Jiří Vyorálek

Datum narození: 13.6.1974
Místo narození: Třebíč
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Vyorálek je populární český herec. Nejvíce se proslavil svou rolí Jaroslava Valenty v seriálu ČT, První republika. Působí i jako divadelní herec.

Jiří Vyorálek vystudoval JAMU v Brně. Sedm let působil v divadle Husa na provázku, kde ztvárnil např. roli Hamleta nebo roli Idiota v tetralogii Sto roků kobry. Za to byl nominován v roce 2007 na cenu Thálie.

Jiří Vyorálek se objevil ve filmech jako Muži v říji nebo Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. V psychologickém filmu Posel si pak Jiří Vyorálek zahrál messengera, bývalého reprezentanta v cyklistice, který se následkem úrazu ocitne na invalidním vozíku.

Jiří Vyorálek se stal známým se především díky hlavní roli v historickém seriálu První republika, kde se na place potkává se slovenským kolegou Jánem Koleníkem, či s krásnou herečkou Markétou Plánkovou, která hraje jeho ženu Kláru.

Jiří Vyorálek rovněž exceloval v roli Klementa Gottwalda v dokumentárním cyklu České století. Jeho ztvárnění komunistického vůdce bylo natolik autentické, že vyvolalo kritické reakce KSČM. Členové strany na Vysočině se dokonce dohodli, že příslušné díly jednoho z nejočekávanějších filmových počinů roku 2013 sledovat nebudou.

 

Články o celebritě

Jiří Vyorálek z První republiky prozradil, jaké aféry nás čekají Jiří Vyorálek z První republiky prozradil, jaké aféry nás čekají Jiřího Vyorálka (43) znáte všechny jistě dobře díky roli v seriálu První republika, kde hraje Jaroslava… číst článek
Unikly fotky z třetí řady První republiky: Bude to drsnější než dříve! Unikly fotky z třetí řady První republiky: Bude to drsnější než dříve! Třetí řada seriálu První republika, jejíž natáčení je v plném proudu, bude zřejmě plná dramatických… číst článek
O čem bude třetí řada První republiky? Bratři jeden za druhého a nový nepřítel! O čem bude třetí řada První republiky? Bratři jeden za druhého a nový nepřítel! Režisér Biser A.Arichtev právě natáčí třetí řadu seriálu První republika, která by měla být hotová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio