Dominik Hrachovina | Celebwiki.cz

Dominik Hrachovina

Datum narození: 29.8.1994
Přezdívka: Domi, Hrášek
Místo narození: Brno
Váha: 74 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový brankář Dominik Hrachovina, který se v národním týmu prosadil už jako dorostenec a junior, se s klubem Tappara stal mistrem Finska.

S hokejem Dominik Hrachovina začínal v HC Kometa Brno. V patnácti letech přešel do HC Havířov. A v sezoně 2010/2011 se přestěhoval do Finska, kde hrál dorosteneckou ligu za TuTuto. Rok nato zakotvil v klubu Tappara.

DOMINIK HRACHOVINA O FINSKÉM DOBRODRUŽSTVÍ

V ročníku 2013/2014 se Dominik Hrachovina dostal do SM-liigy. Jako brankářská jednička hrál ve všech zápasech juniorské ligy. V této sezóně byl vybrán do druhého all-stars týmu juniorské SM-liigy. V lize mistrů debutoval v brance Tappary v září 2014 proti HC Třinec a vychytal vítězství.

S Tapparou Dominik Hrachovina roku 2016 získal svůj první mistrovský titul. Před sezonou 2016/2017 se stal tamní brankářskou jedničkou a v září 2016 byl dokonce zvolen ligovým hráčem měsíce. I tento ročník završil jako mistr Finska.

Česko Dominik Hrachovina, přezdívaný Domi, Dominator, Dominaattori, Hakametsän Hašek, Hašek, Rakoviina nebo Hrášek, reprezentoval jednou jako dorostenec a devětkrát coby junior. Trenér Josef Jandač jej roku 2018 nominoval do sestavy na MS v Dánsku.

O DOMINIKU HRACHOVINOVI ČTĚTE ZDE>>

Otec Dominika Hrachoviny je bývalý gólman a posléze trenér.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Hanousek po skalpu Třince 5:0: Hrášek by mě mohl konečně pozvat na večeři Hanousek po skalpu Třince 5:0: Hrášek by mě mohl konečně pozvat na večeři Dlouho vyrovnaná bitva, pak liberecká smršť. Bílí Tygři čtyřmi góly v poslední třetině smetli Třinec… číst článek
Forma v extralize: (hokejová) Sparta šlape, Varaďa jako Babica i pravá láska Forma v extralize: (hokejová) Sparta šlape, Varaďa jako Babica i pravá láska Někde to jde, někomu to dře. Tipsport extraliga má za sebou další týden a forma týmů se různí. Šlape… číst článek
Liberec nejlepší akademií. Dobrá mládež má ale i nevýhody, projevují se v A-týmu Liberec nejlepší akademií. Dobrá mládež má ale i nevýhody, projevují se v A-týmu Bílí Tygři mají podruhé za sebou titul nejlepší akademie roku. A zaslouženě. Ne snad, že by v Česku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Jan Rutta
Jan Rutta
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Tomáš Mertl
Tomáš Mertl
zobrazit profil Petr Vakoč
Petr Vakoč