José Mourinho | Celebwiki.cz

José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Mourinhova paráda: objal podavače za asistenci, omlouval se za střídání Mourinhova paráda: objal podavače za asistenci, omlouval se za střídání Emoce, velká gesta a parádní obrat. José Mourinho byl ve svém prvním domácím duelu na lavičce Tottenhamu… číst článek
Mourinho získává hráče Spurs: Budu váš táta i přítelkyně! Chce Zlatana Mourinho získává hráče Spurs: Budu váš táta i přítelkyně! Chce Zlatana Na dlouhé experimenty není čas, Tottenham potřebuje oživit okamžitě. Takovým stylem jedná i José… číst článek
Mourinho je zpět! Stal se trenérem Tottenhamu, nahradil Pochettina Mourinho je zpět! Stal se trenérem Tottenhamu, nahradil Pochettina José Mourinho bude novým trenérem fotbalistů Tottenhamu. Věhlasný Portugalec nahradí na lavičce finalistů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil David Krejčí
David Krejčí
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Natália Molchanová
Natália Molchanová
zobrazit profil Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová