Rudolf Jelínek

Rudolf Jelínek

Datum narození: 27. 2. 1935
Místo narození: Kutná Hora
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Rudolf Jelínek proslul jako představitel majora Hradce v kultovním propagandistickém seriálu Třicet případů majora Zemana.

Rudolf Jelínek se herectví začal věnovat už jako mladý. Od mala hrál v ochotnickém spolku. Přesto původně doufal, že se stane učitelem tělocviku. Nakonec ale nastoupil na DAMU, kde v roce 1957 také absolvoval.

RUDOLF JELÍNEK JAKO JAMES BOND

Vždy se věnoval především divadlu. V těch pražských Rudolf Jelínek hrál od roku 1963. Prošel několik scén.

Nejslavnější rolí Rudolfa Jelínka je komunistický rozvědčík major Hradec v seriálu Třicet případů majora Zeman, kde si zahrál po boku Vladimíra Brabce, Františka Němce či Jaroslavy Obermaierové.

Filmů a seriálů, v nichž Rudolf Jelínek účinkoval, je hodně přes sto. Zmiňme např. Most u Remagenu, Sokolovo, Rodáci, Chlapci a chlapi, Princ a Večernice, Četnické humoresky nebo Ordinace v růžové zahradě.

O RUDOLFU JELÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rudolf Jelínek je podruhé ženatý. První žena mu zemřela v roce 2000. Posléze se oženil s Martinou Růžičkovou, žokejovou trenérkou a několikanásobnou účastnicí Velké Pardubické. Z prvního manželství má dvě děti.

 

Články o celebritě

Den pro zesnulého oscarového režiséra Jiřího Menzela (†82): Vdova Olga na hrobě dělala baf Den pro zesnulého oscarového režiséra Jiřího Menzela (†82): Vdova Olga na hrobě dělala baf Už dopoledne šli na hrob režiséra Jiřího Menzela (†82), aby mu řekli, co se večer chystá. Vdova Olga... číst článek
Menzelová po smrti Jiřího (†82): Kromě Víznera pomáhá Ivance Deváté Menzelová po smrti Jiřího (†82): Kromě Víznera pomáhá Ivance Deváté Olga Menzelová v roce 2021 založila Nadaci Jiřího Menzela, která finančně přispívá stárnoucím a leck... číst článek
Vážně nemocný Vízner (76) se po sbírce Menzelové ozval: První slova o těžkém životě! Vážně nemocný Vízner (76) se po sbírce Menzelové ozval: První slova o těžkém životě! Ničí ho krutá nemoc, kvůli které už nemůže na jeviště. Oldřich Vízner (76) na to ale není sám! Předs... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Juno Temple
Juno Temple
zobrazit profil Flora Thiemann
Flora Thiemann
zobrazit profil Otmar Brancuzský
Otmar Brancuzský
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Charlotte Doubravová
Charlotte Doubravová
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon