Petr Cibulka

Petr Cibulka

Datum narození: 27. 10. 1950
Místo narození: Brno
Profese: politik, aktivista, novinář
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Cibulka, aktivista, novinář a věčný kverulant, proslul zveřejněním seznamů agentů StB, jimž se začalo příznačně říkat Cibulkovy seznamy.

Signatář Charty 77 Petr Cibulka byl několikrát vězněn. Již na počátku 90. let 20. století zveřejnil část seznamů agentů a spolupracovníků StB, známou jako Cibulkovy seznamy.

Cibukla nařkl Havla ze spolupráce s KGB

Seznamy vycházely na pokračování v Necenzurvaných novinách (tzv. Rudé krávo), poté je Petr Cibulka nechal vydat knižně a později byly zveřejněny na internetu.

Petr  Cibulka je přesvědčen, že politiku v České republice i po listopadu 1989 ovládají agenti KGB a GRU (prý je jich v České republice bezmála 178 000). Dokonce i o Václavu Havlovi tvrdil, že je podezřelý ze spolupráce s KGB.

Cibulka chtěl kandidovat na prezidenta

Celou polistopadovou éru se Petr Cibulka snaží uchytit v politice. Neproběhly volby, v nichž by jeho strana Pravý blok, kterou založil v 90.letech, nepostavila své kandidáty. On sám se chtěl ucházet o post prezidenta ČR, získal ale jen 319 podpisů, přičemž k registraci jich bylo potřeba sehnat 50 000.

Kvůli vyřazení z prezidentského klání Petr Cibulka podal stížnost, protože podle něj podmínka 50 000 signatářů porušuje ústavní zásadu rovného přístupu k voleným a jiným funkcím (kandidáti parlamentních stran totiž podpisy shánět nemuseli).

"Takže někomu stačí sehnat ve sněmovní kantýně pár podpisů spolukaprů, jiný musí shánět na ulicích desetitisíce podpisů svých sympatizantů," napsal Petr Cibulka ve stížnosti.

Cibulka měl poměr s Marvanovou

Do parlamentních voleb 2021 se Volte Pravý Blok www.cibulka.net, což je oficiální zkratka názvu politické strany Petra Cibulky, vydala opět zabojovat o křesla v dolní komoře.

Petr Cibulka je rozvedený. Má syna s právničkou Hanou Marvanovou, někdejší předsedkyní Unie svobody.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková
zobrazit profil Ivo Valenta
Ivo Valenta
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Radim Holiš
Radim Holiš
zobrazit profil Pavel Vacek
Pavel Vacek
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Roman Prymula
Roman Prymula
zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček