Ester Janečková

Datum narození: 15.12.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ester Janečková je nejznámější listonoška v republice. Její dopisy už spojily nesčetně odloučených lidí. Pořadu Pošta pro tebe se tato herečka a moderátorka věnuje už několik let.

S dopisy pomáhala i své matce, disidentce a chartistce Marii Rút Křížové. Bývalá literární historička byla totiž režimu nepohodlná a musela pracovat jako noční třídička na poště.  Otcem Ester Janečkové je legendární herec a režisér Ota Ornest. Jejím strýcem pak herec Zdeněk Ornest a český básník Jiří Orten. Sama chtěla jít na konzervatoř. Nakonec ale nastoupila na střední zdravotnickou školu.

Půl roku strávila Ester Janečková v Anglii, kde se živila hlídáním malých dětí. Po návratu nastoupila na DAMU a současně účinkovala v Divadle Bez Zábradlí. Spolu se svým bratrem, režisérem a hercem Jiřím Ornestem se podílela na přípravě hry Nahniličko, kde exceluje herec Jan Kraus s partnerkou Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou.

Poté se stala členkou Divadla Miriam. Ester Janečková také moderovala relace v Českém rozhlase a dostala se i do televize. Po Politikonu a Za zdí dostala nabídku na pořad Sama doma a v roce 2005 i Poštu pro tebe, jejíž tváří je dodnes. Krom toho si zahrála v seriálu Trapasy nebo v komedii Nestyda od režiséra Jana Hřebejka.

Pošta pro ni hrála důležitou roli i v začátcích vztahu se svým budoucím manželem. Budoucí chirurg Zdeněk Janeček totiž studoval v Brně a Ester Janečková až v daleké Praze. Dopisy z té doby má Janečková dodnes. Vzali se, když čekala svého prvního syna Kryštofa. Diplomovou práci jí pak dozoroval její druhý syn Cyril, který byl v té době ještě v bříšku. Dcera Sára se narodila v roce 2011. 

Pro Ester Janečkovou je podle jejích slov celoživotním smutkem její nevyřešený vztah s otcem. Ota Ornest byl za minulého režimu vězněn, komunistům se podařilo ho zlomit. Po návratu z vězení se přestal o rodinu zajímat. Dříve než se stihli usmířit, Ota Ornest v roce 2002 zemřel. 

 

Články o celebritě

V Poště pro tebe proklela vlastní dceru: KLETBA SE NAPLNILA! Foto jako důkaz V Poště pro tebe proklela vlastní dceru: KLETBA SE NAPLNILA! Foto jako důkaz Všichni příznivci pořadu Pošta pro tebe si jistě pamatují legendární díl, kdy oněměla i Ester Janečková.… číst článek
Kletba matky z Pošty pro tebe se naplnila: Její dcera Alena dopadla zle! Kletba matky z Pošty pro tebe se naplnila: Její dcera Alena dopadla zle! Kdo by si nepamatoval tenhle legendární díl Pošty pro tebe. V pořadu, v němž se hrálo hlavně na city… číst článek
Pohřeb Kulínského (†59): Kamarádka promluvila o jeho smrti Pohřeb Kulínského (†59): Kamarádka promluvila o jeho smrti Velmi otevření v názorech byli na pohřbu Bohumila Kulínského (†59) přátelé bývalého sbormistra Bambini… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Daniela Révai
Daniela Révai
zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška
zobrazit profil Robert Záruba
Robert Záruba
zobrazit profil Daniel Stach
Daniel Stach
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová