Jiří Vyorálek

Datum narození: 13.6.1974
Místo narození: Třebíč
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Vyorálek je populární český herec. Nejvíce se proslavil svou rolí Jaroslava Valenty v seriálu ČT, První republika. Působí i jako divadelní herec.

Jiří Vyorálek vystudoval JAMU v Brně. Sedm let působil v divadle Husa na provázku, kde ztvárnil např. roli Hamleta nebo roli Idiota v tetralogii Sto roků kobry. Za to byl nominován v roce 2007 na cenu Thálie.

Jiří Vyorálek se objevil ve filmech jako Muži v říji nebo Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. V psychologickém filmu Posel si pak Jiří Vyorálek zahrál messengera, bývalého reprezentanta v cyklistice, který se následkem úrazu ocitne na invalidním vozíku.

Jiří Vyorálek se stal známým se především díky hlavní roli v historickém seriálu První republika, kde se na place potkává se slovenským kolegou Jánem Koleníkem, či s krásnou herečkou Markétou Plánkovou, která hraje jeho ženu Kláru.

Jiří Vyorálek rovněž exceloval v roli Klementa Gottwalda v dokumentárním cyklu České století. Jeho ztvárnění komunistického vůdce bylo natolik autentické, že vyvolalo kritické reakce KSČM. Členové strany na Vysočině se dokonce dohodli, že příslušné díly jednoho z nejočekávanějších filmových počinů roku 2013 sledovat nebudou.

 

Články o celebritě

První republika: Vražda hned v prvním díle nové série! Kdo koho miluje a nenávidí? První republika: Vražda hned v prvním díle nové série! Kdo koho miluje a nenávidí? Fanoušci dobového seriálu První republika se brzy dočkají pokračování. Už 8. září můžete na České… číst článek
Špátová (33), exmilenka Langerové (30): Vyvedla novou rodinku! Špátová (33), exmilenka Langerové (30): Vyvedla novou rodinku! Poprvé po porodu Olga Špátová (33) vyrazila do společnosti s otcem jejich dcery Janem Malířem (68).… číst článek
Jitka Schneiderová v další řadě První republiky: Koho bude hrát a jak její postava zamíchá kartami? Jitka Schneiderová v další řadě První republiky: Koho bude hrát a jak její postava zamíchá kartami? Herečka Jitka Schneiderová (43) natáčí druhou řadu seriálu První republika. Po herečce Vlastině Svátkové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Štěpánka Haničincová
Štěpánka Haničincová
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian