Kim Čong Un

Datum narození: 8.1.1983
Místo narození: Pchjongjang
Profese: Vůdce KLDR

Související celebrity

Životopis

Vůdce Severní Koreje Kim Čong–un je milovníkem poprav, absurdních rozhodnutí a krutosti. Nejvyšší představitel KLDR je vyznavač táborů smrti se smyslem popravit kohokoli, třeba jen proto, že málo tleská.

Kim Čong–un se narodil v Pchjongjangu v Severní Koreji. Už jeho samotný příchod na svět byl bizarní. Je nemanželským a zároveň nejmladším synem bývalého nejvyššího představitele Korejské lidové demokratické republiky Kim Čong–ila a bývalé tanečnice Ko Čong–hui. I přesto ho otec vybral svým nástupcem.

Kim Čong–un a jeho cesta k tyranské moci započala 27. září 2010. Toho dne byl jmenován do hodnosti čtyřhvězdičkového generála. 28. září 2010 pokračoval do postu tajemníka Ústřední vojenské komise Korejské strany práce a současně se stal i členem ústředního výboru strany. Tyto posty zajistily vůdci nástupnictví po zemřelém otci. Kim Čong–un se stal 17. prosince 2011 právoplatným dědicem komunistického „trůnu“ Severní Koreje. Kvůli této funkci se nechal i plasticky poopravit, aby více vypodobňoval svého děda, Kim Ir–sena.

Kim Čong–un, trýznitel korejské země, je velmi vzdělaný muž. Studoval na mezinárodní škole v Bernu ve Švýcarsku a to v letech 1993–1998. Mluví plynule anglicky, francouzsky a německy. Dále studoval vojenskou akademii v rodné Koreji.

Kim Čong–un, kterého titulují vynikající soudruh, rád pracoval v utajení. Nejen že během studií ve Švýcarsku vystupoval pod falešným jménem Chol Pak, ale v roce 2009 navštívil v utajení i Čínu. Jako tajný vyslanec jednal o potravinové pomoci pro Severní Koreu.

Kim Čong-un je ve světě, od kterého cíleně Severní Koreju odděluje, označován jako diktátor a krutý vládce. Snad jeho nejznámější čin je poprava vlastního strýce. Toho označil za sukničkáře a intrikána, který se údajně pokoušel o státní převrat. Vlivného strýce Čanga Song–tcheka nechal Kim Čong–un popravit 12. prosince 2013.

Kim Čong-un se v roce 2009 oženil za Ri Sol–ču. Svou něvestu však světu ukázal až po dlouhých třech letech. V témže roce, kdy pravděpodobně porodila Kimovi dceru Ču-e. Mezi jeho největší příznivce a přátele patří kontroverzní basketbalista, který pochází z USA, Denis Rodman.  Spekuluje se, že Kim Čong–un má ještě jednou nemanželskou dceru. Její původ však zatím není znám. Do povědomí lidí se začíná dostávat i Kimova sestra Kim Jo–čong. Severokorejský diktátor Kim Čong–un má na svědomí krvavé čistky, ale korejskými ženami je uctíván až do omdlení...

 

Články o celebritě

Po vraždě Kimova bratra zatkla policie už tři lidi. V příběhu je nový muž Po vraždě Kimova bratra zatkla policie už tři lidi. V příběhu je nový muž Malajsie v souvislosti s pondělní vraždou nevlastního bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una… číst článek
Detaily o otravě Kimova bratra: Zabíjelo ve frontě na letišti plnicí pero? Detaily o otravě Kimova bratra: Zabíjelo ve frontě na letišti plnicí pero? Nevlastní bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una, Kim Čong-nam, byl skutečně v pondělí v Malajsii… číst článek
Úkladná vražda Kimova ostudného bratra. Otrávily ho dvě ženy v Malajsii Úkladná vražda Kimova ostudného bratra. Otrávily ho dvě ženy v Malajsii Kim Čong-nam, nevlastní bratr vůdce Severní Koreje Kim Čong-una, byl zavražděn v Malajsii. Zemřel… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner

Nejnovější profily celebrit