Ľubomír Focko | Celebwiki.cz
Ľubomír Focko

Ľubomír Focko

Datum narození: 10.6.1954
Profese: právník a podnikatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Milionář Ľubomír Focko je úspěšný slovenský podnikatel žijící v Praze, který se řadu let objevuje po boku Jiřiny Bohdalové jako její společník na společenských akcích.

Slovák Ľubomír Focko je právník a podnikatel, který v Praze provozuje advokátní kancelář nesoucí jeho jméno. Sídlí v centru metropole v malebném prostředí Starého Města. Na téže adrese jsou ostatně i další firmy, v nichž Ľubomír Focko působí. Namátkou: akciová společnost ADD CZ, která se zabývá realitní činností. Nebo akciovka Transtech CZ, která nabízí služby v oblasti telematiky (tj. výpočetní, bezpečnostní či měřící technika).

Ľubomír Focko je také spolumajitelem firmy Amona Group, jejímž hlavním oborem podnikání je demolice a příprava stavenišť, ale zabývá se i dalšími obory. Sedí i v představenstvu společností Pražská teplárenská či I.C.S.

Vysoký a sportovně založený právník Ľubomír Focko se stal veřejně známým především tím, že často doprovází na nejrůznější společenské akce (Karlovarský filmový festival, předávání cen TýTý apod.) přední českou herečku Jiřinu Bohdalovou.

Jejich vztah se zdá být více než přátelský, mají se k sobě a netají se tím, že si spolu vyrazili například do USA či na Slovensko. Dali se dohromady jako aktivní příznivci agentury Amfora, která ročně produkuje stovky kulturních a sportovních akcí, na nichž se podílí i fotbalový klub Amfora.

 

Články o celebritě

Bohdalová na festivalu: Tři chlapi s Jiřinou a jeden trapas! Bohdalová na festivalu: Tři chlapi s Jiřinou a jeden trapas! Větší doprovod než hollywoodská hvězda Julianne Mooreová (58) měla na červeném koberci ve Varech… číst článek
Bohdalová a její milionář: Téhle zprávě se nechce ani věřit! Bohdalová a její milionář: Téhle zprávě se nechce ani věřit! Snad nikdo nemá v pokročilém věku tolik životního elánu jako Jiřina Bohdalová (88). Přestože jí táhne… číst článek
Bohdalová zářila na premiéře: Nejprve v náruči Babiše, pak Hryce a motal se kolem ní i Adamec Bohdalová zářila na premiéře: Nejprve v náruči Babiše, pak Hryce a motal se kolem ní i Adamec Jen co Jiřina Bohdalová (87) vešla do Divadla Hybernia, kde se konala premiéra muzikálu Ox, stala… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Zdenka Kratochvílová
Zdenka Kratochvílová
zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Julius Neumann
Julius Neumann
zobrazit profil Lucie Černá
Lucie Černá
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák