Vojtěch Varyš novinář | Celebwiki.cz

Vojtěch Varyš

Datum narození: 18.5.1985
Datum úmrtí: 5.1.2018
Místo narození: Praha
Profese: publicista, komentátor, spisovatel
Znamení: Býk

Životopis

Novinář Vojtěch Varyš proslul jako nekompromisní divadelní a kulturní kritik, dále pak coby uznávaný politický komentátor časopisu Reflex a deníku MF Dnes.

Kromě novinařiny se Vojtěch Varyš věnoval Divadelnímu festivalu Kutná Hora, který spoluzakládal. Festival pravidelně přináší původní projekty a to nejlepší z české a slovenské avantgardy.

VOJTĚCH VARYŠ - Z PERA ŠÉFA REFLEXU

Člen umělecké skupiny Sekvestoři nového žití Vojtěch Varyš psal do Divadelních novin, Světa a divadla, Respektu, Reflexu, A2 a různých festivalových zpravodajů. Na jaře 2008 přijal v Kladsku titul Mlékař Dan české divadelní kritiky, na podzim 2010 dostal na festivalu ...příští vlna/next wave... Poctu za publikační čin roku.

Téhož roku začal Vojtěch Varyš psát nekompromisní divadelní a kulturní kritiky a recenze knižní tvorby do časopisu Týden, který se později zařadil do impéria mediálního magnáta a bývalého boxera Jaromíra Soukupa.

Po odchodu z Týdne se Vojtěch Varyš stal uznávaným politickým komentátorem deníku MF Dnes, vlajkové lodi mediálního domu Andreje Babiše.

V roce 2014 Vojtěch Varyš dokončil svou první knihu s názvem Na vrcholu zoufalství a začal pracovat na další, kterou však již nedokončil.

Vojtěch Varyš měl sestru Elišku a bratra Martina.

Publicista, komentátor a spisovatel Vojtěch Varyš se oběsil 5. ledna 2018. Bylo mu pouhých 32 let.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil David Rath
David Rath
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Petr Císařovský
Petr Císařovský
zobrazit profil Laco Both
Laco Both
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Vít Karas
Vít Karas