Jan Rosák

Datum narození: 24.8.1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Jan Rosák: Potřeboval dobít energii Jan Rosák: Potřeboval dobít energii Česká rozhlasový a televizní hlasatel Jan Rosák (71) si s manželkou užívali procedur v Rajeckých… číst článek
Narozeninová oslava Sokola v Tváři: Dostal dort a... miliony! Narozeninová oslava Sokola v Tváři: Dostal dort a... miliony! Tvář změnila Ondřeji Sokolovi (47) život. Nejen, že s ním díky soutěži slaví narozeniny statisíce… číst článek
Dramatický závěr Labyrintu nezvítězil: Více diváků si pustilo Specialisty Dramatický závěr Labyrintu nezvítězil: Více diváků si pustilo Specialisty Rozluštění celého mysteriózního kriminálního případu v Labyrintu III se diváci dozvěděli v pondělí… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jan Musil
Jan Musil
zobrazit profil Terezie Kašparovská
Terezie Kašparovská
zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková
zobrazit profil Michaela Dolinová
Michaela Dolinová
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Karel Voříšek
Karel Voříšek