Alena Štréblová | Celebwiki.cz
Alena Štréblová

Alena Štréblová

Datum narození: 27. 4. 1966
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Alena Štréblová, která se soustředila především na působení v divadle, se široké veřejnosti představila jako manželka záletného gynekologa Mázla v Ordinaci v růžové zahradě.

Již při studiu na katedře alternativního a loutkového divadla na pražském DAMU Alena Štréblová hrála v A studiu Rubín. Později působila v pražské Ypsilonce, Divadle Na zábradlí, Divadle Rokoko, Divadle Sklep či v Divadle Semafor.

ALENA ŠTRÉBLOVÁ V ORDINACI PODLEHLA RAKOVINĚ

V roce 2010 dostala angažmá v Městském divadle v Kladně. Za roli Arkadinové v inscenaci Racek získala Cenu Českého divadla za rok 2011. Diváci mohli Alenu Štréblovou vidět v představeních mj. ve smíchovském Švandově divadle a v Národním divadle, kde se v září 2016 stala členkou činoherního souboru.

Na filmovém plátně se Alena Štréblová poprvé mihla ve snímku Víta Olmera Antonyho šance (1986). Větší roli ztvárnila v dramatu o fotbalovém chuligánství Proč? (1987), kde si ústřední postavy zahráli Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Jan Potměšil a Daniel Landa. Hlavní roli Alena Štřéblová dostala v krátkometrážní komedii Máčo & Líba (1996).

Na televizní obrazovce zpodobnila postavy zejména v řadě seriálů, např. Ošklivka Katka, Odsouzené, Vyprávěj, Vraždy v kruhu, Nevinné lži, Ohnivý kuře, Drazí sousedé. Fandové Ordinace v růžové zahradě si Alenu Štréblovou vybaví jako podváděnou manželku gynekologa Čestmíra Mázla v podání Petra Rychlého.

Bratrem Aleny Štréblové je též herce Jiří Štrébl.

 

Další Herci

zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Renata Prokopová
Renata Prokopová
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka