Roman Šmucler | Celebwiki.cz

Roman Šmucler

Datum narození: 8.7.1969
Místo narození: Praha
Profese: moderátor, podnikatel a zubař
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Roman Šmucler není jen stomatochirurg, expert na estetickou medicínu, vysokoškolský učitel a podnikatel. Široké veřejnosti je znám jako rozhlasový a televizní moderátor, a to např. z pořadů Milionář či Největší Čech.

Média Romana Šmuclera vždy lákala, takže už jako dvacetiletý působil v Českém rozhlase jako moderátor Mikrofóra, i když v té době ještě studoval medicínu. Netrvalo dlouho a objevil se i na obrazovkách. Moderoval např. Studio Kontakt v České televizi a v letech 1992 a 1993 dokonce finále soutěže Miss Československa. Na Nově působil v pořadech Tabu či 1 proti 100, na Primě zase v soutěži Milionář (ta navázala na předchozí nováckou soutěž Chcete být milionářem?, kterou moderovali Vladimír Čech, Martin Preiss a Ondřej Hejma). V roce 2014 se Roman Šmucler vrátil do ČT, do oblíbené soutěže Nejchytřejší Čech.

ROMAN ŠMUCLER - VEŠKERÉ AKTUALITY ZDE

Původní profesí je ale Roman Šmucler zubařem a v této oblasti dosáhl na titul docent. Studoval nejen v Praze, ale na stážích byl i v Paříži, Vídni, Soulu, New Yorku či Bostonu. Jeho působištěm se hned po studiích stala Stomatologická klinika 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, ale spolupracuje i s Lékařskou fakultou Plzeň či s New York University. V roce 1996 navíc založil kliniku zaměřenou na laserovou estetickou medicínu Asklepion-Lasercentrum, která postupně otevřela pobočky nejen v Praze, ale též v Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Ve čtyřiceti letech se Roman Šmucler rozhodl i pro politiku a stal se lídrem kandidátky TOP 09 v Karlovarském kraji pro předčasné volby do poslanecké sněmovny v roce 2009. Ty se nakonec nekonaly, nicméně velmi vytíženému Romanu Šmuclerovi ukázaly, že sousto už si vzal opravdu nespolknutelné, a tak se o pár měsíců později nechal z kandidátky pro volby 2010 vyškrtnout.

Roman Šmucler byl dvacet let ženatý s Libuší Šmuclerovou, současnou generální ředitelkou největšího tuzemského mediálního domu Czech News Center (mají dceru Justinu-Annu). V roce 2012 se rozvedli. O tři roky později se oženil podruhé s Ivou Michaelou Feuereislovou.

 

Články o celebritě

V Praze bude bez „roušky“ zákaz jezdit MHD. Hamáček radí na zakrytí i šátek V Praze bude bez „roušky“ zákaz jezdit MHD. Hamáček radí na zakrytí i šátek Neschopnost vlády a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zajistit dostatek roušek pro české… číst článek
Šmucler o koronaviru bez servítků: Zachrání nás jen… Šmucler o koronaviru bez servítků: Zachrání nás jen… Panika kvůli koronaviru je alarmující. Místo toho, aby lidé začali řešit především hygienu a snažili… číst článek
Šmucler o koronaviru: Lidé pod 50 se… Šmucler o koronaviru: Lidé pod 50 se… Panika kolem koronaviru pomalu začíná i v Česku. Může za to rozšíření nemoci do sousedních zemí a… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Adela Vinczeová
Adela Vinczeová
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Daniel Stach
Daniel Stach
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová