Filip Jícha | Celebwiki.cz

Filip Jícha

Datum narození: 19.4.1982
Přezdívka: Filda, Pavel
Místo narození: Plzeň
Váha: 103 kg
Výška: 201 cm
Profese: český házenkář
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Od roku 2007 je pravidělně vyhlašován jako nejlepší házenkář ČR. Filip Jícha nyní hraje v nejlepším týmu světa.

S házenou začínal Filip Jícha jako šestiletý ve Starém Plzenci. V pozdějším věku přešel do Slavie Plzeň. Za ligový Kovopetrol Plzeň odehrál jen jediný zápas. Ve svých 18ti letech podepsal první profesionální kontrakt s pražským týmem Dukla Praha.

Rok 2003 byl pro Filipa Jíchu rokem přestupů. V lednu přestoupil do saúdskoarabského týmu Al Ahlí Jeddah a hned v únoru do katarského Al Ahlí Sport Club Qatar. V červnu se Jícha vrátil do Evropy, konkrétně do švýcarského TSV St. Otmar St. Gallen.

V roce 2005 Filip Jícha poprvé ochutnal kouzlo bundesligy, když podepsal smlouvu s TBV Lemgo. S Lemgem získal po 22 letech jako první Čech evropskou trofej - Pohár EHF. Od června roku 2007 hraje Filip Jícha za THW Kiel, se kterým se každoročně řadí mezi elitu všech bundesligových a ligových soutěží.

V reprezentaci debutoval v září 2000 v zápase proti Slovensku, kde vstřelil dvě branky. Jeho největší úspěchy s reprezentací byli 8. místo na ME 2010, 10. místo na ME 2005 a 12. místo v roce 2007, na kterých se podílel například i jeho parťák Karel Nocár, který nyní děla v reprezentaci manažera. Další z Jíchových reprezentačních parťáků je Daniel Kubeš. Ten už se své hráčské kariéry taktéž vzdal a nyní je trenérem nároďáku. V lednu roku 2015 je čeká MS v Kataru, kam se probojovali po famozním výkonu v kvalifikaci proti Srbsku.

Jakožto tahoun týmu nejen v reprezentaci, ale i v THW Kiel, získal Jícha řadu ocenění. V roce 2010 se stal nejlepším házenkářem světa. V Česku je od roku 2007 pravidelně vyhlašován nejlepším házenkářem ČR.

Filip Jícha má s manželkou Hanou dceru Valerii a syna Vincence.

 

Články o celebritě

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Zatím jsem se mýlil, rytíři Zidane Vysoká hra Zdeňka Haníka: Zatím jsem se mýlil, rytíři Zidane Mistrovství světa je ve varu, ale já se vrátím ještě před jeho začátek, kdy Zinedine Zidane překvapil… číst článek
Nadšená Jíchova manželka: Takhle dojatého ho neznám, bylo to skvělé Nadšená Jíchova manželka: Takhle dojatého ho neznám, bylo to skvělé V osmnácti letech jí Filip Jícha řekl, že bude hrát za slavný Kiel a stane se nejlepším házenkářem… číst článek
Rozlučka velikána, dojatý Jícha měl slzy v očích: Nezapomenutelné! Rozlučka velikána, dojatý Jícha měl slzy v očích: Nezapomenutelné! Přes pět tisíc diváků dorazilo na plzeňský zimní stadion na rozlučku házenkáře Filipa Jíchy s kariérou.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Frederik Fetterlein
Frederik Fetterlein
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko