José Mourinho

Datum narození: 26. 1. 1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Mourinho skočil do rozhovoru. Všichni pak věděli o dárku od kouče Leicesteru Mourinho skočil do rozhovoru. Všichni pak věděli o dárku od kouče Leicesteru Trenér fotbalistů Leicesteru Brendan Rodgers přivítal na King Power Stadium svého protějška Josého M... číst článek
Anglie pod nadvládou Citizens. Jak Guardiola převýšil Tuchela a spol. Anglie pod nadvládou Citizens. Jak Guardiola převýšil Tuchela a spol. Manchester City převzal kontrolu. Jak se zdá, Anglii má v moci a Premier League ovládne počtvrté běh... číst článek
Ronaldo: trénuj jako já. Hvězdě vadí, že mladí málo dřou a ignorují rady Ronaldo: trénuj jako já. Hvězdě vadí, že mladí málo dřou a ignorují rady Vlk navštívil drůbežárnu a moc si to užil. Takový název by nesla bajka o gólové hostině, kterou CR7 ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Andrea Drápalová
Andrea Drápalová
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek