Jan Kačer | Celebwiki.cz

Jan Kačer

Datum narození: 3. 10. 1936
Místo narození: Holice
Profese: herec, režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Jan Kačer patří k nejvýznamnějším osobnostem českého divadla. Je jedním ze zakladatelů Činoherního klubu v Praze. Zrežíroval přes sto dvacet divadelních představení. Ztvárnil nesčetně rolí jak na prknech, tak na stříbrném plátně. Napsal několik knih. Herečka Nina Divíšková s ním žije téměř padesát let.

Vystudoval keramickou školu v Bechyni. Bavilo ho sochařství a výtvarné umění. Nadšený byl ale Jan Kačer do divadla. Režii na pražské DAMU vystudoval v roce 1960. Své první zkušenosti získal v Divadle ABC. Kariéru rozjel ale až v Ostravě. V Divadle Petra Bezruče tvořil jedno představením za druhým. Pokyny hercům dával například v Tramvaji do stanice Touha, v Romeu a Julii nebo v Poprasku na laguně.

V roce 1965 založil herec a režisér Kačer pražský Činoherní klub. Zrežíroval v něm Gogolova Revizora, Višňový sad nebo Děti slunce od ruského dramatika Maxima Gorkého. O deset let později musel své divadelní dítě opustit a vrátit se do Ostravy. Režimu se nelíbily jeho svobodomyslné postoje. Později režíroval a hrál i v Divadle na Vinohradech nebo v Národním divadle v Praze. Své umění vyvezl i do norského Národního divadla v Oslu.

Ve filmu Smrt si říká Engelchen ztvárnil Jan Kačer svou první hlavní roli. Zahrál si i v Údolí včel režiséra Františka Vláčila, v Romanettu nebo ve Vlčí boudě. V poslední době se proslavil díky seriálům Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy.

Angažoval se také v politice. Za Občanské fórum zasedl v roce 1990 do Federálního shromáždění. Pozdější kandidatura do Senátu mu ale nevyšla. V roce 1998 získal od prezidenta Václava Havla Medaili Za zásluhy v oblasti kultury.

Ninou Divíškovou má tři dcery a devět vnoučat. Vnučka Josefína Šumová se dostala i do semifinále České Miss.

 

Články o celebritě

Jan Kačer týden po pohřbu Fischerové (†72): Tajná rozlučka s Táňou! Jan Kačer týden po pohřbu Fischerové (†72): Tajná rozlučka s Táňou! Poslední rozloučení nebylo poslední! Přesně týden po pohřbu Táni Fischerové (†72) uspořádal herec a ... číst článek
Utopili ji v květinách! Kdo poslal věnce na pohřeb Táni Fischerové (†72)? Utopili ji v květinách! Kdo poslal věnce na pohřeb Táni Fischerové (†72)? Skromná a plachá herečka i politická aktivistka Táňa Fischerová (†72) by asi byla v rozpacích, kdyby... číst článek
Smutný den Dagmar Havlové (66): POHŘBILA SVOJI SVATEBNÍ SVĚDKYNI! Smutný den Dagmar Havlové (66): POHŘBILA SVOJI SVATEBNÍ SVĚDKYNI! Od ostatních smutečních hostů se držela spíše stranou. Pro Dagmar Havlovou (66) nebyla herečka a býv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Alexandra Borbély
Alexandra Borbély
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio