Jan Rosák

Datum narození: 24.8.1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Otec Fouras Jan Rosák odhaluje, co v televizi neuvidíte: Dvakrát denně v kleci! Exkluzivní záběry z Pevnosti Boyard Otec Fouras Jan Rosák odhaluje, co v televizi neuvidíte: Dvakrát denně v kleci! Exkluzivní záběry z Pevnosti Boyard Adrenalin před kamerou i mimo záběr! Jan Rosák (70) alias otec Fouras odhalil zákulisí soutěže Pevnost… číst článek
Jan Rosák překvapil: Z čeho mu vstávaly chlupy po těle vzrušením? Jan Rosák překvapil: Z čeho mu vstávaly chlupy po těle vzrušením? Herec a moderátor Jan Rosák o víkendu oslavil kulatiny. Ačkoliv by to do něj nikdo neřekl, je z něj… číst článek
Jan Rosák (70): O utajené rodině a imigrantech! Jan Rosák (70): O utajené rodině a imigrantech! Coby otec Fouras z Pevnosti Boyard mluví v hádankách. Skutečný Jan Rosák (70), moderátor a scenárista… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Pavel Novotný
Pavel Novotný
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Eva Jurinová
Eva Jurinová
zobrazit profil Ester  Kočičková
Ester Kočičková
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková