Jana Boušková

Datum narození: 8. 5. 1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Seriálová hvězda Martina Preissová: Konkuruje sama sobě! Ve dvou seriálech naráz Seriálová hvězda Martina Preissová: Konkuruje sama sobě! Ve dvou seriálech naráz To se nestává každý den. Martina Preissová (45) se v úterý večer objeví na Primě coby drbna Řeháková... číst článek
Boušková a nová řada Policie Modrava: Natáčení jí připomíná manžela!  Boušková a nová řada Policie Modrava: Natáčení jí připomíná manžela! Aspoň nějaká radost v době, kdy ještě nemůže zpět na jeviště Národního divadla. Jana Boušková (66) s... číst článek
Utrpení Bouškové od Vydry! Nikdo by to na mně nepoznal Utrpení Bouškové od Vydry! Nikdo by to na mně nepoznal Ačkoliv žije ve spokojeném vztahu a s Václavem Vydrou jsou zaopatření, i tak se bude muset potýkat d... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová
zobrazit profil Viviane Kerstin Terschawetz
Viviane Kerstin Terschawetz
zobrazit profil Miroslav Samaš
Miroslav Samaš
zobrazit profil Lukáš Mareš
Lukáš Mareš
zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček
zobrazit profil Penélope Cruz
Penélope Cruz
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha