Filip Tůma | Celebwiki.cz
Filip Tůma

Filip Tůma

Datum narození: 17. 2. 1979
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herec, operní pěvec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec a pěvec Filip Tůma se prosadil jak svým barytonem, tak v činohře a před kamerou. V Česku je znám zejména díky vztahu se zpěvačkou Nelou Pociskovou.

Po herectví na bratislavské konzervatoři Filip Tůma vystudoval operní zpěv na VŠMU. Posléze se stal sólistou opery Slovenského národního divadla v Bratislavě, kde ztvárnil řadu rolí v činohře. Jeho baryton zněl též v divadle v Košicích. Zahrál si také v Česku, a to v Moravském divadle v Olomouci.

Na televizní obrazovce se Filip Tůma poprvé objevil v šesti letech, v dětské relaci Abeceda Harvepína. Zkušenosti před kamerou získal v sitcomu Duch rodiny Pačmagovcov a ve filmu Prekliaty služobník lásky. Do povědomí širší divácké veřejnosti se dostal díky rolím v seriálech Panelák a Búrlivé víno.

Partnerkou Filipa Tůmy je slovenská zpěvačka a muzikálová herečka Nela Pocisková, která české publikum upoutala v muzikálech Robin Hood a Osmý světadíl. Páru se roku 2016 narodil syn Hektor a o dva roky později dcera Liana. Tu Nela Pocisková přivedla na svět v autě kamarádky.

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil David Prachař
David Prachař
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková