Adam Kalous

Adam Kalous

Datum narození: 6. 10. 1979
Místo narození: Jeseník
Profese: politik hnutí ANO 2011, ekonom, podnikatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Adam Kalous v parlamentních volbách 2017 získal křeslo ve Sněmovně. Zvolen byl v Olomouckém kraji.

Absolvoval obor Řízení podniku a podnikové finance na Vysoké škole finanční a správní v Praze a Evropská hospodářskosprávní studia na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Poté se Adam Kalous pustil ještě do studia oboru Mezinárodní politika a diplomacie na Fakultě mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze.

ADAM KALOUS A ZAHRÁDKÁŘSKÝ ZÁKON

Zhruba tři roky žil a pracoval ve Velké Británii. Adam Kalous mj. provozoval hudební klub a podnikal v oblasti obchodu. Roku 2018 se stal členem dozorčí rady společnosti Priessnitzovy léčebné lázně.

V komunálních volbách 2014 byl Adam Kalous, člen hnutí ANO 2011, zvolen zastupitelem města Jeseník, následně se stal starostou. Na tento post rezignoval poté, co v parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát.

Ve volbách 2016 se Adam Kalous stal zastupitelem Olomouckého kraje. V komunálních volbách 2018 neuspěl, stejně jako v krajských volbách 2020.

Podle pozměňovacího návrhu Adama Kalouse dolní komora upravila původní pirátskou předlohu Zákona o registru smluv, v níž se ruší výjimky ze zveřejňování smluv, např. pro státní nebo polostátní firmy, jejichž cenné papíry se obchodují na burze.

Adam Kalous je ženatý. S manželkou Markétou má dvě dcery.

 

Další Politici

zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Ilona Mauritzová
Ilona Mauritzová
zobrazit profil František Kopřiva
František Kopřiva
zobrazit profil Jiří Kobza
Jiří Kobza
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Jaroslava Puntová
Jaroslava Puntová
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching