Jan Kačer

Jan Kačer

Datum narození: 3. 10. 1936
Místo narození: Holice
Profese: herec, režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Jan Kačer svůj život zasvětil divadlu. Stál u zrodu Činoherního klubu v Praze, režíroval desítky her a ztvárnil nesčetně rolí, a to i ve filmu a v televizi.

Vystudoval keramickou školu v Bechyni. Bavilo ho sochařství a výtvarné umění. Nadšený byl ale Jan Kačer do divadla. Režii na pražské DAMU dokončil v roce 1960. Své první zkušenosti získal v Divadle ABC. 

JAN KAČER COVID NEPOZNAL

Kariéru Jan Kačer rozjel ale až v Ostravě. V Divadle Petra Bezruče tvořil jedno představením za druhým. Pokyny hercům dával např. v Tramvaji do stanice Touha, v Romeu a Julii nebo v Poprasku na laguně.

Kačer v Ordinaci v růžové zahradě

V roce 1965 herec a režisér Jan Kačer založil pražský Činoherní klub. Zrežíroval v něm Gogolova Revizora, Višňový sad nebo Děti slunce od ruského dramatika Maxima Gorkého.

O deset let později Jan Kačer musel své divadelní dítě opustit a vrátit se do Ostravy. Režimu se nelíbily jeho svobodomyslné postoje. Později režíroval a hrál i v Divadle na Vinohradech nebo v Národním divadle v Praze. Své umění vyvezl i do norského Národního divadla v Oslu.

Ve filmu Smrt si říká Engelchen Jan Kačer ztvárnil svou první hlavní roli. Zahrál si i v Údolí včel, v Romanettu, ve Vlčí boudě, v krimi komedii Krásno nebo v tragikomedii Chata na prodej. Na televizní obrazovce se proslavil díky seriálům Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy a Ordinace v růžové zahradě.

Dostal medaili od Václava Havla

Angažoval se také v politice. Za Občanské fórum Jan Kačer zasedl v roce 1990 do Federálního shromáždění. Pozdější kandidatura do Senátu mu ale nevyšla. V roce 1998 dostal od prezidenta Václava Havla Medaili Za zásluhy v oblasti kultury.

O JANU KAČEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1962 se Jan Kačer oženil s herečkou Ninou Divíškovou. Narodily se jim tři dcery. Jejich vnučka Josefína Šumová se dostala do semifinále České Miss.

Manželka Jana Kačera navždy opustila 21. června 2021. Nina Divíšková zemřela v 84 letech.

 

Další Herci

zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová