José Mourinho | Celebwiki.cz

José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Mourinho perlil jako expert! Utřel Lamparda, na titul pasoval i béčko City Mourinho perlil jako expert! Utřel Lamparda, na titul pasoval i béčko City Prvně si roli experta vyzkoušel během loňského mistrovství světa. Momentálně přispívá portugalský… číst článek
Mladík Kovář o Manchesteru: Tlak je neuvěřitelný, Mourinho má dvě tváře Mladík Kovář o Manchesteru: Tlak je neuvěřitelný, Mourinho má dvě tváře Petr Čech, Luděk Mikloško, Pavel Srníček… Brankářské legendy, které okouzlily Anglii, zkouší napodobit… číst článek
Strhující bitva legend! Nadal smekl před Federerem, tleskal i Beckham Strhující bitva legend! Nadal smekl před Federerem, tleskal i Beckham Na profesionálním tenisovém okruhu tráví 21. rok, v srpnu oslaví 38. narozeniny. Roger Federer ale… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank
zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková
zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora