Ľubomír Focko

Ľubomír Focko

Datum narození: 10. 6. 1954
Profese: právník a podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Milionář Ľubomír Focko je úspěšný slovenský podnikatel žijící v Praze, který se řadu let objevuje po boku Jiřiny Bohdalové jako její společník na společenských akcích.

Slovák Ľubomír Focko je právník a podnikatel, který v Praze provozuje advokátní kancelář nesoucí jeho jméno. Sídlí v centru metropole v malebném prostředí Starého Města. Na téže adrese jsou ostatně i další firmy, v nichž Ľubomír Focko působí. Namátkou: akciová společnost ADD CZ, která se zabývá realitní činností. Nebo akciovka Transtech CZ, která nabízí služby v oblasti telematiky (tj. výpočetní, bezpečnostní či měřící technika).

Ľubomír Focko je také spolumajitelem firmy Amona Group, jejímž hlavním oborem podnikání je demolice a příprava stavenišť, ale zabývá se i dalšími obory. Sedí i v představenstvu společností Pražská teplárenská či I.C.S.

Vysoký a sportovně založený právník Ľubomír Focko se stal veřejně známým především tím, že často doprovází na nejrůznější společenské akce (Karlovarský filmový festival, předávání cen TýTý apod.) přední českou herečku Jiřinu Bohdalovou.

Jejich vztah se zdá být více než přátelský, mají se k sobě a netají se tím, že si spolu vyrazili například do USA či na Slovensko. Dali se dohromady jako aktivní příznivci agentury Amfora, která ročně produkuje stovky kulturních a sportovních akcí, na nichž se podílí i fotbalový klub Amfora.

 

Články o celebritě

Zlom v případě Ľubomíra Focka, kamaráda Jiřiny Bohdalové: Pustili ho z vazby! Zlom v případě Ľubomíra Focka, kamaráda Jiřiny Bohdalové: Pustili ho z vazby! V tichosti byl v pátek z vazby propuštěn slovenský podnikatel Ľubomír Focko (68), blízký přítel here... číst článek
Podnikatel Focko na svobodě: Odletí s Bohdalovou do Řecka?! Podnikatel Focko na svobodě: Odletí s Bohdalovou do Řecka?! V tichosti byl v pátek z vazby propuštěn slovenský podnikatel Ľubomír Focko (68), blízký přítel here... číst článek
Bohdalová odletěla na covidem zamořenou Krétu: Hazarduje se zdravím? Bohdalová odletěla na covidem zamořenou Krétu: Hazarduje se zdravím? Ta je ale odvážná! Jiřina Bohdalová (91) si v minulých dnech zatančila na karlovarském festivalu a o... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Nataša Nikitinová
Nataša Nikitinová
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Vivien Babišová
Vivien Babišová
zobrazit profil Jiří Jureček
Jiří Jureček
zobrazit profil Miroslav Hanel
Miroslav Hanel