Petr Faltus | Celebwiki.cz
Petr Faltus

Petr Faltus

Datum narození: 27. 2. 1968
Místo narození: Chrudim
Profese: výtvarník - malíř, grafik, ilustrátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Výtvarník Petr Faltus, který se zejména v uměleckých kruzích proslavil jako malíř, grafil a ilustrátor, má za sebou řadu výstav. Jeho díla zdobí galerie i soukromé sbírky.

V letech 1982 až 1986 Petr Faltus vystudoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze, dále absolvoval ateliér ilustrace a grafiky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V rámci studia byl na stáži na Fachhochschule für Gestaltung Hamburgu.

PETR FALTUS - KRÁSNÝ ŠUMIL

Na svém kontě má Petr Faltus řadu samostatných výstav. Jeho díla zdobí galerie i soukromé sbírky milovníků umění jak v Česku, tak i v zahraničí.

Výtvarník Petr Faltus se stal zakladatelem a čelním představitelem uměleckých proudů Hajájismu, Leopardismu nebo Plutoleopardismu.

Kromě toho Petr Faltus spolupracuje s časopisem Reflex. S komentátorem Reflexu a spisovatelem Karlem Steigerwaldem vydal pozoruhodnou knihu Šumava patafyzická, která je nejen zábavná, ale i objevná.

Tvorba Petra Faltuse je značně inspirovaná Šumavou, k níž si vybudoval vztah díky své manželce, která pochází ze Sušice.

 

Další Umělci

zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Antonie Zacpalová
Antonie Zacpalová
zobrazit profil Jiří Srnec
Jiří Srnec
zobrazit profil Jan Tománek
Jan Tománek
zobrazit profil Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
zobrazit profil Lucie Gelemová
Lucie Gelemová
zobrazit profil Tereza Hrzánová
Tereza Hrzánová
zobrazit profil Marie Steinová
Marie Steinová