Alena Štréblová | Celebwiki.cz
Alena Štréblová

Alena Štréblová

Datum narození: 27. 4. 1966
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Alena Štréblová, která se soustředila především na působení v divadle, se široké veřejnosti představila jako manželka záletného gynekologa Mázla v Ordinaci v růžové zahradě.

Již při studiu na katedře alternativního a loutkového divadla na pražském DAMU Alena Štréblová hrála v A studiu Rubín. Později působila v pražské Ypsilonce, Divadle Na zábradlí, Divadle Rokoko, Divadle Sklep či v Divadle Semafor.

ALENA ŠTRÉBLOVÁ V ORDINACI PODLEHLA RAKOVINĚ

V roce 2010 dostala angažmá v Městském divadle v Kladně. Za roli Arkadinové v inscenaci Racek získala Cenu Českého divadla za rok 2011. Diváci mohli Alenu Štréblovou vidět v představeních mj. ve smíchovském Švandově divadle a v Národním divadle, kde se v září 2016 stala členkou činoherního souboru.

Na filmovém plátně se Alena Štréblová poprvé mihla ve snímku Víta Olmera Antonyho šance (1986). Větší roli ztvárnila v dramatu o fotbalovém chuligánství Proč? (1987), kde si ústřední postavy zahráli Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Jan Potměšil a Daniel Landa. Hlavní roli Alena Štřéblová dostala v krátkometrážní komedii Máčo & Líba (1996).

Na televizní obrazovce zpodobnila postavy zejména v řadě seriálů, např. Ošklivka Katka, Odsouzené, Vyprávěj, Vraždy v kruhu, Nevinné lži, Ohnivý kuře, Drazí sousedé. Fandové Ordinace v růžové zahradě si Alenu Štréblovou vybaví jako podváděnou manželku gynekologa Čestmíra Mázla v podání Petra Rychlého.

Bratrem Aleny Štréblové je též herce Jiří Štrébl.

 

Další Herci

zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Rudolf Hrušínský ml.
Rudolf Hrušínský ml.
zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková