Vojtěch Varyš | Celebwiki.cz

Vojtěch Varyš

Datum narození: 18.5.1985
Datum úmrtí: 5.1.2018
Místo narození: Praha
Profese: publicista, komentátor, spisovatel
Znamení: Býk

Životopis

Novinář Vojtěch Varyš proslul jako nekompromisní divadelní a kulturní kritik, dále pak coby uznávaný politický komentátor časopisu Reflex a deníku MF Dnes.

Kromě novinařiny se Vojtěch Varyš věnoval Divadelnímu festivalu Kutná Hora, který spoluzakládal. Festival pravidelně přináší původní projekty a to nejlepší z české a slovenské avantgardy.

VOJTĚCH VARYŠ - Z PERA ŠÉFA REFLEXU

Člen umělecké skupiny Sekvestoři nového žití Vojtěch Varyš psal do Divadelních novin, Světa a divadla, Respektu, Reflexu, A2 a různých festivalových zpravodajů. Na jaře 2008 přijal v Kladsku titul Mlékař Dan české divadelní kritiky, na podzim 2010 dostal na festivalu ...příští vlna/next wave... Poctu za publikační čin roku.

Téhož roku začal Vojtěch Varyš psát nekompromisní divadelní a kulturní kritiky a recenze knižní tvorby do časopisu Týden, který se později zařadil do impéria mediálního magnáta a bývalého boxera Jaromíra Soukupa.

Po odchodu z Týdne se Vojtěch Varyš stal uznávaným politickým komentátorem deníku MF Dnes, vlajkové lodi mediálního domu Andreje Babiše.

V roce 2014 Vojtěch Varyš dokončil svou první knihu s názvem Na vrcholu zoufalství a začal pracovat na další, kterou však již nedokončil.

Vojtěch Varyš měl sestru Elišku a bratra Martina.

Publicista, komentátor a spisovatel Vojtěch Varyš se oběsil 5. ledna 2018. Bylo mu pouhých 32 let.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil princ George
princ George
zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Adela Vinczeová
Adela Vinczeová