Lumír Olšovský

Datum narození: 3. 7. 1973
Profese: muzikálový zpěvák, herec, dabér, reřisér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lumír Olšovský v roce 2022 obdržel Cenu Thálie za roli Henryho Higginse v muzikálu My Fair Lady.

Přes pionýra, běh, šachy, ping-pong, klarinet a malbu se dostal až k herectví. Po ostravské konzervatoři Lumír Olšovský účinkoval v několika divadlech. Největší úspěch našel v muzikálu.

LUMÍR OLŠOVSKÝ -  NA SKÚTRU HO STRAZILO AUTO 

Lumír Olšovský po nocích uklízel

V sedmnácti si Lumír Olšovský zahrál v dramatu Cyrano z Bergeracu. Z karlovarské scény Divadla Vítězslava Nezvala přešel na pražské Divadlo za branou II režiséra Otomara Krejči, které bylo v roce 1994 zrušeno.

Lumír Olšovský tak ztratil práci. Aby se uživil, musel po nocích uklízet. Poté se dostal do Hudebního divadla Karlín, kde se objevil v Superhvězdě Mařence. Následoval muzikál Hello, Dolly!, swingové Sny z Nového Yorku nebo Někdo to rád horké, se kterým vyjelo divadlo až do dalekého Japonska.

V hlavní roli se Lumír Olšovský předvedl i v hudební hře Limonádový Joe aneb Koňská opera nebo v Producentech. Tíhu i radost jeho postav znají prkna Divadla Na Fidlovačce, Divadla Kalich i Národního divadla v Brně.

Olšovský založil Théâtre Variété

V roce 2008 Lumír Olšovský absolvoval režii na pražské DAMU. Herce vedl v Jeptišce, Světácích nebo v Jak vyloupit banku. V roce 2005 založil Společnost Théâtre Variété, která se snažila pečovat o historii karlínského divadla.

Předvedl se i ve třetím díle filmového Kameňáku nebo v seriálu Pojišťovna štěstí. V televizi Lumír Olšovský uváděl pořad Prima jízda. K nepoznání byl nalíčený v seriálu Ošklivka Katka.

V roce 2016 se Lumír Olšovský stal šéfem souboru muzikálu plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla.

V roce 2022 Lumír Olšovský obdržel Cenu Thálie v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry za roli Henryho Higginse v muzikálu My Fair Lady.

O LUMÍROVI OLŠOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Lumír Olšovský rád pobíhá po lese a odpočívá v sauně.

Herečka Kateřina Petrová si Lumíra Olšovského vzala v roce 1997. Porodila mu dceru Zdeňku. Po rozvodu se s ním oženil dlouholetý přítel Pavel Bár. Registrované partnerství uzavřeli v roce 2010 na Staroměstské radnici v Praze. 

 

Články o celebritě

Michal Nesvadba po 23 letech končí v Kouzelné školce: Velkolepé rozloučení v americkém stylu! Michal Nesvadba po 23 letech končí v Kouzelné školce: Velkolepé rozloučení v americkém stylu! Zejména pro nejmenší televizní diváky máme velice smutnou zprávu – po dlouhých 23 letech účinkování ... číst článek
Exkluzivní průzkum života Karlose a Lely: Návštěva Vémolandu! Exkluzivní průzkum života Karlose a Lely: Návštěva Vémolandu! Tohle bude divočina! Karlos Vémola (36) se rozhodl, že nechá fanoušky nakouknout do svého soukromí i... číst článek
Hvězda Slunečné Václav Knop (72): Jsem stařec nad hrobem a covid mě udržuje! Hvězda Slunečné Václav Knop (72): Jsem stařec nad hrobem a covid mě udržuje! „Můžeme se s vámi vyfotit?“ říká usměvavá mladá žena u Karlova mostu na pražské Malé Straně a herec ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová