Richard Hes

Datum narození: 5. 7. 1963
Datum úmrtí: 17. 2. 2014
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: choreograf, tanečník, režisér, producent, scenárista, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Choreograf a tanečník Richard Hes, zakladatel skupiny UNO, se podílel na řadě úspěšných muzikálů a jiných projektů. Jeho syn Oskar se stal hercem a po otci zdědil i pohybové nadání.

Poté, co si Richard Hes zahrál v hudební komedii režiséra Oldřicha Lipského Ať žijí duchové (1976), se rozhodl společně s kamarádem Janem Čenským přihlásit na konzervatoř, kde si zvolil taneční obor.

RICHARD HES BYL OBVINĚN ZE ZNÁSILNĚNÍ

Již za studií se Richard Hes věnoval práci choreografa. V roce 1986 založil taneční skupinu UNO, úspěšnou a cenami ověnčenou, a to jak doma, tak v zahraničí, mezi jejíž členy patřili např. Marcela Karleszová, Leona Qaša Kvasnicová, Richard Genzer nebo Jan Révai.

Pro UNO, jehož byl choreografem a uměleckým vedoucím, Richard Hes vytvořil několik původních celovečerních tanečních představení, mj. Šach Mat, Carmen, Best of Broadway, Nikita.

V roce 1991 byl Richard Hes se skupinou UNO přizván do švýcarského muzikálu Keep Cool, jehož se stal spolutvůrcem a který měl ve Švýcarsku a v Německu 1270 repríz. Všechny tyto zkušenosti zúročil v pražském uvedení West Side Story (1993).

Richard Hes je autorem námětu, choreografie a spoluautorem scénáře muzikálu Dracula, jehož byl také art producentem. Vytvořil choreografii a režii muzikálové show MISE Daniela Hůlky. Režíroval a choreograficky vedl několik představení na Křižíkově fontáně v Praze a řadu televizních a filmových projektů.

Podepsal se i pod slovenskou verzi Pomády, dále pak pod muzikál Monte Cristo. Na jeho kontě je též režie a choreografie opery Don Giovanni (2003) nebo choreografie Noci na Karlštejně (2004).

O RICHARDU HESOVI ČTĚTE ZDE>>

Zlom v životě Richarda Hese nastal, když propadl alkohlu. Po úspěšné léčbě se znovu dostal na vrchol, avšak na začátku roku 2013 mu byla diagnostikována rakovina slinivky, jíž 17. února 2014 podlehl. Bylo mu 50 let.

S manželkou Marcelou Karleszovou měl syny OliveraOskara, který se stal hercem a po rodičích zdědil i taneční vlohy. 

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín