Jana Boušková | Celebwiki.cz

Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Bára Kodetová za 2 měsíce zhubla o 4 velikosti! Kaťata jako důkaz Bára Kodetová za 2 měsíce zhubla o 4 velikosti! Kaťata jako důkaz Herečku Báru Kodetovou (49) zaujala dieta, kterou držela Mahulena Bočanová (52), a vyplatilo se.… číst článek
Hvězda Modravy Boušková o roli muže a ženy: Vašek nikdy luxovat nebude! Hvězda Modravy Boušková o roli muže a ženy: Vašek nikdy luxovat nebude! Sama uznává, že je konzervativní. A nejen v tom, že je už pětačtyřicet let v jednom divadle nebo… číst článek
Drsné zákulisí Prostřeno: Boušková s Vydrou spoutaní pravidly Drsné zákulisí Prostřeno: Boušková s Vydrou spoutaní pravidly Příští rok na jaře to bude deset let, co se svojí ženou Janou Bouškovou (65) hlasově provází populární… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Klára Spilková
Klára Spilková
zobrazit profil Tomáš Krulich
Tomáš Krulich
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Aferdita Dreshaj
Aferdita Dreshaj