Dominik Hrachovina | Celebwiki.cz

Dominik Hrachovina

Datum narození: 29. 8. 1994
Přezdívka: Domi, Hrášek
Místo narození: Brno
Váha: 74 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový brankář Dominik Hrachovina, který se v národním týmu prosadil už jako dorostenec a junior, se s klubem Tappara stal mistrem Finska.

S hokejem Dominik Hrachovina začínal v HC Kometa Brno. V patnácti letech přešel do HC Havířov. A v sezoně 2010/2011 se přestěhoval do Finska, kde hrál dorosteneckou ligu za TuTuto. Rok nato zakotvil v klubu Tappara.

DOMINIK HRACHOVINA O FINSKÉM DOBRODRUŽSTVÍ

V ročníku 2013/2014 se Dominik Hrachovina dostal do SM-liigy. Jako brankářská jednička hrál ve všech zápasech juniorské ligy. V této sezóně byl vybrán do druhého all-stars týmu juniorské SM-liigy. V lize mistrů debutoval v brance Tappary v září 2014 proti HC Třinec a vychytal vítězství.

S Tapparou Dominik Hrachovina roku 2016 získal svůj první mistrovský titul. Před sezonou 2016/2017 se stal tamní brankářskou jedničkou a v září 2016 byl dokonce zvolen ligovým hráčem měsíce. I tento ročník završil jako mistr Finska.

Česko Dominik Hrachovina, přezdívaný Domi, Dominator, Dominaattori, Hakametsän Hašek, Hašek, Rakoviina nebo Hrášek, reprezentoval jednou jako dorostenec a devětkrát coby junior. Trenér Josef Jandač jej roku 2018 nominoval do sestavy na MS v Dánsku.

O DOMINIKU HRACHOVINOVI ČTĚTE ZDE>>

Otec Dominika Hrachoviny je bývalý gólman a posléze trenér.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Gulašův další hattrick! Fantom z Plzně potřetí v řadě ovládl Hokejistu sezony Gulašův další hattrick! Fantom z Plzně potřetí v řadě ovládl Hokejistu sezony Hokejistou sezony je potřetí za sebou Milan Gulaš. Čtyřiatřicetiletý útočník Plzně byl opět nejprodu... číst článek
Prezidenti z Liberce zase vládnou extralize. Proč klub pořád šlape? Prezidenti z Liberce zase vládnou extralize. Proč klub pořád šlape? Prezidenti sídlí v hlavních městech, a tak není daleko od pravdy, že Liberec je metropolí českého ho... číst článek
Bulíř se vrátil gólem z dálky, ale slavil Zlín. To se stává, znělo kabinou Bulíř se vrátil gólem z dálky, ale slavil Zlín. To se stává, znělo kabinou Měsíc pauzíroval kvůli hojení natržené ledviny, strašně se těšil na to, až zase naskočí do extraligo... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Lucie Pudilová
Lucie Pudilová
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický