John Lennon

Datum narození: 9.10.1940
Datum úmrtí: 8.12.1980
Místo narození: Liverpool
Profese: zpěvák, spisovatel, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

John Lennon byl člen slavné hudební kapely Beatles. Anglický zpěvák, skladatel a spisovatel byl významnou osobností dvacátého století. Zemřel rukou svého fanouška.

V patnácti letech založil kapelu Quarrymen, která se stala předchůdkyní legendární kapely Beatles. V té byl později John Lennon společné s Paulem McCarneym klíčovou postavou. 

V roce 1962 se John Lennon oženil se svou bývalou spolužačkou Cynthií Powellovou. První manželství Johna Lennona ale krachlo kvůli japonské umělkyni Yoko Ono, kterou si vzal v roce 1969 za ženu. Asijská umělkyně ho silně ovlivnila v uměleckém i soukromém životě. Právě ona stála za rozpadem Beatles. Lennonovi kolegové ji nesnesli a sám zpěvák už neměl na kapelu tolik času.

John Lennon byl také velmi kontroverzní postavou. V roce 1966 během jednoho interview pronesl, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Slavný rebel se musel kvůli silné vlně odporu brzy omluvit.

Po rozpadu Beatles se dal John Lennon na sólovou dráhu. V roce 1980 se stal terčem atentátu a při převozu do nemocnice zemřel. Srmtelnou ránu vystřelil ze své pistole duševně nemocný David Chapman, kterému se Lennon chvíli předtím podepsal.

Hudba Johna Lennona s ním ovšem neumřela. Po celém světě je stále obrovsky populární.

 

Články o celebritě

Vdovu Yoko v tichosti obral: Ukradené věci za 80 milionů! Vdovu Yoko v tichosti obral: Ukradené věci za 80 milionů! Tři diáře, dvoje brýle »lennonky« nebo tabatěrka s deseti cigaretami značky Gitanes. I to se našlo… číst článek
Matěj Stropnický a Daniel Krejčík už lásku neskrývají! První společné foto Matěj Stropnický a Daniel Krejčík už lásku neskrývají! První společné foto Těsně před volbami herec Daniel Krejčík (23) práskl, že už delší dobu je jeho milencem lídr Zelených… číst článek
Od Marilyn po Madonnu: Kdo toužil být na titulce Hefnerova Playboye? Od Marilyn po Madonnu: Kdo toužil být na titulce Hefnerova Playboye? Král sexu Hugh Hefner tento týden zemřel ve svých jednadevadesáti letech. A zřejmě si do  posledního… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal