Martin Hanzal | Celebwiki.cz

Martin Hanzal

Datum narození: 20.2.1987
Místo narození: Písek
Váha: 104 kg
Výška: 198 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Martin Hanzal poprvé nastoupil na led v národních barvách v jedenadvaceti letech. V šestadvaceti se mu pak splnil sen, kdy se stal sočástí české reprezentace na ZOH v ruské Soči. Je šťastně ženatý s Lenkou Hanzalovou, se kterou má syna Martina.

Svou kariéru Martin Hanzal započal v sezoně 2005/2006, kdy se stal součástí týmu Českých Budějovic. O rok později ho zlákala WHL, a tak oblékl dres Červených sobů (Red Deer Rebels). Jako správný milovník přírody si ovšem nakonec vybral jiné zvířátko – od roku 2007 je hrdým ochráncem kojotů za Phoenix Coyotes.

O tom, že je Martin Hanzal šelma vskutku dravá, svědčí i fakt, že byl nominován na na ZOH v Soči 2014. Českou republiku by měl reprezentovat také oprávněně. Je nejproduktivnějším členem týmu, a právě v produktivitě dokonce 41. z celé NHL.

Účastnil si i Mistrovství světa v ledním hokeji roku 2008, kdy tým obsadil pátou pozici a roku 2013, kdy byla česká reprezentace sedmá v pořadí.

Známé je i duo Martin HanzalRadim Vrbata, které se sice na šampionátu ve Švédsku zrovna nepředvedlo, ale přesto nyní přispívá k překvapivému vzestupu kojotů. Krásným příkladem může být zápas z 18. 1. 2014, kdy Martin Hanzal přispěl k výhře 3:2 nad New Jearsey gólem a asistencí. I zde byla vidět souhra obou hráčů.

 

Články o celebritě

Hanzal a Vrbata mezi zklamáními v NHL. Brzdí je zranění i herní styl Hanzal a Vrbata mezi zklamáními v NHL. Brzdí je zranění i herní styl Zatímco na čele kanadského bodování NHL se předhání Nikita Kučerov, Phil Kessel či Jakub Voráček,… číst článek
Třicet klubů a Coyotes bez lídrů. To je cesta, která vede do Seattlu Třicet klubů a Coyotes bez lídrů. To je cesta, která vede do Seattlu Mizerné výsledky? Stane se. Nechodí diváci? Stane se. Málo peněz? Stane se. Jenže pak sjedete prstem… číst článek
Faksa bodoval počtvrté v řadě, Winnipeg dál řádí a už je nejlepší v NHL Faksa bodoval počtvrté v řadě, Winnipeg dál řádí a už je nejlepší v NHL SOUHRN | Radek Faksa bodoval v nedělním utkání NHL počtvrté v řadě, když asistencí podpořil vysoké… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler