Petr Koukal

Datum narození: 14. 12. 1985
Místo narození: Hořovice
Profese: badmintonista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Petr Koukal, několikanásobný mistr České republiky, v roce 2010 porazil i největšího soupeře - rakovinu varlat.

Petr Koukal se stal jedním z největších průkopníků badmintonu v Česku. Už v juniorských kategoriích byl velmi úspěšný, od roku 2007 byl pak s jedinou výjimkou v roce 2012 každoročním mistrem České republiky.

SOUKALOVÁ A KOUKAL - NAHOTOU PROTI RAKOVINĚ

Nezastavila dokonce ani rakovina varlat, kterou mu lékaři zjistili v roce 2010. Petr Koukal přitom může hovořit o velkém štěstí. Na jednom večírku totiž potkal svoji kamarádku lékařku, která mu pohotově možná zachránila život.

I proto se Petr Koukal snaží na problém rakoviny varlat upozorňovat. Založil Nadační fond Petra Koukala, do kterého pravidelně přispívá mnoho známých osobností. Badmintonista se snaží pomáhat i netradičně - pro charitu se spolu s několika dalšími olympioniky dokonce svlékl.

Největší odměna pro Petra Koukala přišla v roce 2012, kdy byl vlajkonošem české olympijské výpravy v Londýně. Přítelkyní Petra Koukala byla bývalá moderátorka rádia Evropa 2 Lucie Šilhánová.

Pak se Petr Koukal dal dohromady s nejlepší českou biatlonistkou Gabrielou Soukalovou, kterou si v květnu 2016 vzal za manželku. V září 2020 sportovkyně médiím oznámila, že se jejich vztah před několika měsíci rozpadl.

 

 

Články o celebritě

Další Sportovci

zobrazit profil Denisa Rosolová
Denisa Rosolová
zobrazit profil Martin Zaťovič
Martin Zaťovič
zobrazit profil Tomáš Hyka
Tomáš Hyka
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
zobrazit profil Frederik Fetterlein
Frederik Fetterlein
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický