Vladimír Brabec | Celebwiki.cz

Vladimír Brabec

Datum narození: 15.5.1934
Datum úmrtí: 1.9.2017
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herce Vladimíra Brabce proslavila hlavní role v seriálu 30 případů majora Zemana. Po Sametové revoluci 1989 působil především na divadelních prknech.

Umění si Vladimír Brabec zamiloval už v mládí. Zpíval v Kühnově dětském sboru a od dvanácti let hrál v Divadle Akropolis. Po studiích pražské DAMU vystoupil na prkna divadla v Mostě a divadla D 34. Od roku 1959 účinkoval na scéně divadla Národního, kde setrval s malou přestávkou až do roku 1993.

VLADIMÍR BRABEC ŽIL S MANŽELKOU VÍC NEŽ 60 LET

Vladimír Brabec se předvedl v klasických dramatech Romeo a Julie, Cyrano z Bergeracu, v Máji i Krysařovi. Hudební divadla Karlín a Broadway mu nabídla role v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři či Rebelové.

Do filmu vstoupil Vladimír Brabec komedií Svatby pana Voka, dále následoval životopisný snímek Tajemství velkého vypravěče a po revoluci i pohádka Z pekla štěstí nebo drama Anglické jahody. Objevil se krom toho v seriálech My všichni školou povinní, Dobrodružství kriminalistiky nebo v nekonečné Ulici.

Život Vladimíru Brabcovi změnil normalizační seriál 30 případů majora Zemana, natáčený v letech 1974 až 1979 a prošpikovaný komunistickou propagandou. Hráli v něm sice téměř všichni tehdy známí herci, Vladimír Brabec ale měl tu smůlu, že ztvárnil hlavní postavu, vyšetřovatele Jana Zemana a stal se tak tváří i symbolem seriálu. Za roli získal ocenění Zlatý květ. 

Výrazné uplatnění našel Vladimír Brabec i v rozhlase a dabingu. Svůj hlas propůjčil hollywoodským hercům Seanu Connerymu, Leslie Nielsenovi nebo Anthonymu Hopkinsovi. Dvakrát získal za dabing Cenu Františka Filipovského. Roku 1980 dostal titul zasloužilý umělec. Za celoživotní uměleckou činnost obdržel i Cenu Senior Prix.

O VLADIMÍRU BRABCOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1955 se za Vladimíra Brabce provdala opěrní pěvkyně Naďa Brabcová. Jejich syn Pavel se stal režisérem, dcera Helena herečkou.

V posledních letech života Vladimír Brabec bojoval se zdravím. Měl problémy především se srdcem. Po dvou infarktech se práci věnoval již čím dál tím méně. Manželka legendárního majora Zemana opustila v červnu 2016. Po její smrti se Vladimír Brabec zhroutil. Zemřel 1. září 2017 ve věku 83 let.

 

Články o celebritě

Vytisková se na afterparty Andělů rozjela: Panáky a osahávačka v tmavém koutě! Vytisková se na afterparty Andělů rozjela: Panáky a osahávačka v tmavém koutě! Po skončení přímého přenosu cen Anděl 2019 se většina hostů přesunula na večírek. A tam to na rozdíl… číst článek
Krutá smrt manžela (†43) moderátorky Novy Kubelkové: Josef mě změnil, přiznala Šárka Krutá smrt manžela (†43) moderátorky Novy Kubelkové: Josef mě změnil, přiznala Šárka Že osud někdy bývá krutý, na vlastní kůži pocítila Šárka Kubelková (44). Osm let po svatbě bývalé… číst článek
Moderátorka Snídaně s Novou Kubelková: Manžela (†43) jí zabila zákeřná nemoc Moderátorka Snídaně s Novou Kubelková: Manžela (†43) jí zabila zákeřná nemoc Obrovský smutek zažívá bývalá moderátorka Novy Šárka Kubelková (44). Její manžel a otec syna Pepíčka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská