Neymar Da Silva Santos Júnior

Datum narození: 5.2.1992
Místo narození: Sao Paulo, Brazílie
Váha: 65 kg
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Neymar je brazilský fotbalový útočník v současnosti působící v klubu FC Barcelona. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů na světě.

Neymar celým jménem Neymar da Silva Santos Júnior se narodil 5. února 1992 v Sao Paulo do velmi chudé rodiny. Záhy se odstěhovali do Sao Vicente a v roce 2003 do Santosu. Nikdy to neměli lehké. Otec Neymar starší měl až tři zaměstnání a matka Nadine vařila pro chudé děti. Neymar má také syna Daviho Luccu, který žije se svou utajovanou matkou. Tento mladík je známý především svou rychlostí, šikovností, ale i často nepochopitelným simulováním.

Neymar začal hrát fotbal profesionálně v jedenácti letech, když se s rodinou přestěhoval do města Santos. Svůj první zápas za A Tým odehrál o šest let později v sedmnácti letech dne 7. března 2009 proti Oeste. Svůj první ligový gól za Santos si Neymar připsal o týden později proti týmu Mogi Mirim. Stal se velmi rychle hvězdou klubu. Dne 15. dubna 2010 dokázal Neymar v jednom zápase vstřelit 5 branek a zařídil tak vítězství svého týmu Santos nad Guarani 8:1. Za brazilskou reprezentaci nastoupil poprvé 26. července 2010 proti Spojeným Státům a hned dal gól. 

Neymar přestoupil v roce 2013 dle očekávání do katalánského velkoklubu z Barcelony, kde se stal společně s hvězdným Lionelem Messim nejsledovanějším hráčem. Svůj první start si připsal 30. července 2013 proti Lechii Gdańsk, když nastoupil z lavičky na posledních 12 minut zápasu. První gól vstřelil Neymar 21. srpna 2013 v Supercopa de España, kde vyrovnával na konečných 1:1 proti Atléticu Madrid.

Talentovaný Neymar bývá přirovnáván k legendě brazilského fotbalu Pelému a především v jeho domovině věří, že se vyrovná světovým superhvězdám jako je Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo. Neymar také patří mezi fotbalisty s nejvyššími příjmy. Jeho roční výdělek údajně činí téměř 800 milionů korun.

Neymar má velkou slabost pro krásné ženy. Už měsíc po narození syna randil a dokonce žil se starší brazilskou modelkou Anamarou Barreirovou, která si vydobyla slávu účastí v soutěži Big Brother a focením pro Playboy, kde ukázala naprosto vše. Mediálně nejznámější vztah je ale ten s brazilskou herečkou Brunou Marquezineovou, se kterou se Neymar kvůli údajné nevěře rozešel v lednu 2014. Od té doby má být jeho novou přítelkyní další krásná modelka Gabriella Lenziová, ale v červnu 2014 byl Neymar opět viděn s Marquezineovou a vše nasvědčuje tomu, že dvojice to spolu zkouší znovu.  

 

Články o celebritě

Třináct tisíc za lahev vína! Messi slavil matčiny narozeniny, plácl se přes kapsu Třináct tisíc za lahev vína! Messi slavil matčiny narozeniny, plácl se přes kapsu Hodný synáček! Lionel Messi (29) slavil sedmapadesáté narozeniny své maminky Celie ve velkém stylu.… číst článek
Někdo chce jednání zkomplikovat, ale Messi zůstane, uklidňuje Barcelona Někdo chce jednání zkomplikovat, ale Messi zůstane, uklidňuje Barcelona Odrážet tlak kolem Messiho není jen tak. Barcelona svou největší hvězdu hodlá udržet za každou cenu.… číst článek
Parády hvězd. Suárez jako buldozer i Messiho luxusní nahrávač Parády hvězd. Suárez jako buldozer i Messiho luxusní nahrávač Pohoda, klídek, čtyři góly a domů. Navíc kopec zábavy při parádních fotbalových kouscích. Barcelona… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank