Martin Hanzal

Datum narození: 20.2.1987
Místo narození: Písek
Váha: 104 kg
Výška: 198 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Martin Hanzal poprvé nastoupil na led v národních barvách v jedenadvaceti letech. V šestadvaceti se mu pak splnil sen, kdy se stal sočástí české reprezentace na ZOH v ruské Soči. Je šťastně ženatý s Lenkou Hanzalovou, se kterou má syna Martina.

Svou kariéru Martin Hanzal započal v sezoně 2005/2006, kdy se stal součástí týmu Českých Budějovic. O rok později ho zlákala WHL, a tak oblékl dres Červených sobů (Red Deer Rebels). Jako správný milovník přírody si ovšem nakonec vybral jiné zvířátko – od roku 2007 je hrdým ochráncem kojotů za Phoenix Coyotes.

O tom, že je Martin Hanzal šelma vskutku dravá, svědčí i fakt, že byl nominován na na ZOH v Soči 2014. Českou republiku by měl reprezentovat také oprávněně. Je nejproduktivnějším členem týmu, a právě v produktivitě dokonce 41. z celé NHL.

Účastnil si i Mistrovství světa v ledním hokeji roku 2008, kdy tým obsadil pátou pozici a roku 2013, kdy byla česká reprezentace sedmá v pořadí.

Známé je i duo Martin HanzalRadim Vrbata, které se sice na šampionátu ve Švédsku zrovna nepředvedlo, ale přesto nyní přispívá k překvapivému vzestupu kojotů. Krásným příkladem může být zápas z 18. 1. 2014, kdy Martin Hanzal přispěl k výhře 3:2 nad New Jearsey gólem a asistencí. I zde byla vidět souhra obou hráčů.

 

Články o celebritě

Třicet klubů a Coyotes bez lídrů. To je cesta, která vede do Seattlu Třicet klubů a Coyotes bez lídrů. To je cesta, která vede do Seattlu Mizerné výsledky? Stane se. Nechodí diváci? Stane se. Málo peněz? Stane se. Jenže pak sjedete prstem… číst článek
Faksa bodoval počtvrté v řadě, Winnipeg dál řádí a už je nejlepší v NHL Faksa bodoval počtvrté v řadě, Winnipeg dál řádí a už je nejlepší v NHL SOUHRN | Radek Faksa bodoval v nedělním utkání NHL počtvrté v řadě, když asistencí podpořil vysoké… číst článek
Hanzal touží po úspěchu. Pro Dallas bude dobrou volbou, říká bývalý kouč Hanzal touží po úspěchu. Pro Dallas bude dobrou volbou, říká bývalý kouč Patřil k nejžhavějšímu zboží letošního léta. Poprvé v kariéře si útočník Martin Hanzal vyzkoušel… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Pavel Pergl
Pavel Pergl
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek