John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Astrologické konstelace ovlivňují mnoho věcí. Víte, která karta tarotu charakterizuje vaše znamení,… číst článek
Jak letos nejlépe zazářit? 9 tipů na léto plné zlaté barvy Jak letos nejlépe zazářit? 9 tipů na léto plné zlaté barvy Co je módním hitem letošního léta? Budete se možná divit, ale prim hrají jednoznačně třpytivé metalické… číst článek
Slavná žlutá kytara zesnulého Prince se prodala za balík! Nový majitel už má doma bubny Beatles Slavná žlutá kytara zesnulého Prince se prodala za balík! Nový majitel už má doma bubny Beatles Kytara nedávno zesnulého amerického zpěváka a multiinstrumentalisty Prince se na sobotní aukci v… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová