Rudolf Jelínek

Rudolf Jelínek

Datum narození: 27. 2. 1935
Místo narození: Kutná Hora
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Rudolf Jelínek proslul jako představitel majora Hradce v kultovním propagandistickém seriálu Třicet případů majora Zemana.

Rudolf Jelínek se herectví začal věnovat už jako mladý. Od mala hrál v ochotnickém spolku. Přesto původně doufal, že se stane učitelem tělocviku. Nakonec ale nastoupil na DAMU, kde v roce 1957 také absolvoval.

RUDOLF JELÍNEK JAKO JAMES BOND

Vždy se věnoval především divadlu. V těch pražských Rudolf Jelínek hrál od roku 1963. Prošel několik scén.

Nejslavnější rolí Rudolfa Jelínka je komunistický rozvědčík major Hradec v seriálu Třicet případů majora Zeman, kde si zahrál po boku Vladimíra Brabce, Františka Němce či Jaroslavy Obermaierové.

Filmů a seriálů, v nichž Rudolf Jelínek účinkoval, je hodně přes sto. Zmiňme např. Most u Remagenu, Sokolovo, Rodáci, Chlapci a chlapi, Princ a Večernice, Četnické humoresky nebo Ordinace v růžové zahradě.

O RUDOLFU JELÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rudolf Jelínek je podruhé ženatý. První žena mu zemřela v roce 2000. Posléze se oženil s Martinou Růžičkovou, žokejovou trenérkou a několikanásobnou účastnicí Velké Pardubické. Z prvního manželství má dvě děti.

 

Články o celebritě

Tajemství Ivanky Deváté po rozpadu manželství s Vinklářem: Žárlivost a výhrůžky kvůli milenci! Tajemství Ivanky Deváté po rozpadu manželství s Vinklářem: Žárlivost a výhrůžky kvůli milenci! Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (87) toho už prožila hodně - a leccos »spískal« Josef Vinklář (... číst článek
Tajemství Ivanky Deváté: ŽÁRLIVOST A VÝHRŮŽKY KVŮLI MILENCI! Tajemství Ivanky Deváté: ŽÁRLIVOST A VÝHRŮŽKY KVŮLI MILENCI! Přestože je herečka, celý život se Ivanka Devátá (87) považuje spíše za spisovatelku. Na svém kontě ... číst článek
Prezidentkou žena? Schillerové by se určitě na Hradě líbilo Prezidentkou žena? Schillerové by se určitě na Hradě líbilo Za pět měsíců si zvolíme nového prezidenta ba dokonce prezidentku. Zájem o post hlavy státu má ex-re... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Jiří Plachý
Jiří Plachý
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Marek Šimon
Marek Šimon
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský