Jana Boušková | Celebwiki.cz

Jana Boušková

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Energicky žoviální herečka Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika dramatech si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Jana Boušková hrála v Národním divadle, kam nastoupila v roce 1975 stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Předvedla se ve Figarově svatbě, Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

Desítky rolí jí nabídli i film a televize. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti. Herečka Boušková zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriál Ošklivka Katka nebo druhé pokračovaní Bastardů.

V poslední době jsou manželé Boušková a Vydra slyšet především jako moderátoři kulinářského pořadu Prostřeno!.

Václav Vydra se s Bouškovou seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu porodila Boušková syna Jana.

Boušková a Vydra spolu děti nemají, Boušková prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu Bouškové syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Václav Vydra na křtu CD: Dva psi z útulku místo manželky! Václav Vydra na křtu CD: Dva psi z útulku místo manželky! Herec Václav Vydra (63), jehož hlas je neodmyslitelně spjat se zábavnou kulinářskou reality show… číst článek
Veronika Žilková o revoluci 1989: Bála jsem se, že mi StB zabije syna Veronika Žilková o revoluci 1989: Bála jsem se, že mi StB zabije syna Veronika Žilková (58), populární herečka a manželka současného velvyslance v Izraeli Martina Stropnického… číst článek
Neskutečná proměna Kodetové! Konečně pokořila nechtěná kila Neskutečná proměna Kodetové! Konečně pokořila nechtěná kila Když se jí pře čtyřicítkou narodila třetí dcera, libovala si tenkrát Bára Kodetová (49), jak skvěle… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tereza Nosková
Tereza Nosková
zobrazit profil Ivana Christová
Ivana Christová
zobrazit profil Renata Langmannová
Renata Langmannová
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Zdenka Crkvenjaš
Zdenka Crkvenjaš
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Michal Hruška
Michal Hruška
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel