Jana Boušková

Datum narození: 8. 5. 1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika snímcích si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Hrála v Národním divadle, kde v roce 1975 dostala stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Jana Boušková se předvedla ve Figarově svatbě, ve Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

O JANĚ BOUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Boušková jako Lojzička v Ordinaci

Desítky rolí Janě Bouškové nabídla televize i film. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti.

Herečka zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriály Ošklivka Katka nebo Policie Modrava, druhé pokračovaní Bastardů či tragikomedie Léto s gentlemanem. A nezapoměňme na její výraznou postavu v Ordinaci v růžové zahradě 2, v níž Jana Boušková ztvárnila zdravotní sestru Aloisii.

S Vydrou Boušková moderuje Prostřeno!

Hlas manželů Jany Bouškové a Václava Vydry zní v oblíbeném kulinářském soutěžním pořadu TV Prima Prostřeno!

Jana BouškováVáclav Vydra se seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu herečka porodila syna Jana.

Pár Jana Boušková Václav Vydra spolu potomky nemají. Herečka prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu jejího syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Poslední díl seriálu Policie Modrava už zítra: Satoranský si vyřeší pomníček Poslední díl seriálu Policie Modrava už zítra: Satoranský si vyřeší pomníček Nechtěl končit rozjuchaně. Režisér Jaroslav Soukup (75) sice dopřál recepční Marii v podání Dagmar Č... číst článek
Tvůrci seriálu Policie Modrava: Děkovali  místním  za azyl! Tvůrci seriálu Policie Modrava: Děkovali místním za azyl! Nejen pachatel se vrací na místo činu! Režisér veleúspěšného nováckého seriálu, který každý týden sl... číst článek
Boušková v slzách: Přišla o milované místo v životě Boušková v slzách: Přišla o milované místo v životě Herečka Jana Boušková (68) je jednou z hlavních postav seriálu Policie Modrava, ve kterém hraje pošť... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Robert O´Neill
Robert O´Neill
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Tena Elefteriadu
Tena Elefteriadu
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil George Walker Bush
George Walker Bush
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera