Ester Janečková

Datum narození: 15. 12. 1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ester Janečková je nejznámější listonoška v republice. Její dopisy už spojily nesčetně odloučených lidí. Pořadu Pošta pro tebe se tato herečka a moderátorka věnuje už několik let.

S dopisy pomáhala i své matce, disidentce a chartistce Marii Rút Křížové. Bývalá literární historička byla totiž režimu nepohodlná a musela pracovat jako noční třídička na poště.  Otcem Ester Janečkové je legendární herec a režisér Ota Ornest. Jejím strýcem pak herec Zdeněk Ornest a český básník Jiří Orten. Sama chtěla jít na konzervatoř. Nakonec ale nastoupila na střední zdravotnickou školu.

Půl roku strávila Ester Janečková v Anglii, kde se živila hlídáním malých dětí. Po návratu nastoupila na DAMU a současně účinkovala v Divadle Bez Zábradlí. Spolu se svým bratrem, režisérem a hercem Jiřím Ornestem se podílela na přípravě hry Nahniličko, kde exceluje herec Jan Kraus s partnerkou Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou.

Poté se stala členkou Divadla Miriam. Ester Janečková také moderovala relace v Českém rozhlase a dostala se i do televize. Po Politikonu a Za zdí dostala nabídku na pořad Sama doma a v roce 2005 i Poštu pro tebe, jejíž tváří je dodnes. Krom toho si zahrála v seriálu Trapasy nebo v komedii Nestyda od režiséra Jana Hřebejka.

Pošta pro ni hrála důležitou roli i v začátcích vztahu se svým budoucím manželem. Budoucí chirurg Zdeněk Janeček totiž studoval v Brně a Ester Janečková až v daleké Praze. Dopisy z té doby má Janečková dodnes. Vzali se, když čekala svého prvního syna Kryštofa. Diplomovou práci jí pak dozoroval její druhý syn Cyril, který byl v té době ještě v bříšku. Dcera Sára se narodila v roce 2011. 

Pro Ester Janečkovou je podle jejích slov celoživotním smutkem její nevyřešený vztah s otcem. Ota Ornest byl za minulého režimu vězněn, komunistům se podařilo ho zlomit. Po návratu z vězení se přestal o rodinu zajímat. Dříve než se stihli usmířit, Ota Ornest v roce 2002 zemřel. 

 

Články o celebritě

Válka moderátorek Ester Janečkové a Daniely Písařovicové: Drsný vzkaz kvůli manželství! Válka moderátorek Ester Janečkové a Daniely Písařovicové: Drsný vzkaz kvůli manželství! Daniela Písařovicová (43) si k sobě do DVTV jako hosta pozvala ředitele organizace Jsme fér Czeslawa... číst článek
Stýskání miss Lucie Křížkové: Manžel je už 9 měsíců ve vězení! Jak to dopadlo s peticí? Stýskání miss Lucie Křížkové: Manžel je už 9 měsíců ve vězení! Jak to dopadlo s peticí? Půvabná moderátorka a bývalá misska Lucie Křížková (37) aktuálně neprožívá to nejšťastnější životní ... číst článek
Ester Janečková z Pošty pro tebe: Rok nepopsatelných stavů a panických atak! Ester Janečková z Pošty pro tebe: Rok nepopsatelných stavů a panických atak! Neprochází po přímých cestách života, ale jde vždy se vztyčenou hlavou a nebojí se čelit nástrahám! ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
zobrazit profil Ondřej Novotný
Ondřej Novotný
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Horst Fuchs
Horst Fuchs
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze