José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Vydrův první zápas a gól. Dobré střídání, smál se. Těší se na United Vydrův první zápas a gól. Dobré střídání, smál se. Těší se na United Jednou na lavičce, pak rozehřátí za rezervu, v dalším zápase šup do akce a hned gól! Matěj Vydra… číst článek
Mourinhův osud? V United to má nahnuté, ke konci může přispět Vydra Mourinhův osud? V United to má nahnuté, ke konci může přispět Vydra Nejhorší vstup do ligové sezony za posledních 26 let. Tak si úvod nového ročníku Premier League trenér… číst článek
Mourinho: nejhorší prohra doma. Odešel z tiskovky a chtěl respekt Mourinho: nejhorší prohra doma. Odešel z tiskovky a chtěl respekt Vyfasovat doma trojku? Na to nebyl trenér José Mourinho dosud zvyklý. Po pondělní dohrávce United… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil Lukáš Brož
Lukáš Brož
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula
zobrazit profil Dimitrij Jaškin
Dimitrij Jaškin
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil David Egydy
David Egydy