Jan Kačer | Celebwiki.cz

Jan Kačer

Datum narození: 3.10.1936
Místo narození: Holice
Profese: herec, režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Jan Kačer patří k nejvýznamnějším osobnostem českého divadla. Je jedním ze zakladatelů Činoherního klubu v Praze. Zrežíroval přes sto dvacet divadelních představení. Ztvárnil nesčetně rolí jak na prknech, tak na stříbrném plátně. Napsal několik knih. Herečka Nina Divíšková s ním žije téměř padesát let.

Vystudoval keramickou školu v Bechyni. Bavilo ho sochařství a výtvarné umění. Nadšený byl ale Jan Kačer do divadla. Režii na pražské DAMU vystudoval v roce 1960. Své první zkušenosti získal v Divadle ABC. Kariéru rozjel ale až v Ostravě. V Divadle Petra Bezruče tvořil jedno představením za druhým. Pokyny hercům dával například v Tramvaji do stanice Touha, v Romeu a Julii nebo v Poprasku na laguně.

V roce 1965 založil herec a režisér Kačer pražský Činoherní klub. Zrežíroval v něm Gogolova Revizora, Višňový sad nebo Děti slunce od ruského dramatika Maxima Gorkého. O deset let později musel své divadelní dítě opustit a vrátit se do Ostravy. Režimu se nelíbily jeho svobodomyslné postoje. Později režíroval a hrál i v Divadle na Vinohradech nebo v Národním divadle v Praze. Své umění vyvezl i do norského Národního divadla v Oslu.

Ve filmu Smrt si říká Engelchen ztvárnil Jan Kačer svou první hlavní roli. Zahrál si i v Údolí včel režiséra Františka Vláčila, v Romanettu nebo ve Vlčí boudě. V poslední době se proslavil díky seriálům Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy.

Angažoval se také v politice. Za Občanské fórum zasedl v roce 1990 do Federálního shromáždění. Pozdější kandidatura do Senátu mu ale nevyšla. V roce 1998 získal od prezidenta Václava Havla Medaili Za zásluhy v oblasti kultury.

Ninou Divíškovou má tři dcery a devět vnoučat. Vnučka Josefína Šumová se dostala i do semifinále České Miss.

 

Články o celebritě

Hanka ze Starců na chmelu trpí: Skončí bez domova? Pucholt může pomoci Hanka ze Starců na chmelu trpí: Skončí bez domova? Pucholt může pomoci Padesát let jí pomáhá na dálku z Kanady. O tom, že jeho krásná Hanka ze Starců na chmelu dostala… číst článek
Jan Kačer promluvil o nemocné manželce Divíškové: Jsme "vězni" zahrady! Jan Kačer promluvil o nemocné manželce Divíškové: Jsme "vězni" zahrady! Zchladit se někde u vody či zalézt do stínu lesa je pro Jana Kačera (81) s jeho nemocnou manželkou… číst článek
Těžký úděl Jana Kačera: V novém filmu ztvárnil osud své nemocné ženy! Těžký úděl Jana Kačera: V novém filmu ztvárnil osud své nemocné ženy! V novém filmu Chata na prodej si Jan Kačer (81) vyzkoušel nelehký úkol. Zahrál si totiž duchem nepřítomného… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Petr Konáš
Petr Konáš
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová