O Jong-su

O Jong-su

Datum narození: 19. 10. 1944
Místo narození: Kaesong, Jižní Korea
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

O Jong-su získal v roce 2022 Zlatý glóbus za svůj výkon ve vedlejší roli v dramatickém seriálu společnosti Netflix Hra na oliheň (korejsky 오징어게임, Odžing-o geim).

Svou herecké kariéru O Jong-su nastartoval v 60. letech 20. století na divadelních prknech. Podle svých slov se objevil ve více než dvou stovkách inscenací.

Později začal hrát ve filmu a v televizi, kde díky svým zkušenostem s buddhistickými hrami O Jong-su často ztvárňoval mnichy.

V roce 2021 O Jong-su ztvárnil postavu Oa Ila-nama, hráče č. 001, v dramatu společnosti Netflix Hra na oliheň (korejsky 오징어게임, Odžing-o geim). Ta mu přinesla celosvětovou popularitu, Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu a nominaci na cenu Primetime Emmy.

Seriál se točí kolem soutěže, kde 456 hráčů s finančními problémy riskuje své životy, aby si zahráli sérii smrtících dětských her s šancí vyhrát 45,6 miliardy ₩ (přes 833 milionů korun). Název je odvozen z podobně pojmenované korejské dětské hry.

V roce 2022 byl O Jong-su ministrem kultury, sportu a cestovního ruchu jmenován velvyslancem pro korejskou výkonnostní turistiku.

Koncem listopadu 2022 prokuratura v Suwonu oznámila, že byl O Jong-su obviněn ze sexuálního obtěžování.

 

Další Herci

zobrazit profil Will Poulter
Will Poulter
zobrazit profil Luca Padovan
Luca Padovan
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Milena Steinmasslová
Milena Steinmasslová
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol