Ester Janečková

Datum narození: 15.12.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ester Janečková je nejznámější listonoška v republice. Její dopisy už spojily nesčetně odloučených lidí. Pořadu Pošta pro tebe se tato herečka a moderátorka věnuje už několik let.

S dopisy pomáhala i své matce, disidentce a chartistce Marii Rút Křížové. Bývalá literární historička byla totiž režimu nepohodlná a musela pracovat jako noční třídička na poště.  Otcem Ester Janečkové je legendární herec a režisér Ota Ornest. Jejím strýcem pak herec Zdeněk Ornest a český básník Jiří Orten. Sama chtěla jít na konzervatoř. Nakonec ale nastoupila na střední zdravotnickou školu.

Půl roku strávila Ester Janečková v Anglii, kde se živila hlídáním malých dětí. Po návratu nastoupila na DAMU a současně účinkovala v Divadle Bez Zábradlí. Spolu se svým bratrem, režisérem a hercem Jiřím Ornestem se podílela na přípravě hry Nahniličko, kde exceluje herec Jan Kraus s partnerkou Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou.

Poté se stala členkou Divadla Miriam. Ester Janečková také moderovala relace v Českém rozhlase a dostala se i do televize. Po Politikonu a Za zdí dostala nabídku na pořad Sama doma a v roce 2005 i Poštu pro tebe, jejíž tváří je dodnes. Krom toho si zahrála v seriálu Trapasy nebo v komedii Nestyda od režiséra Jana Hřebejka.

Pošta pro ni hrála důležitou roli i v začátcích vztahu se svým budoucím manželem. Budoucí chirurg Zdeněk Janeček totiž studoval v Brně a Ester Janečková až v daleké Praze. Dopisy z té doby má Janečková dodnes. Vzali se, když čekala svého prvního syna Kryštofa. Diplomovou práci jí pak dozoroval její druhý syn Cyril, který byl v té době ještě v bříšku. Dcera Sára se narodila v roce 2011. 

Pro Ester Janečkovou je podle jejích slov celoživotním smutkem její nevyřešený vztah s otcem. Ota Ornest byl za minulého režimu vězněn, komunistům se podařilo ho zlomit. Po návratu z vězení se přestal o rodinu zajímat. Dříve než se stihli usmířit, Ota Ornest v roce 2002 zemřel. 

 

Články o celebritě

Ester Janečková: Co našla v počítači oběšeného synovce (†14), ji zlomilo! Ester Janečková: Co našla v počítači oběšeného synovce (†14), ji zlomilo! Na únor 2014 moderátorka "Pošty pro tebe" nikdy nezapomene. Na protest proti homofobnímu… číst článek
Horor zhroucené Janečkové: Ten pocit prázdného břicha byl šílený Horor zhroucené Janečkové: Ten pocit prázdného břicha byl šílený Oblíbená moderátorka "Pošty pro tebe" přišla před časem o dítě v šestém měsíci těhotenství. Co se… číst článek
Ester Janečková: Skončila na hadičkách! Ester Janečková: Skončila na hadičkách! Vysílání adventních koncertů České televize není žádná jednoduchá záležitost! Své o tom ví jejich… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka