José Mourinho | Celebwiki.cz

José Mourinho

Datum narození: 26. 1. 1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Guardiola hodinu dusil hráče, pak stejně chválil. City se nelíbí změny Guardiola hodinu dusil hráče, pak stejně chválil. City se nelíbí změny Po posvícení přichází... no, však víte. Manchester City po dvou titulech v řadě může jen závistivě k... číst článek
První Mourinhova ztráta, hvězda se opřela do týmu: Byli jsme arogantní! První Mourinhova ztráta, hvězda se opřela do týmu: Byli jsme arogantní! Místo sladké výhry první facka. Josému Mourinhovi pořádně zhořkl návrat na Old Trafford, kam ve stře... číst článek
Mourinhova paráda: objal podavače za asistenci, omlouval se za střídání Mourinhova paráda: objal podavače za asistenci, omlouval se za střídání Emoce, velká gesta a parádní obrat. José Mourinho byl ve svém prvním domácím duelu na lavičce Totten... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Jan Kubičík
Jan Kubičík
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská