Berenika Peštová

Berenika Peštová

Datum narození: 19. 9. 1971
Místo narození: Most
Profese: politička hnutí ANO 2011, vodohospodářka, podnikatelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO 2011 Berenika Peštová coby zastupitelka města Most v parlamentních volbách 2021 získala křeslo ve Sněmovně. Zvolena byla v Ústeckém kraji.

Absolvovala obor vodní hospodářství a vodní stavby na Fakultě stavební Českého vysokého učení technického v Praze a později obor úpravnictví na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava. Již při studiu začala Berenika Peštová podnikat.

Peštová byla náměstkyní Brabce

Věnovala se biologickému čištění odpadních vod a hospodaření s odpady. Vystřídala několik pozic v litvínovské společnosti Chemopetrol. Od února 2014 do listopadu 2021 byla Berenika Peštová náměstkyní tehdejšího ministra životního prostředí Richarda Brabce.

Od roku 2014 členka hnutí ANO 2011 Berenika Peštová téhož roku zasedla do Zastupitelstva města Most. Ve volbách 2018 mandát obhájila. V krajských volbách 2016 neuspěla.

Po nezdaru v předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, Berenika Peštová poslanecký mandát získala ve volbách 2021. Poté rezignovala na post náměstkyně ministra.

Berenika Peštová má dvě děti.

 

Další Politici

zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Věra Kovářová
Věra Kovářová
zobrazit profil Roman Kraus
Roman Kraus
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar