činoherního souboru Amazonie ztvárnil roli začínajícího herce Mundka.

Před profesionální filmovou kamerou Marek Adamczyk poprvé stanul při natáčení válečného dramatu Petra Nikolajeva Lidice (2011) s Karlem Rodenem a Zuzanou Fialovou v hlavních rolích. Jednu z ústředních postav ztvárnil společně s Pavlem Liškou ve snímku Zloději zelených koní (2016), dramatickém příběhu o kopáčích vltavínů. Téhož roku dostal Marek Adamczyk příležitost v TV krimi Případ pro malíře, kde hráli Viktor Preiss, David Matásek či Jaromír Dulava.

Ze seriálů, v nichž se Marek Adamczyk objevil, jmenujme Vyprávěj, Atentát, Případy 1. oddělení, Mordparta, Já, Mattoni, Svět pod hlavou. Výraznější roli zpodobnil v osmidílné krimi sérii Specialisté, a to po boku Davida Prachaře, Zuzany Kajnarové a Jakuba Štáfka.

O MARKU ADAMCZYKOVI ČTĚTE ZDE>>

Koncem roku 2018 začal Marek Adamczyk randit se snowbordistkou Evou Samkovou.

 

Články o celebritě

Moët party ve znamení zadečků! Polonahé Krainová s Dvořákovou a stehýnko Samkové! Moët party ve znamení zadečků! Polonahé Krainová s Dvořákovou a stehýnko Samkové! Tradiční Moët party na karlovarském festivalu byla letos ve znamení Napoleona. Většina žen měla velký… číst článek
Přehlídka krásy na Moëtu: Sexy Kubelková šmejdila u Rajské! Elegantní Doleželová i Krainová Přehlídka krásy na Moëtu: Sexy Kubelková šmejdila u Rajské! Elegantní Doleželová i Krainová Snad nejluxusnější a neoblíbenější mejdan, který už se stal tradicí filmového festivalu v Karlových… číst článek
Samková prozradila ženské tajemství: Jak to mám s mužskými kamarády... Samková prozradila ženské tajemství: Jak to mám s mužskými kamarády... Je to jedna z nejčastějších otázek. Existuje mezi mužem a ženou jen kamarádství? Snowboardistka Eva… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Helena Kružíková
Helena Kružíková
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová