František Navrkal

František Navrkal

Datum narození: 15. 9. 1992
Místo narození: Děčín
Profese: politik České pirátské strany, datový analytik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik České pirátské strany František Navrkal křeslo v dolní komoře získal v létě 2019 jako první náhradník. Ve Sněmovně setrval do podzimu 2021.

Po maturitě v rodném Děčíně František Navrkal absolvoval bakalářský obor aplikace softwarového inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze. Do zvolení poslancem pracoval jako datový inženýr a IT analytik pro různé firmy.

Členem České pirátské strany se František Navrkal stal roku 2012. Neuspěl s kandidaturou do Zastupitelstva Ústeckého kraje ve volbách 2012, podobně jako v komunálních volbách 2014. Úspěšný nebyl ani ve volbách v letech 2016 a 2018.

Štěstí Františku Navrkalovi nepřálo také v předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, ani roku 2017. Tehdy mu alespoň svitla naděje - stal se prvním náhradníkem. Křeslo ve Sněmovně získal v červnu 2019, kdy na svůj mandát rezignoval Mikuláš Peksa, když byl zvolen poslancem Evropského parlamentu.

V březnu 2020 na sebe František Navrkal upozornil tím, že informoval, že se vláda v době nouzového stavu chystá projednat zákon o evidenci skutečných majitelů, který obsahuje účelovou výjimku pro firmy ve svěřenských fondech. Kabinet po jeho intervenci bod z jednání stáhl.

V dolní komoře František Navrkal působil do podzimu 2021, kdy Piráti ve volbách pohořeli a získali jen čtyři křesla.

O FRANTIŠKU NAVRKOVALI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Františka Navrkala patří počítačové hry, auta a informační technologie.

 

Další Politici

zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Jan Hofmann
Jan Hofmann
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Lenka Dražilová
Lenka Dražilová
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil František Vácha
František Vácha
zobrazit profil Jiří Oberfalzer
Jiří Oberfalzer