Ester Janečková | Celebwiki.cz

Ester Janečková

Datum narození: 15. 12. 1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ester Janečková je nejznámější listonoška v republice. Její dopisy už spojily nesčetně odloučených lidí. Pořadu Pošta pro tebe se tato herečka a moderátorka věnuje už několik let.

S dopisy pomáhala i své matce, disidentce a chartistce Marii Rút Křížové. Bývalá literární historička byla totiž režimu nepohodlná a musela pracovat jako noční třídička na poště.  Otcem Ester Janečkové je legendární herec a režisér Ota Ornest. Jejím strýcem pak herec Zdeněk Ornest a český básník Jiří Orten. Sama chtěla jít na konzervatoř. Nakonec ale nastoupila na střední zdravotnickou školu.

Půl roku strávila Ester Janečková v Anglii, kde se živila hlídáním malých dětí. Po návratu nastoupila na DAMU a současně účinkovala v Divadle Bez Zábradlí. Spolu se svým bratrem, režisérem a hercem Jiřím Ornestem se podílela na přípravě hry Nahniličko, kde exceluje herec Jan Kraus s partnerkou Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou.

Poté se stala členkou Divadla Miriam. Ester Janečková také moderovala relace v Českém rozhlase a dostala se i do televize. Po Politikonu a Za zdí dostala nabídku na pořad Sama doma a v roce 2005 i Poštu pro tebe, jejíž tváří je dodnes. Krom toho si zahrála v seriálu Trapasy nebo v komedii Nestyda od režiséra Jana Hřebejka.

Pošta pro ni hrála důležitou roli i v začátcích vztahu se svým budoucím manželem. Budoucí chirurg Zdeněk Janeček totiž studoval v Brně a Ester Janečková až v daleké Praze. Dopisy z té doby má Janečková dodnes. Vzali se, když čekala svého prvního syna Kryštofa. Diplomovou práci jí pak dozoroval její druhý syn Cyril, který byl v té době ještě v bříšku. Dcera Sára se narodila v roce 2011. 

Pro Ester Janečkovou je podle jejích slov celoživotním smutkem její nevyřešený vztah s otcem. Ota Ornest byl za minulého režimu vězněn, komunistům se podařilo ho zlomit. Po návratu z vězení se přestal o rodinu zajímat. Dříve než se stihli usmířit, Ota Ornest v roce 2002 zemřel. 

 

Články o celebritě

První slova zpěvačky Adele po zveřejnění sporné fotky v bikinách! Co řekla? První slova zpěvačky Adele po zveřejnění sporné fotky v bikinách! Co řekla? Adele (32) svou nejnovější fotkou v bikinách a odhaleným plochým bříškem zbořila internet. A to hned... číst článek
Moderátorka Pošty pro tebe Ester Janečková: Hledá ztracenou holčičku! Moderátorka Pošty pro tebe Ester Janečková: Hledá ztracenou holčičku! Pošťáka Ondru alias Martina Kavana (40) roky posílá s dopisem pro ty, které ostatní dlouho hledají n... číst článek
Moderátor Honza Musil září štěstím: Do rodiny přivítal potetovaného obra! Moderátor Honza Musil září štěstím: Do rodiny přivítal potetovaného obra! Moderátor Honza Musil (53) má velký důvod slavit – jeho rodina se rozrostla o nového člena. Nejde o ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková