Jan Rosák

Datum narození: 24.8.1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Rosák, Lutovská a spol.: Chlubí se svými »klony«! Rosák, Lutovská a spol.: Chlubí se svými »klony«! Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je komu nejpodobnější? Na slavnostní otevření nového zrcadlového labyrintu… číst článek
Nešťastný Rosák: Kvůli manželce je všem pro smích Nešťastný Rosák: Kvůli manželce je všem pro smích Česká rozhlasový a televizní hlasatel Jan Rosák (70) patří k našim nejrespektovanějším a nejlepším… číst článek
Slavní vyvedli své děti: Zrcadlo, zrcadlo řekni, kdo je komu nejpodobnější? Slavní vyvedli své děti: Zrcadlo, zrcadlo řekni, kdo je komu nejpodobnější? Známé osobnosti po delší době opět vyvedly do společnosti své ratolesti. Na slavnostní otevření nového… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Eva Jurinová
Eva Jurinová
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Michaela Šmídová
Michaela Šmídová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová