Alena Štréblová herečka | Celebwiki.cz

Alena Štréblová

Datum narození: 27.4.1966
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Alena Štréblová, která se soustředila především na působení v divadle, se široké veřejnosti představila jako manželka záletného gynekologa Mázla v Ordinaci v růžové zahradě.

Již při studiu na katedře alternativního a loutkového divadla na pražském DAMU Alena Štréblová hrála v A studiu Rubín. Později působila v pražské Ypsilonce, Divadle Na zábradlí, Divadle Rokoko, Divadle Sklep či v Divadle Semafor.

ALENA ŠTRÉBLOVÁ V ORDINACI PODLEHLA RAKOVINĚ

V roce 2010 dostala angažmá v Městském divadle v Kladně. Za roli Arkadinové v inscenaci Racek získala Cenu Českého divadla za rok 2011. Diváci mohli Alenu Štréblovou vidět v představeních mj. ve smíchovském Švandově divadle a v Národním divadle, kde se v září 2016 stala členkou činoherního souboru.

Na filmovém plátně se Alena Štréblová poprvé mihla ve snímku Víta Olmera Antonyho šance (1986). Větší roli ztvárnila v dramatu o fotbalovém chuligánství Proč? (1987), kde si ústřední postavy zahráli Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Jan Potměšil a Daniel Landa. Hlavní roli Alena Štřéblová dostala v krátkometrážní komedii Máčo & Líba (1996).

Na televizní obrazovce zpodobnila postavy zejména v řadě seriálů, např. Ošklivka Katka, Odsouzené, Vyprávěj, Vraždy v kruhu, Nevinné lži, Ohnivý kuře, Drazí sousedé. Fandové Ordinace v růžové zahradě si Alenu Štréblovou vybaví jako podváděnou manželku gynekologa Čestmíra Mázla v podání Petra Rychlého.

Bratrem Aleny Štréblové je též herce Jiří Štrébl.

 

Další Herci

zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Juraj Hrčka
Juraj Hrčka
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško