Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Švorcová a její nedožité devadesátiny - ZE SLOŽEK StB: JAK MAFIE CHYSTALA JEJÍ ÚNOS! Švorcová a její nedožité devadesátiny - ZE SLOŽEK StB: JAK MAFIE CHYSTALA JEJÍ ÚNOS! Uměla stejně přesvědčivě zahrát Boženu Němcovou, jako Ženu za pultem Annu Holubovou. A také se až… číst článek
Pohřeb české Baby Vangy Skálové (†69): Proč ho Boušková prošvihla? Pohřeb české Baby Vangy Skálové (†69): Proč ho Boušková prošvihla? Kartářka Jana Skálová (†69), která nedávno prohrála boj s rakovinou, během života pomohla svými věštbami… číst článek
Jana Boušková (64) NEPŘIŠLA NA POHŘEB KAMARÁDKY: Poslala jí dojemný vzkaz Jana Boušková (64) NEPŘIŠLA NA POHŘEB KAMARÁDKY: Poslala jí dojemný vzkaz Slibovala, že jí přijde dát poslední sbohem. Kytičku ke katafalku své kamarády, kartářky Jany Skálové… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Gabriela Capová
Gabriela Capová
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka
zobrazit profil František Holešovský
František Holešovský
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil David Pastrňák
David Pastrňák
zobrazit profil Melanie Hamrick
Melanie Hamrick
zobrazit profil Dominika Gottová
Dominika Gottová