Jana Boušková | Celebwiki.cz

Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Boušková má strach o Vydru: HAZARD! Boušková má strach o Vydru: HAZARD! Na bedra si toho Václav Vydra (63) naložil hodně. Většinu času tak tráví v autě a přejíždí z místa… číst článek
Vydra hazarduje se životem? Boušková má o manžela velký strach! Vydra hazarduje se životem? Boušková má o manžela velký strach! Herec Václav Vydra (63) si toho na bedra naložil tolik, že většinu času tráví v autě, když přejíždí… číst článek
Nezhojená bolest Bouškové! Trojitá smrt v rodině Nezhojená bolest Bouškové! Trojitá smrt v rodině Několik let žije Jana Boušková (65) ve spokojeném manželství s Václavem Vydrou (63). Oba herci a… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Slámová
Klára Slámová
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Jan Graubner
Jan Graubner
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Agáta Hanychová-Prachařová
Agáta Hanychová-Prachařová
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová