Jiří Vyorálek

Datum narození: 13.6.1974
Místo narození: Třebíč
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Vyorálek je populární český herec. Nejvíce se proslavil svou rolí Jaroslava Valenty v seriálu ČT, První republika. Působí i jako divadelní herec.

Jiří Vyorálek vystudoval JAMU v Brně. Sedm let působil v divadle Husa na provázku, kde ztvárnil např. roli Hamleta nebo roli Idiota v tetralogii Sto roků kobry. Za to byl nominován v roce 2007 na cenu Thálie.

Jiří Vyorálek se objevil ve filmech jako Muži v říji nebo Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. V psychologickém filmu Posel si pak Jiří Vyorálek zahrál messengera, bývalého reprezentanta v cyklistice, který se následkem úrazu ocitne na invalidním vozíku.

Jiří Vyorálek se stal známým se především díky hlavní roli v historickém seriálu První republika, kde se na place potkává se slovenským kolegou Jánem Koleníkem, či s krásnou herečkou Markétou Plánkovou, která hraje jeho ženu Kláru.

Jiří Vyorálek rovněž exceloval v roli Klementa Gottwalda v dokumentárním cyklu České století. Jeho ztvárnění komunistického vůdce bylo natolik autentické, že vyvolalo kritické reakce KSČM. Členové strany na Vysočině se dokonce dohodli, že příslušné díly jednoho z nejočekávanějších filmových počinů roku 2013 sledovat nebudou.

 

Články o celebritě

Nové díly seriálu První republika už na podzim! Co se v nich bude dít? Nové díly seriálu První republika už na podzim! Co se v nich bude dít? Oblíbený seriál se už brzy vrátí na obrazovky. Dnes se v Sadské točily díly druhé série. Naše redakce… číst článek
Hvězda první řady Tváře Anna Fialová: Po Lídě Baarové jde do První republiky! Hvězda první řady Tváře Anna Fialová: Po Lídě Baarové jde do První republiky! Už podruhé se vrátila do doby první republiky. Po velkofilmu Lída Baarová, v němž ztvárnila sestru… číst článek
Z herce Vyorálka (42) je milionář! Víme, jak se to stalo! Z herce Vyorálka (42) je milionář! Víme, jak se to stalo! Herec Jiří Vyorálek, známý především ze seriálu První republika nebo Vinaři, bral v brněnském Divadle… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth