Dominik Hrachovina

Datum narození: 29. 8. 1994
Přezdívka: Domi, Hrášek
Místo narození: Brno
Váha: 74 kg
Výška: 178 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový brankář Dominik Hrachovina, který se v národním týmu prosadil už jako dorostenec a junior, se s klubem Tappara stal mistrem Finska.

S hokejem Dominik Hrachovina začínal v HC Kometa Brno. V patnácti letech přešel do HC Havířov. A v sezoně 2010/2011 se přestěhoval do Finska, kde hrál dorosteneckou ligu za TuTuto. Rok nato zakotvil v klubu Tappara.

DOMINIK HRACHOVINA O FINSKÉM DOBRODRUŽSTVÍ

V ročníku 2013/2014 se Dominik Hrachovina dostal do SM-liigy. Jako brankářská jednička hrál ve všech zápasech juniorské ligy. V této sezóně byl vybrán do druhého all-stars týmu juniorské SM-liigy. V lize mistrů debutoval v brance Tappary v září 2014 proti HC Třinec a vychytal vítězství.

S Tapparou Dominik Hrachovina roku 2016 získal svůj první mistrovský titul. Před sezonou 2016/2017 se stal tamní brankářskou jedničkou a v září 2016 byl dokonce zvolen ligovým hráčem měsíce. I tento ročník završil jako mistr Finska.

Česko Dominik Hrachovina, přezdívaný Domi, Dominator, Dominaattori, Hakametsän Hašek, Hašek, Rakoviina nebo Hrášek, reprezentoval jednou jako dorostenec a devětkrát coby junior. Trenér Josef Jandač jej roku 2018 nominoval do sestavy na MS v Dánsku.

O DOMINIKU HRACHOVINOVI ČTĚTE ZDE>>

Otec Dominika Hrachoviny je bývalý gólman a posléze trenér.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Pomátli se? Slováci z KHL čelí kritice. Ale mají českého zastánce Pomátli se? Slováci z KHL čelí kritice. Ale mají českého zastánce V prvních týdnech po začátku ruské agrese na Ukrajinu se v hokejovém prostředí spekulovalo, jaký bud... číst článek
Motor přežil i díky navrátilcům. Ukázali charakter, smekl trenér Motor přežil i díky navrátilcům. Ukázali charakter, smekl trenér Na rozdíl od semifinále mezi Třincem a Boleslaví se série mezi Spartou a Motorem protáhne. Rozhodla ... číst článek
Vráblík o neúspěchu na Spartě: Hrášek by se musel zbláznit. Nepomohli jsme Vráblík o neúspěchu na Spartě: Hrášek by se musel zbláznit. Nepomohli jsme Z pražského tažení se vrátili na jih Čech s prázdnou. Hokejisté Českých Budějovic nedokázali v úvodn... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lenka Šmídová
Lenka Šmídová
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Jan Kovář
Jan Kovář
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý