Alena Štréblová

Alena Štréblová

Datum narození: 27. 4. 1966
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Alena Štréblová dává před filmem přednost divadlu. Před kamerou se objevuje především v seriálech.

Již při studiu na katedře alternativního a loutkového divadla na pražském DAMU Alena Štréblová hrála v A studiu Rubín. Později působila v pražské Ypsilonce, Divadle Na zábradlí, Divadle Rokoko, Divadle Sklep či v Divadle Semafor.

ALENA ŠTRÉBLOVÁ V ORDINACI PODLEHLA RAKOVINĚ

Za Racka má Cenu Českého divadla

V roce 2010 dostala angažmá v Městském divadle v Kladně. Za roli Arkadinové v inscenaci Racek získala Cenu Českého divadla za rok 2011. Diváci mohli Alenu Štréblovou vidět v představeních mj. ve smíchovském Švandově divadle a v Národním divadle, kde se v září 2016 stala členkou činoherního souboru.

Na filmovém plátně se Alena Štréblová poprvé mihla ve snímku Víta Olmera Antonyho šance (1986). Větší roli ztvárnila v dramatu o fotbalovém chuligánství Proč? (1987), kde si ústřední postavy zahráli Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Jan Potměšil a Daniel Landa. Hlavní roli Alena Štřéblová dostala v krátkometrážní komedii Máčo & Líba (1996).

Zahrála si v řadě seriálů

Na televizní obrazovce zpodobnila postavy zejména v řadě seriálů, např. Ošklivka Katka, Odsouzené, Vyprávěj, Vraždy v kruhu, Nevinné lži, Ohnivý kuře, Drazí sousedé. Fandové Ordinace v růžové zahradě si Alenu Štréblovou vybaví jako podváděnou manželku gynekologa Čestmíra Mázla v podání Petra Rychlého.

Bratrem Aleny Štréblové je též herec Jiří Štrébl.

 

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Vera Farmiga
Vera Farmiga
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl