John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Paul McCartney se soudí o písně Beatles: Chce zpět práva k 267 z nich Paul McCartney se soudí o písně Beatles: Chce zpět práva k 267 z nich Bývalý člen hudební skupiny Beatles Paul McCartney podal u newyorského soudu žalobu na společnost… číst článek
Naštvaný Lennon psal McCartneymu. Dopis se vydražil za tři čtvrtě milionu Naštvaný Lennon psal McCartneymu. Dopis se vydražil za tři čtvrtě milionu Dopis od rozzuřeného Johna Lennona Paulovi McCartneymu a jeho manželce Lindě se prodal ve Spojených… číst článek
Slavní přišli přivítat dalajlamu: Jeho svátost pohladila Anetu Langerovou po hlavě Slavní přišli přivítat dalajlamu: Jeho svátost pohladila Anetu Langerovou po hlavě V pondělí na Hradčanském náměstí v Praze vystoupil dalajlama, který přijel na 20. ročník mezinárodní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Olga Lounová (roz. Pytlounová)
Olga Lounová (roz. Pytlounová)
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén