Jana Boušková

Datum narození: 8. 5. 1954
Místo narození: Kladno
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Boušková účinkovala už během studií Pražské konzervatoře v řadě divadel. V několika snímcích si s ní zahrál i její druhý manžel Václav Vydra.

Hrála v Národním divadle, kde v roce 1975 dostala stále angažmá. Hostuje mimoto i v Divadle Bez zábradlí nebo v divadle Stavovském. Jana Boušková se předvedla ve Figarově svatbě, ve Vojně a míru nebo v Revizorovi. Kráskou byla v Krásce a zvířeti, Markétkou ve Faustovi.

O JANĚ BOUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Boušková jako Lojzička v Ordinaci

Desítky rolí Janě Bouškové nabídla televize i film. První snímek přišel už v roce 1971. Tehdy ztvárnila žačku čarodějnické školy v Dívce na koštěti.

Herečka zvládla i prostořekou princeznu v Nezbedné pohádce nebo dceru hlavní hrdinky seriálu Žena za pultem. Následoval Komediant, Smrt talentovaného ševce, seriály Ošklivka Katka nebo Policie Modrava, druhé pokračovaní Bastardů či tragikomedie Léto s gentlemanem. A nezapoměňme na její výraznou postavu v Ordinaci v růžové zahradě 2, v níž Jana Boušková ztvárnila zdravotní sestru Aloisii.

S Vydrou Boušková moderuje Prostřeno!

Hlas manželů Jany Bouškové a Václava Vydry zní v oblíbeném kulinářském soutěžním pořadu TV Prima Prostřeno!

Jana BouškováVáclav Vydra se seznámil na konzervatoři. Vzali se v roce 2006 po déle jak dvacetiletém vztahu. Chalupaří spolu a chovají koně. Její první manžel, herec Petr Svojtka, zemřel v roce 1982 pod koly tramvaje. Předtím mu herečka porodila syna Jana.

Pár Jana Boušková Václav Vydra spolu potomky nemají. Herečka prodělala mimoděložní těhotenství a málem zemřela. Pak už se o děti nepokoušeli. Vychovali spolu jejího syna Jana a neteř Terezu.

 

Články o celebritě

Výročí seriálu Přítelkyně z domu smutku: Před 30 lety poslal hvězdy za mříže! Výročí seriálu Přítelkyně z domu smutku: Před 30 lety poslal hvězdy za mříže! Helenka, Andy, Majka, Helga… a hlavně Marta. To byly Přítelkyně z domu smutku, postavy vyprávění o č... číst článek
Tajná bolest herečky Dany Homolové (70): KRACH VZTAHU S VYDROU! Tajná bolest herečky Dany Homolové (70): KRACH VZTAHU S VYDROU! S týdenním předstihem oslavila Dana Homolová své 70. narozeniny, které má až v neděli. Mezi gratulan... číst článek
Tajná bolest herečky Dany Homolové, jež právě slaví »70«: Vydra ji opustil na Štědrý den! Tajná bolest herečky Dany Homolové, jež právě slaví »70«: Vydra ji opustil na Štědrý den! S týdenním předstihem oslavila Dana Homolová své 70. narozeniny, které má až v neděli. Mezi gratulan... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kateřina Matásková
Kateřina Matásková
zobrazit profil Barbara Kautmanová
Barbara Kautmanová
zobrazit profil Beáta Hrnčiříková
Beáta Hrnčiříková
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Leontýna Šiřinová
Leontýna Šiřinová
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli