Dan Fogler

Dan Fogler

Datum narození: 20. 10. 1976
Místo narození: New York, USA
Výška: 170 cm
Profese: herec, komik, spisovatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Dan Fogler, celým jménem Daniel Kevin Fogler, byl v roce 2017 nominován na The Saturn Awards za ztvárnění vedlejší role ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

Do povědomí široké divácké obce se Dan Fogler dostal ztvárněním sympatické a výstřední postavy Jacoba Kowalského ve filmové sérii Fantastická zvířata, počínaje filmem Fantastická zvířata a kde je najít (2016), za niž byl nominován na The Saturn Awards.

Před svou průlomovou rolí v kouzelnickém světě si Dan Fogler zahrál mj. v komedii Balls of Fury (2007), kde ztvárnil zázračného hráče ping pongu.

Komediální talent Dan Fogler předvedl v televizních seriálech Člověče, nezlob se! (2011) a The Goldbergs (2013 až 2021). Jednu z klíčových postav, Francise Forda Coppolu, ztvárnil v seriálů Nabídka (The Offer), který se začal vysílat v únoru 2022.

Za roli Williama Barfeeho v broadwayské inscenaci The 25th Annual Putnam County Spelling Bee Dan Fogler získal cenu Tony za nejlepší mužský herecký výkon v muzikálu.

Svůj hlas Dan Fogler propůjčil různým animovaným projektům, mj. Zengovi ve filmu Kung Fu Panda (2008) nebo Lukovi v seriálu Horton Hears a Who! (2008).

Kromě hraní se Dan Fogler věnuje psaní a ilustrování komiksů. Je spoluautorem sérií grafických románů Moon Lake a Brooklyn Gladiator.

Dan Fogler režíroval a produkoval filmy, např. komedii Don Peyote (2014), na níž se podílel i jako spoluautor scénáře a obsadil se do hlavní role.

V roce 2009 se manželkou Dana Foglera stala koučka Jodie Capes Fogler.

 

Další Herci

zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Malvína Pachlová
Malvína Pachlová
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Kateřina Ujfaluši
Kateřina Ujfaluši
zobrazit profil Taylor John Smith
Taylor John Smith
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Jenna Ortega
Jenna Ortega