Libuše Šmuclerová

Datum narození: 11. 1. 1963
Místo narození: Nová Paka
Profese: předsedkyně představenstva Czech News Center

Související celebrity

Životopis

Libuše Šmuclerová, předsedkyně představenstva Czech News Center, se v anketách opakovaně umisťuje mezi nejvlivnějšími českými ženami.

Když v roce 2012 sestavovaly Hospodářské noviny žebříček 25 nejvýznamnějších žen českého byznysu, přiznaly první místo Libuši Šmuclerové. V anketě 50 nejvlivnějších lidí českých médií prestižního časopisu Forbes dosáhla v témže roce na druhou příčku a přeskočila tak nejen všechny ženy, ale i drtivou většinu mužů.

O LIBUŠI ŠMUCLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Libuše Šmuclerová šéfovala TV Nova

Však už v té době měla rodačka z Nové Paky a absolventka žurnalistiky na Univerzitě Karlově Libuše Šmuclerová za sebou bohatou novinářskou kariéru.

Nejprve Libuše Šmuclerová působila pět let jako dramaturgyně a moderátorka v Československé televizi, jedenáct let pak prožila v nejsledovanější tuzemské televizi Nova, kde pracovala jako dramaturgyně, programová ředitelka a nakonec i výkonná ředitelka a jednatelka.

Šmuclerová řídí soukromou akademii

Od 2007 byla Libuše Šmuclerová šéfkou největšího tuzemského mediálního domu CNC, původně Ringier Axel Springer CZ. Zároveň řídila soukromou Akademii žurnalistiky a nových medií v Praze. Posléze usedla do křesla předsedkyně představenstva CNC. V lednu 2023 se stala šéfkou správní rady Unie vydavatelů.

S bývalým manželem lékařem Romanem Šmuclerem založila síť klinik estetické medicíny Asklepion. Po rozvodu se stal partnerem Libuše Šmuclerové bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, v roce 2015 ale po třech společných letech ohlásili rozchod.

Libuše Šmuclerová má dceru Justinu-Annu Šmuclerovou (*2001).

 

Články o celebritě

Kyber tabu: Průvodce vesmírem online informací s Terezou Kostkovou Kyber tabu: Průvodce vesmírem online informací s Terezou Kostkovou Kyber tabu je rozsáhlý edukativní projekt s cílem zvýšení mediální gramotnosti, zejména v oblasti on... číst článek
Marek Eben a Tereza Kostková: Rozhodnuto o jejich budoucnosti ve StarDance Marek Eben a Tereza Kostková: Rozhodnuto o jejich budoucnosti ve StarDance Ze dne na den musel po 18 letech skončit v porotě StarDance obávaný kat Zdeněk Chlopčík (67). A podl... číst článek
Unikátní fotka z bujarých oslav 30 let Novy: Stůl plný hvězd! Jak se změnily klíčové osobnosti televize? Unikátní fotka z bujarých oslav 30 let Novy: Stůl plný hvězd! Jak se změnily klíčové osobnosti televize? Na Novu dodnes nedá dopustit nikdo z těch, kdo před 30 roky pomáhali budovat úspěch a slávu nejsledo... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jakub Nvota
Jakub Nvota
zobrazit profil Ivo Šmoldas
Ivo Šmoldas
zobrazit profil Pavla Svrčinová
Pavla Svrčinová
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák