John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Unikátní aukce: Lennonův pohřebák s pěti popelníčky! Unikátní aukce: Lennonův pohřebák s pěti popelníčky! Limuzíny? Sporťáky? Kdeže! Legendární a proklatě bohatý zpěvák John Lennon (†40) si krátce po rozpadu… číst článek
Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Víte, jaký kámen a tarotová karta patří k vašemu znamení? Astrologické konstelace ovlivňují mnoho věcí. Víte, která karta tarotu charakterizuje vaše znamení,… číst článek
Jak letos nejlépe zazářit? 9 tipů na léto plné zlaté barvy Jak letos nejlépe zazářit? 9 tipů na léto plné zlaté barvy Co je módním hitem letošního léta? Budete se možná divit, ale prim hrají jednoznačně třpytivé metalické… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger

Nejnovější profily celebrit