Jana Boušková | Celebwiki.cz

Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Hvězda Modravy Boušková o roli muže a ženy: Vašek nikdy luxovat nebude! Hvězda Modravy Boušková o roli muže a ženy: Vašek nikdy luxovat nebude! Sama uznává, že je konzervativní. A nejen v tom, že je už pětačtyřicet let v jednom divadle nebo… číst článek
Drsné zákulisí Prostřeno: Boušková s Vydrou spoutaní pravidly Drsné zákulisí Prostřeno: Boušková s Vydrou spoutaní pravidly Příští rok na jaře to bude deset let, co se svojí ženou Janou Bouškovou (65) hlasově provází populární… číst článek
Hvězda Ordinace Hájek: Epileptický záchvat na place! Oko zalité krví Hvězda Ordinace Hájek: Epileptický záchvat na place! Oko zalité krví V Ordinaci sice hraje lékaře, ovšem ani to mu v nejhorší chvíli nepomohlo. Přímo na place natáčení… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Tomáš Horáček
Tomáš Horáček
zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Eva Hrušínská
Eva Hrušínská
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Dalibor Korejs
Dalibor Korejs
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves