Ester Janečková

Datum narození: 15.12.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ester Janečková je nejznámější listonoška v republice. Její dopisy už spojily nesčetně odloučených lidí. Pořadu Pošta pro tebe se tato herečka a moderátorka věnuje už několik let.

S dopisy pomáhala i své matce, disidentce a chartistce Marii Rút Křížové. Bývalá literární historička byla totiž režimu nepohodlná a musela pracovat jako noční třídička na poště.  Otcem Ester Janečkové je legendární herec a režisér Ota Ornest. Jejím strýcem pak herec Zdeněk Ornest a český básník Jiří Orten. Sama chtěla jít na konzervatoř. Nakonec ale nastoupila na střední zdravotnickou školu.

Půl roku strávila Ester Janečková v Anglii, kde se živila hlídáním malých dětí. Po návratu nastoupila na DAMU a současně účinkovala v Divadle Bez Zábradlí. Spolu se svým bratrem, režisérem a hercem Jiřím Ornestem se podílela na přípravě hry Nahniličko, kde exceluje herec Jan Kraus s partnerkou Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou.

Poté se stala členkou Divadla Miriam. Ester Janečková také moderovala relace v Českém rozhlase a dostala se i do televize. Po Politikonu a Za zdí dostala nabídku na pořad Sama doma a v roce 2005 i Poštu pro tebe, jejíž tváří je dodnes. Krom toho si zahrála v seriálu Trapasy nebo v komedii Nestyda od režiséra Jana Hřebejka.

Pošta pro ni hrála důležitou roli i v začátcích vztahu se svým budoucím manželem. Budoucí chirurg Zdeněk Janeček totiž studoval v Brně a Ester Janečková až v daleké Praze. Dopisy z té doby má Janečková dodnes. Vzali se, když čekala svého prvního syna Kryštofa. Diplomovou práci jí pak dozoroval její druhý syn Cyril, který byl v té době ještě v bříšku. Dcera Sára se narodila v roce 2011. 

Pro Ester Janečkovou je podle jejích slov celoživotním smutkem její nevyřešený vztah s otcem. Ota Ornest byl za minulého režimu vězněn, komunistům se podařilo ho zlomit. Po návratu z vězení se přestal o rodinu zajímat. Dříve než se stihli usmířit, Ota Ornest v roce 2002 zemřel. 

 

Články o celebritě

Ester Janečková (44): Co ukrývá ve své kosmetické tašce? Ester Janečková (44): Co ukrývá ve své kosmetické tašce? Známá česká herečka a televizní či rozhlasová moderátorka Ester Janečková (44) ve výběru kosmetiky… číst článek
Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic V úterý jsou po celém Česku avizované demonstrace, na nichž se bude opět protestovat pro Andreji… číst článek
Radikální změna pošťáka Ondry z Pošty pro tebe: Vousy z něj udělaly chlapa! Radikální změna pošťáka Ondry z Pošty pro tebe: Vousy z něj udělaly chlapa! Už léta Česká televize pomáhá lidem po letech najít své blízké či známé, s nimiž ztratili kontakt.… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Alexandra Nosková
Alexandra Nosková
zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Martin Smolík
Martin Smolík