Výška: 190 cm
Profese: automobilový závodník
Znamení: Vodnář

Životopis

K motorsportu přičichl díky otci a dědovi a v jedenácti letech poprvé nastartoval motokáru. Nohu z pedálu už pak automobilový závodník Jan Kopecký nesundal. O čtyři roky později vyjel na závodní okruhy. Vyhrál Fiesta Cup a Pick-up Freestyle. V devatenácti letech propadl kouzlu rally, které jezdí dodnes.

Největších úspěchů dosáhl v barvách stáje Škoda Motorsport, do níž nastoupil v roce 2003. Cílového prvenství si užil v mnoha českých i zahraničních závodech. Nejrychlejší byl na Šumavě, ve Zlíně, v rakouském Jänneru i ve španělském Rally Islas Canarias. Drží český mistrovský titul. Několikrát získal ocenění Zlatý volant.

Kopecký rád lyžuje a běhá, občas vypomáhá v rodinné firmě. Jeho partnerkou je Eva Šlapetová

Články o celebritě

První etapu Rallye Bohemia ovládl Černý, favorit Kopecký až třetí První etapu Rallye Bohemia ovládl Černý, favorit Kopecký až třetí Jan Černý s vozem Škoda Fabia R5 vyhrál první etapu Rallye Bohemia. Druhý je po třinácti rychlostních… číst článek
Ogier je pošesté za sebou mistrem světa v rallye, díky Latvalovi slaví i Toyota Ogier je pošesté za sebou mistrem světa v rallye, díky Latvalovi slaví i Toyota Francouz Sébastien Ogier se stal pošesté za sebou mistrem světa v automobilových soutěžích. V závěrečné… číst článek
Na krále míří španělská puška! Ve Zlíně startuje 48. ročník Barum Rallye Na krále míří španělská puška! Ve Zlíně startuje 48. ročník Barum Rallye Takřka 40 měsíců ničí soky na českých tratích svou dominancí. Na kontě má 22 výher v řadě a čtyři… číst článek