Jan Rosák

Datum narození: 24.8.1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Rosák vyjel po letech s vlastním pořadem: Poklady z půdy diváky napoprvé zaujaly! Rosák vyjel po letech s vlastním pořadem: Poklady z půdy diváky napoprvé zaujaly! Sedm let trvalo Janu Rosákovi (71), aby se na televizní obrazovky vrátil s vlastním pořadem. Teď… číst článek
Uniklo z příprav z dlouho očekávané rodinné show Tři oříšky pro Popelku: Renč krotí herce i zvířata! Uniklo z příprav z dlouho očekávané rodinné show Tři oříšky pro Popelku: Renč krotí herce i zvířata! Noční můra pro režiséra kromě nechápavých herců? Živá zvířata! To právě prožívá Filip Renč (53) při… číst článek
Jan Rosák: Bude hledat poklady! Jan Rosák: Bude hledat poklady! V říjnu se Jan Rosák (71) na obrazovce objeví v novém pořadu Poklad z půdy. Odborníci v něm budou… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Ornella Štiková
Ornella Štiková
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová