John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

LSD slaví 75. narozeniny: „Hippísáckou“ drogu zkoušel Gott i naše armáda LSD slaví 75. narozeniny: „Hippísáckou“ drogu zkoušel Gott i naše armáda V pondělí 16. dubna je tomu přesně 75 let od chvíle, kdy se svět poprvé setkal s halucinogenními… číst článek
Protesty proti zbraním v USA: Hvězdy pochodovaly, mluvit nechaly děti Protesty proti zbraním v USA: Hvězdy pochodovaly, mluvit nechaly děti Ohromné protesty se o víkendu sešly ve více než osmi stovkách (nejen) amerických měst pod heslem… číst článek
Bubeník Beatles Ringo Starr: Povýšili ho do rytířského stavu! Bubeník Beatles Ringo Starr: Povýšili ho do rytířského stavu! Britský princ William dnes povýšil do šlechtického stavu bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová