Jan Řeháček | Celebwiki.cz

Jan Řeháček

Profese: fotograf

Související celebrity

Životopis

Fotograf Jan Řeháček se se snímky, na nichž zachycuje především svého vlčáka Sitku při toulkách krajinou, proslavil jak v Česku, tak v zahraničí.

Jak v listopadu 2018 zveřejnil Blesk.cz, „tehdy osmadvacetiletý fotograf Honza Řeháček si před čtyřmi lety pořídil štěně československého vlčáka a pojmenoval ho Sitka“. A s ním se vydal na toulky krajinou.

Z Honzy a jeho Sitky hned byli nerozluční kamarádi. Fotograf začal brát pejska na všechny své výlety a Sitka se časem stal hlavním hrdinou jeho snímků, na nichž se snoubí krásy přírody, přátelství se psem a láska.

Jak dostal Jan Řeháček nápad k celé psí sérii? „Jednou jsem jel na víkend do Krkonoš. Šli jsme na procházku, bylo slunečno, ale uprostřed procházky jsme narazili na mlhu a sníh. Když jsme vylezli na vrchol, všude kolem pod námi byl mrak a nad námi slunečno. Bylo to nezapomenutelné a já se rozhodl, že všechny tyhle krásné momenty zvěčním,“ uvedl fotograf.

Jan Řeháček působí především na Instagramu, kde do poloviny listopadu 2018 nasbíral 350 tisíc sledujících. Díky svým snímkům se stal slavným nejen v Česku, ale i v zahraničí.

 

Další Umělci

zobrazit profil Jonáš Ledecký
Jonáš Ledecký
zobrazit profil Michael Klang
Michael Klang
zobrazit profil Pavel Opočenský
Pavel Opočenský
zobrazit profil Michal Necpál
Michal Necpál